Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Publikācijas

Visu var izdarīt, ja tikai grib © DIENA

Tas, ka Dzintra Lāce daudz zina par Vecpils šodienu un sendienām, nav nejaušība: lielāko daļu mūža viņa veltījusi darbam vietējā skolā, kur pagātnes liecības rakusi kopā ar novadpētniecības pulciņa bērniem. Tagad kurzemniece rūpējas par senlietu krātuvi un ir gandarīta, ka tai ierādītas telpas pagastmājas ēkā. Iepriekš eksponāti bijuši sabāzti skolas bēniņos.

Iegrožotais stāvdrāzis © DIENA(27)

Pēc strauji uzaugušās ar skrejriteņiem saistītās negadījumu statistikas un diviem šādos negadījumos bojā gājušajiem arī šo satiksmes dalībnieku uzvedību beidzot plānots regulēt.

Projekts ar diviem redīsiem © DIENA

Šis pavasaris ne vienam vien radīja pēkšņu vēlmi tikt pie ''sava pleķīša zemes'', kur lēnu garu rušināties un brīvos brīžos laiskoties. Taču cik viegli vai grūti ir pie tāda īsta mazdārziņa tikt, to iekopt un izaudzēt pirmās dilles un dārzeņus? Var gadīties, ka bietes neizdīgs un pats vienā brīdī vispār saputrosies, kurā dobē kas ir atrodams, taču gandarījumu tas nemazinās un nākotnes plānus ne tik.

Sinoptiķu sūrās dienas © DIENA(1)

Laika prognozēm nevajag ticēt – tās tam nemaz nav domātas, uzsver Toms Bricis, skaidrojot, kādēļ tik bieži laikapstākļos esam vīlušies un negribam pieņemt, ka patiesībā tikko piedzīvotais negaiss vai karstuma vilnis nekas ļoti īpašs un neatkārtojams nemaz nav.

Atpakaļ gan gribas, gan negribas © DIENA(7)

Attālinātais darbs, uz kādu Covid-19 krīzes mēnešos strauji pārgāja liela daļa darba devēju un strādājošo, šķiet, ieņems paliekošu vietu daudzu uzņēmumu ikdienā. Kā liecina IT kompānijas Accenture un SKDS aprīlī veiktā aptauja, Latvijā 57 procentiem no ekonomiski aktīvajiem iedzīvotājiem darba pienākumus ir iespējams veikt daļēji vai pilnībā attālināti.

Vīzija par Eiropas armiju © DIENA(39)

Apvienotās Eiropas armijas izveidei netrūkst ne atbalstītāju, ne noliedzēju, un šis jautājums regulāri raisa diskusijas eiropiešu un ne tikai eiropiešu vidū. Kāda līdz šim bijusi Eiropas armijas izveides plānu evolūcija, un kamdēļ iecere atkal kļuvusi tik aktuāla?

Ražotāju viltības ar mentolu? © DIENA(1)

Lai gan atbilstoši Eiropas Savienības (ES) direktīvai no šā gada 20. maija visās ES dalībvalstīs ir aizliegts tirgot ar mentolu aromatizētas cigaretes, indikācijas tirgū liecina, ka atsevišķi ražotāji ir atraduši veidu, kā, iespējams, puslegāli šo aizliegumu apiet. Tāpat sagaidāms, ka mentola cigaretes papildinās jau tā gana plašo tabakas izstrādājumu kontrabandas klāstu.

Poļi svētdien dosies uz prezidenta vēlēšanām © DIENA(3)

Svētdien poļi balsos par valsts vadītāju nākamajiem pieciem gadiem. Aptaujas liecina, ka vadībā vēl aizvien atrodas līdzšinējais valdošās partijas Likums un taisnīgums (PiS) atbalstītais prezidents Andžejs Duda. Tomēr, visticamāk, pirmajā kārtā nedz A. Duda, nedz kāds no sāncenšiem nesavāks vajadzīgo balsu skaitu un jau pēc divām nedēļām būs jārīko otrā vēlēšanu kārta, kur par vēlētāju balsīm spēkosies divi pirmās kārtas līderi.

Mikroautobusi brauks retāk © DIENA

Satiksmes ministra Tāļa Linkaita (JKP) rīkojums par sociālās distancēšanās un piesardzības pasākumiem sabiedriskajā transportā aicināja pārvadātājus pēc iespējas ierobežot mikroautobusu izmantošanu pasažieru pārvadājumos. Šis rīkojums bija spēkā no 26. marta, bet vairāki Rīgas mikroautobusu satiksmes (RMS) maršruti ir aizvērti jau kopš 21. marta. Savukārt 2. aprīlī RMS mikroautobusu kustība galvaspilsētā tika apturēta pavisam. No nākamās pirmdienas, 29. jūnija, RMS mikroautobusi Rīgā atkal atsāks braukt, tomēr to kursēšanā gaidāmas izmaiņas.

Brīvdabas muzejs gaida savu atmodas nesēju © DIENA(2)

Brīvdabas muzejs (BM) jau ilgāku laiku piedzīvojis panīkumu. Ar mokām un vairākiem piegājieniem akreditēts. Gan Kultūras ministrijas (KM), gan pašreizējā direktora vietas izpildītāja, Latvijas Nacionālā vēstures muzeja direktora Arņa Radiņa ieskatā – viens no iemesliem šādai nekomplimentārai situācijai ir iepriekšējās muzeja vadības stratēģiskas attīstības redzējuma un labas komandas trūkums. KM uz direktora amata vietu šobrīd ir izsludinājusi konkursu.

Linkaits nepakļausies Kariņa spiedienam © DIENA(31)

Sen nepiedzīvotu politisku un publisku spriedzi izraisījuši maija vidū paziņotie konkursa par sabiedriskā transporta pakalpojumu nodrošināšanu 2021.–2030. gadam rezultāti, situācijā iesaistoties pat premjeram Krišjānim Kariņam (JV), kura rīcība, kā arī komunikācijas stils ar satiksmes ministru Tāli Linkaitu (JKP) jau tiek raksturots kā diezgan klajš politiskais spiediens uz valdības kolēģi un nepamatota, premjera kompetencei neatbilstoša iejaukšanās publiska konkursa procedūrās.

Pagaidām nav skaidrības, kāds atbalsts aizstās dīkstāves pabalstu © DIENA(4)

Lai gan 30. jūnijā beidzas dīkstāves pabalstu piešķiršana, tomēr pagaidām vēl nav skaidrs, kāds atbalsts stāsies vietā. Finanšu ministrijā gan uzsver, ka jau maijā ir panākta konceptuāla vienošanās, ka pēc dīkstāves pabalsta beigām tiktu izmaksātas algu subsīdijas uzņēmumiem, kuri nonākuši īslaicīgās grūtībās.

Kalendārs

Jūlijs, 2020
P Ot Tr Ce Pt Se Sv
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9

Šobrīd arhīvā par maksu pieejama daļa no laikraksta Diena publikācijām, kas publicētas sākot ar 2017. gada 1. novembri.