Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Publikācijas

Pierobežā mute jāver ciet. Intervija ar aktieri Gundaru Grasbergu © DIENA(8)

Aukstā kara laika Somijas prezidentam Urho Kekonenam ārēji mazliet līdzīgais Latvijas Nacionālā teātra aktieris Gundars Grasbergs ir Valtera Sīļa jaunās, bet jau kritiķu sajūsmas izsaucienu pavadītās izrādes Finlandizācija (somu rakstnieka Juhas Jokelas luga Migla) galvenais varonis Olli. Viņš kopā ar diviem partneriem somu uzņēmumā vēlas Krievijai pārdot medicīnas iekārtu – smadzeņu skeneri – un pēc Krimas aneksijas nonāk smagas morālās izvēles priekšā.

Velk robežu pa Misas upi © DIENA(5)

Administratīvi teritoriālā reforma (ATR) paredz, ka jaunie novadi ir ģeogrāfiski vienoti. Pašlaik divi novadi – Olaines un Raunas novads – šim kritērijam neatbilst. Raunas novada neviendabīgums ir atrisināts, to reformas rezultātā pievienojot Smiltenes novadam, bet ar Olaines novadu, kuru uz pusēm sadala Ķekavas novada pagasti, ir sarežģītāk.

Irāku pārņēmušas plašas demonstrācijas © DIENA(10)

Vairāku desmitu cilvēku dzīvību prasījuši protesti pret valdību, kas šonedēļ izcēlās Irākas galvaspilsētā Bagdādē un pārmetās uz citām pilsētām. Protestētāji nav mierā ar augsto jauniešu bezdarbu, zemo sabiedrisko pakalpojumu kvalitāti un plašo korupciju. Premjerministrs Adīls Abdelmahdī izsludināja komandantstundu Bagdādē, bet tas neatturēja protestētājus ceturtdien atkal iziet ielās, kur viņus sagaidīja bruņoti karavīri.

Draudze nav līdzīga uzņēmumam © DIENA(29)

Izstrādājot metodiskos norādījumus reliģiskajām organizācijām par grāmatvedības kārtošanu, Valsts ieņēmumu dienests (VID) nav ņēmis vērā šo organizāciju darbības raksturu, Dienai pauda Liepājas Sv. Jāzepa katedrāles bīskaps Viktors Stulpins.

Cīņa par minūtēm un tituliem © DIENA

Spēcīgāki sastāvi, garāks turnīrs un arvien noteiktāka pozīcija par turnīru, neatkarīgu no nacionālajiem čempionātiem, jaunajā sezonā būs ULEB Eirolīgā. Kontinenta prestižākā klubu basketbola turnīra startam briest arī pieci latvieši, no kuriem daži cer cīnīties par tituliem, bet citi – par vietu savu komandu sastāvā.

Būt skolotājam ir atbildīgi un prestiži © DIENA(3)

Izglītībā ir sevišķi svarīgi novērst cēloņus, nevis vēlāk cīnīties ar negatīvajām sekām, sarunā ar Guntaru Gūti norāda kustības Iespējamā misija (IM) direktors un arī IM absolvents Kārlis Kravis.

Džonsons iesniedz Brexit plānu ES © DIENA(4)

Lielbritānijas premjerministrs Boriss Džonsons neatkāpsies no sava mērķa – izvest valsti no Eiropas Savienības (ES) 31. oktobrī. Viņš trešdien ES iesniedza savas valdības Brexit plānu un brīdināja, ka gadījumā, ja Brisele to noraidīs, Apvienotā Karaliste gatavosies aiziešanai no bloka bez vienošanās. Džonsona piedāvājums paredz pārejas periodu, kura laikā Īrijas salā neatjaunotu fiziskas robežpārbaudes, pret ko kategoriski iebilst ES dalībvalsts Īrija.

Iespēja piesaistīt un nezaudēt darbiniekus © DIENA(12)

Aizvien saspringtākā situācija Latvijas nodarbinātības jomā darba devējiem liek meklēt aizvien jaunus līdzekļus gan esošo darbinieku noturēšanai, gan jaunu piesaistei. Aizvien lielākā skaitā uzņēmumu ar progresējošu finanšu rocību dažādi ārpus darbinieka algas piedāvāti bonusi jau šobrīd vairs nav kaut kas ārkārtējs, ko saņem tikai paši profesionālākie vai kompānijas vadībai pietuvinātākie darbinieki, bet gan kalpo par līdzekli stabila darbinieku skaita nodrošināšanai uzņēmumā.

Pārmet interpretēšanu, nosakot algu © DIENA

Neskatoties uz to, ka Valsts kontrole (VK) jau iepriekš konstatēja vairākas nepilnības pašvaldību deputātu atlīdzības sistēmā, šī jautājuma tiesiskā regulējuma sakārtošana vēl nav sākta. VK revīzijā par Latvijas 2018. gada pārskatu par valsts budžeta izpildi un par pašvaldību budžetiem cita starpā secinājusi, ka pērn vairākas pašvaldības joprojām atšķirīgi turpināja interpretēt likumdošanā noteiktos mēnešalgas apmēra ierobežojumus.

Kalendārs

Oktobris, 2019
P Ot Tr Ce Pt Se Sv
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10

Šobrīd arhīvā par maksu pieejama daļa no laikraksta Diena publikācijām, kas publicētas sākot ar 2017. gada 1. novembri.