Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies
Rīgā +4 °C
Daļēji apmācies
Svētdiena, 5. aprīlis
Vidaga, Aivija, Vija

Publikācijas

Distancēšanās no papīra banknotēm © DIENA(41)

Saistībā ar Covid-19 izplatības riskiem Latvijas iedzīvotāji tiek mudināti pēc iespējas izvairīties no burzmas un rindām, kā arī tiek aicināti par pirkumiem maksāt ar norēķinu karti un, ja iespējams, lietot bezkontakta risinājumu, kas ļauj par nelieliem pirkumiem (parasti līdz 25 eiro) samaksāt, neievadot PIN kodu.

Ne visi skrien māju virzienā © DIENA(3)

Daži steidz mājup, citi paliek. Koronavīruss radījis sarežģītus apstākļus vairākiem mūsu potenciālajiem olimpiešiem. Pandēmijas dēļ šobrīd Portugālē slēdz viesnīcas, tāpēc otrdien ar repatriācijas reisu Latvijā neplānoti atgriezīsies sprintere Sindija Bukša, bet trešdien to darīs talantīgā peldētāja Ieva Maļuka. Ārvalstīs ir vēl vairāki mūsu esošie vai potenciālie olimpieši, no kuriem daļa tur arī grasās palikt.

Mazāk reisu izraisa burzmu © DIENA(15)

Nepieciešamība ievērot divu metru distanci radījusi zināmu spriedzi Rīgas sabiedriskajā transportā. Lai gan iepriekš SIA Rīgas satiksme (RS) ziņoja, ka tieši sociālās distancēšanās vārdā reisu skaitu nesamazinās, pasažieru skaita straujais kritums mudināja uzņēmumu tomēr izšķirties par retākiem reisiem no 21. marta, kas bija sestdiena.

Paēdināt nevar virtuāli © DIENA(3)

Daudzi ēdināšanas uzņēmumi, kas līdz šim nodrošināja trūcīgo un maznodrošināto personu ēdināšanas pakalpojumu gan dienas centriem, gan citām sociālās aprūpes iestādēm, atteicās turpināt to darīt, ņemot vērā ārkārtējo situāciju un mediķu ieteikumus. Lai situāciju risinātu, Rīgas domes Labklājības departaments vienojies ar vairākiem ēdināšanas uzņēmumiem, kas ir piekrituši šajos krīzes apstākļos šo pakalpojumu sniegt. Pagaidām plānots, ka siltā ēdiena izdale dienas centros un cita veida sociālās aprūpes iestādēs varētu tikt organizēta divreiz nedēļā. Arī citās pašvaldībās ārpus galvaspilsētas meklē risinājumus.

Saglābt esošo labklājību © DIENA(3)

Globālā Covid-19 pandēmija un tās atskaņas Latvijā vairs nerada jautājumus par to, vai mūsu tautsaimniecība varētu piedzīvot recesiju. Šobrīd, kad aizvien pieaug to uzņēmumu skaits, kuri ir paziņojuši, ka uz laiku aptur savu darbību, svarīgs jautājums ir, kad ekonomika atkal "ieies sliedēs" un varēs vērot labklājības atgriešanos. Ja satricinājumi nebūs ilglaicīgi, visbēdīgākie rādītāji Latvijas tautsaimniecībai varētu būt šā gada otrajā un trešajā ceturksnī, bet pēc tam situācija sāktu pakāpeniski uzlaboties.

Jāglābj ekonomika un jāstiprina veselības aprūpe © DIENA(23)

Pagājušajā nedēļā, Eiropā palielinoties saslimšanas ar Covid-19 gadījumu skaitam, bija vērojami Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu visai atšķirīgie centieni ierobežot Covid-19 izplatību, bet ES mērogā saskaņotas un vienotas rīcības – vismaz raugoties no iedzīvotāju skatpunkta – pietrūka. To, kādai vajadzētu būt ES līmenī koordinētai rīcībai Covid-19 krīzes pārvarēšanai, Diena jautāja vairākiem Eiropas Parlamenta (EP) deputātiem no Latvijas.

Jāsargā informācijas kvalitāte. Kultūras ministrija ir izveidojusi Mediju politikas konsultatīvo padomi(3)

Brīdinot par preses industrijas apdraudējumu, 2008. gada 11. decembrī visi lielākie Latvijas laikraksti iznāca sēru noformējumā – uz avīžu vākiem bija publicēts uzraksts Prese 2009 un apakšā liels melns krusts. Toreiz tik radikālas rīcības iemesls bija globālās ekonomiskās krīzes radītais apdraudējums. Vai Covid-19 sērga preses izdevējiem pēc 12 gadiem liks apvienoties līdzīgā izmisuma saucienā?

Jaunās mācību pieejas piespiedu eksāmens © DIENA

"Visu vēl dzīvē iemācīsimies, visam vēl būs laiks," mudinot skolotājus nepārslogot bērnus un arī viņu vecākus attālinātajā mācību procesā, kas pirmdien sāksies visās Latvijas izglītības iestādēs, saka Rīgas Juglas vidusskolas direktore Aija Melle. Laikā, kad koronavīrusa izraisītās slimības Covid-19 pandēmija ir skārusi izglītības sistēmu ne tikai Latvijā, bet būtībā visā pasaulē, skolas un augstskolas tiek masveidā slēgtas, mācības notiek attālināti. UNESCO dati liecina, ka vairāk nekā 850 miljonu bērnu un jauniešu, kas ir aptuveni puse no pasaules skolēniem un studentiem, pandēmijas dēļ neapmeklē mācību iestādes. Vismaz 102 valstīs ir slēgtas visas izglītības iestādes, bet 11 valstīs – slēgtas atsevišķos reģionos. Citviet ir noteikts saraksts, kuru profesiju pārstāvju bērni var iet uz skolu, piemēram, mediķu, sociālo darbinieku, vietējās varas un valsts amatpersonu atvases.

Glābs ekonomiku, naudu nežēlojot © DIENA(32)

"Mēs strādājam pēc scenārija, ka šī krīze būs īslaicīga – divi trīs mēneši. Protams, skatīsimies arī uz iespēju samazināt izdevumus. Bet, ja ārkārtējā situācija būs ilgāka, tiks iedarbināti pavisam citi palīdzības līdzekļi, citas atbalsta programmas," intervijā saka finanšu ministrs Jānis Reirs (JV).

Ārsti bažīgi par vīrusa izplatību bēgļu vidū © DIENA(8)

Nedēļas nogalē jaunā koronavīrusa (SARS-CoV-2) globālā izplatība nepierima. Itālija, apsteidzot vīrusa izcelsmes vietu Ķīnu, kļuva par mirstības ziņā vissmagāk skarto valsti. Pasaules valstu valdības ievieš arvien jaunus ierobežojumus, tā cenšoties aizkavēt veselības aprūpes sistēmas pārslodzi.

Kalendārs

Aprīlis, 2020
P Ot Tr Ce Pt Se Sv
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10

Šobrīd arhīvā par maksu pieejama daļa no laikraksta Diena publikācijām, kas publicētas sākot ar 2017. gada 1. novembri.