Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Publikācijas

Irānas Zoom konference © DIENA(2)

Režisors Elmārs Seņkovs nolēmis iestudēt Ivana Viripajeva lugu Irānas konference un tajā sapulcējis aktierus gandrīz no visiem Latvijas teātriem.

Ekskursiju režisors © DIENA(1)

Ar Voldemāru Ivdri satiekamies unikālā tūrisma objektā – restaurētajā Rēzeknes Zaļajā sinagogā, kuras gids un pasākumu producents viņš ir jau piekto gadu. Kultūras darbinieks, režisors, ilggadējs ekskursiju vadītājs Latgalē, sabiedriski aktīvs cilvēks.

Nepieskatīti debesīs © DIENA(12)

Pagājušajā sestdienā testa lidojuma laikā pazudušais Latvijas vadošā bezpilota lidaparātu ražotāja UAV Factory drons ir labs atgādinājums, ka daudzviet pasaulē bieži notiek dronu, tai skaitā brīvsolī devušos lidaparātu, izraisīti incidenti. Cīnīties pret tiem tiek mēģināts ar ierobežojumiem un sodiem.

Jebkuru ierobežojumu redz plašāk © DIENA(2)

"Audiologopēdam jābūt iejūtīgam, empātiskam, pacietīgam, taču tajā pašā laikā – profesionālim," lūgta minēt būtiskākās īpašības savā arodā, saka Ilze Klatenberga, sertificēta audiologopēde Latvijas Bērnu dzirdes centrā un RSU Stomatoloģijas institūtā. Savukārt Ilze Blūmentāle, kura Rīgas Stradiņa universitātē (RSU) vada Rehabilitācijas fakultātes studiju programmu Audiologopēdija, piebilst: "Es domāju, ka svarīgākās īpašības ir analītisks prāts, spēja plašāk paskatīties uz jebkuru ierobežojumu, cilvēcīgums. Ir jāciena pacients un viņa piederīgie."

Sunim jābūt dvēseles radiniekam © DIENA(3)

Ar horeogrāfi un deju pedagoģi Baibu Šteinu, kura no 1958. gada ir TAD Zelta sietiņš mākslinieciskā vadītāja, esam labas paziņas kopš laika, kad Rīgas Kinostudijā strādājām par redaktorēm kinohronikas sektorā. No tiem laikiem Baibai nav zudusi ne enerģija un uzņēmība, ne darbaspējas, ne elegance un šarms. Baibas meitas Dace Adviljone un Anna Šteina izauga manā acu priekšā.

Dzisusi spožākā sporta zvaigzne © DIENA

Vienīgais Latvijas sportists visu triju kalumu olimpisko medaļu īpašnieks Jānis Lūsis pagājušajā nedēļā 81 gada vecumā devās mūžībā. Izcilais šķēpmetējs uz sporta takas nokļuva pēc kādas nejaušas tikšanās, olimpiādēs sarūpēja nervus stindzinošus brīžus un dzīves laikā arī daudz izsāpēja.

Pietiks ar palodzi un sauli © DIENA

Dārzkopība ir sava veida terapeitiska nodarbe, ne tikai hobijs vai nepieciešamība. Ne velti mūsdienās, kad valda steiga, stress un lielu daļu laika aizņem tehnoloģiju lietošana, arvien vairāk cilvēku pievēršas telpaugu vai ēdamlietu audzēšanai. Šī nodarbe nav tikai laukos dzīvojošu ļaužu aizraušanās, bet ir iemantojusi arī daudzu pilsētnieku mīlestību. Lai izaudzētu savus garšaugus un dārzeņus, nav nepieciešams mazdārziņš vai zeme laukos – nelielu dārzu ir iespējams ierīkot arī uz pilsētas dzīvokļa balkona vai palodzes.

Paliec mājās un vingro attālināti © DIENA

Globāla pandēmija teju visās dzīves sfērās mūsu ikdienu mainījusi līdz nepazīšanai. Valdības 12. martā izsludinātā ārkārtējā situācija valstī ieviesa korekcijas arī sporta zāļu pieejamībā, un koronavīrusa izraisītās slimības Covid-19 dēļ patlaban sporta zāles ir slēgtas. Kā nodrošināt fiziskās aktivitātes mājas apstākļos bez ierastajiem treniņiem? Kad mājās nākas pavadīt lielāko daļu dienas un ledusskapis ir tikai dažu soļu attālumā, šis jautājums kļuvis īpaši aktuāls.

Nedrīkst uztvert vieglprātīgi © DIENA(9)

Latvijas Infektoloģijas centra Intensīvās terapijas un reanimācijas nodaļas ārsta palīdzei Elīnai Pinkānei (32) Covid-19 apstākļos jāuztraucas ne tikai par pacientu drošību. Darba dēļ palielināts risks inficēties ir gan viņai pašai, gan arī viņas tuvākajiem cilvēkiem, tādēļ savu piecgadīgo dēlu viņa kārtīgi nav samīļojusi jau sen.

Sports kā atbalsts krīzes laikā. Intervija ar psiholoģi Gundegu Ulmi © DIENA(4)

Covid-19 krīzes izraisītā pandēmija radījusi līdz šim nepieredzētu pasaules apstāšanos. Lielākā daļa cilvēku jau ilgas nedēļas strādā no mājām, bet daudzi citi zaudējuši darbu un atrodas neziņā par nākotni. Turklāt izmisumā ir arī sporta līdzjutēji, jo pilnībā apstājies viss, kam viņi katru dienu sekojuši līdzi. Cilvēkus no neziņas, satraukuma var izglābt nodarbošanās ar fiziskām aktivitātēm, saka sporta psiholoģe Gundega Ulme, uzsverot, ka sportošana atzīta kā viens no līdzekļiem trauksmes un depresijas mazināšanā.

Nokļuvis sīkstā komandā © DIENA

Ilgi nedomāja un piekrita piedāvājumam. Latvijas hokeja valstsvienības kapteinis Kaspars Daugaviņš nākamsezon spēlēs Kontinentālās hokeja līgas (KHL) klubā Piemaskavas Vitjaz. Mutiska vienošanās tika panākta jau aprīļa sākumā, savukārt 3. maijā klubs publiskoja informāciju par līguma parakstīšanu ar Daugaviņu. Pagājušajā sezonā Kaspars spēlēja Oļega Znaroka un Harija Vītoliņa vadītajā Maskavas Spartak. Spēlētājs atzina, ka jau ir sācis gatavoties nākamajai sezonai

Līdz ar ZZS un KPV LV vienotu nostāju Varakļānus tomēr varētu atstāt pie Madonas novada © DIENA(18)

Steigā pieņemto un duālo lēmumu Varakļānu novadu iekļaut gan Rēzeknes, gan Madonas novadā parlamentam nāksies atrisināt jau drīz. Saeima administratīvi teritoriālās reformas (ATR) jumta likumu trešajā, galīgajā lasījumā plānojusi sākt skatīt maija vidū. Šonedēļ atbildīgās Saeimas komisijas deputātu vairākums atbalstīja Varakļānu novada teritorijas izslēgšanu no topošā Rēzeknes novada un iekļaušanu jaunveidojamā Madonas novadā, kā to paredz arī Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas piedāvājums. Tas gan negarantē tādu pašu lēmumu arī Saeimas sēdē, jo Varakļānus kā Latgales teritoriju joprojām redz trīs politiskie spēki. Tomēr frakciju pārstāvju teiktais liecina, ka Varakļānu iedzīvotāju vairākuma viedoklis tomēr ir sadzirdēts.

Opozīcija uzskata, ka Andžejam Dudam pandēmijas ierobežojumi radījuši negodīgas priekšrocības © DIENA(2)

Jaunā koronavīrusa pandēmijas uzliesmojums daudzviet licis atcelt ne tikai pasākumus un sporta spēles, bet arī dažāda mēroga vēlēšanas. Vēl līdz pat trešdienai Polijas vadība, par spīti pandēmijai, pieturējās pie plāna 10. maijā rīkot Valsts prezidenta vēlēšanas, taču vien četras dienas pirms vēlēšanām tās atcēla. Tomēr koalīcijas partijas, kas iepriekš strīdējušās par iesūtītu biļetenu leģitimitāti, spējušas samierināties, un ceturtdien parlaments atbalstīja vēlēšanas pa pastu vēlāk.

Kalendārs

Jūnijs, 2020
P Ot Tr Ce Pt Se Sv
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12

Šobrīd arhīvā par maksu pieejama daļa no laikraksta Diena publikācijām, kas publicētas sākot ar 2017. gada 1. novembri.