Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains

Cits

Brunejas ieviestais nāvessods homoseksuāļiem var atspēlēties sultāna viesnīcu biznesam © DIENA(17)

Pēc tam, kad stājušies spēkā 2014. gadā Brunejas sultāna Hasanala Bolkias izziņotie šariata likumi, kas paredz nāvessodu par geju seksuālajām attiecībām un laulības pārkāpšanu, cilvēktiesību aktīvisti, tostarp tādas pasaules mēroga slavenības kā aktieris Džordžs Klūnijs, aicinājuši boikotēt Brunejai piederošās luksusa viesnīcas ārzemēs, vēsta BBC. Vairāku viesnīcu sociālo tīklu konti jau slēgti.

Kraistčērčas šāvējam izvirzīs apsūdzības © DIENA

Vīrietim, kurš pirms trim nedēļām sarīkoja nāvējošas apšaudes musulmaņu dievnamos Jaunzēlandes pilsētā Kraistčērčā, piektdien tiesa izvirzīs desmitiem apsūdzību. Austrālijas pilsonis Brentons Tarants 15. martā iebruka divās mošejās un atklāja uguni, tika nogalināti 50 cilvēki un ievainoti vēl piecdesmit. Policija apsverot papildu apsūdzību izvirzīšanu Tarantam.

Ethiopian Airlines katastrofa: Piloti "cīkstējās ar lidmašīnu" līdz pat traģiskajām beigām © DIENA(1)

Marta pirmajā pusē avarējušā Ethiopian Airlines lainera Boeing 737 MAX 8 piloti līdz pat beigām tiešā nozīmē cīnījās pret savu lidaparātu, proti, vairākkārt mēģināja atgūt kontroli pār vadību, kamēr kļūdaini strādājošajās lidmašīnas drošības sistēmas atkal un atkal "spieda" lidaparāta priekšgalu uz leju, liecina izmeklētāju publiskotais sākotnējais ziņojums.

Aprit 70 gadi kopš NATO dibināšanas(9)

Šodien aprit 70 gadi, kopš 1949. gada 4. aprīlī Vašingtonā desmit Rietumeiropas valstis, Kanāda un ASV parakstīja Ziemeļatlantijas līgumu par NATO izveidošanu. Alianses galvenais uzdevums ir noteikts Ziemeļatlantijas līguma 5. pantā, proti, ka bruņots uzbrukums pret vienu vai vairākām dalībvalstīm Eiropā vai Ziemeļamerikā uzskatāms par uzbrukumu visām dalībvalstīm. Līgums spēkā stājas 24. augustā.

Jaunzēlandē liels solis pretī stingrākai ieroču aprites kontrolei(1)

Jaunzēlandes likumdevēji otrdien pirmajā lasījumā atbalstījuši likumprojektu par šaujamieroču aprites ierobežošanu. Deputāti cer, ka jau līdz nedēļas nogalei projekts būs ieguvis likuma spēku. Ar šo likumu tiks aizliegti tāda veida ieroči, kādus pagājušajā mēnesī uzbrucējs izmantoja Kraistčērčas mošeju slaktiņā.

NASA nav sajūsmā par Indijas veikto satelīta notriekšanu © DIENA(3)

ASV kosmosa izpētes aģentūras NASA vadība pārmetusi Indijai bezatbildīgu rīcību pēc tam, kad Indija raķetes izmēģinājuma laikā notrieca Zemes orbītā riņķojošu satelītu. Proti, NASA norāda, ka rezultātā radušās atlūzas palielinājušas apdraudējumu Starptautiskajai kosmosa stacijai (SKS). Indija pārmetumus noraida un uzsver, ka atlūzas un SKS ap Zemi riņķo dažādu augstumu orbītās, tāpēc sadursmes riska neesot.

ANO komisāre aicina Bruneju atteikties no notiesāto nomētāšanas ar akmeņiem(10)

ANO augstā cilvēktiesību komisāre Mičela Bačeleta pirmdien aicinājusi Bruneju atteikties no likumiem, kas paredz sodīt ar nāvi tos, kas stājušies homoseksuālās attiecībās, un laulības pārkāpējus. Portāls Diena.lv jau vēstīja, ka Bruneja nonākusi pēdējā fāzē 2014. gadā izsludināto bargo likumu ieviešanā, Proti, no trešdienas par augstākminētajām darbībām, kas Brunejā skaitās kriminālpārkāpums, vainīgie tiks nomētāti ar akmeņiem līdz nāvei.

Erdogana partijai iespējama vilšanās arī Stambulā

Pēc svētdien notikušajām Turcijas pašvaldību vēlēšanām opozīcijas kandidāts izvirzījies vadībā arī cīņā par Stambulas mēra amatu, pirmdien paziņojis Augstākās Vēlēšanu kolēģijas (YSK) priekšsēdētājs Sadi Givens. Givens tomēr norādīja, ka vēl nav pabeigta balsu skaitīšana un tās rezultātu apstrīdēšanas procedūra.

Facebook lietotājiem atklāšot ziņu lentes algoritmu noslēpumus © DIENA

Sociālo tīklu gigants Facebook sola, ka līdz maija sākumam visiem tā lietotājiem būs iespēja uzzināt, tieši kā un kāpēc kāds konkrēts ieraksts atainots viņa ziņu joslā. Līdz šim vietne lietotājiem sīkāk nepaskaidroja, kādi algoritmi noteica tās vai citas ziņas demonstrēšanu vai tieši pretēji - slēpšanu - no konkrēta lietotāja ziņu lentes, raksta BBC.

Austrālija pieņems stingru pretterorisma likumu sociālajiem medijiem(2)

Austrālijas valdība sestdien paziņoja par plāniem pieņemt stingru pretterorisma likumu, kas neļautu cilvēkiem "padarīt par ieroci sociālo mediju platformas" un "straumēt dzīvajā vardarbīgus noziegumus", kas bija noticis Jaunzēlandes Kraistčērčas pilsētas mošejās sarīkoto apšaužu laikā.

Bangladešā augstceltnes ugunsgrēkā 25 upuri

Augstceltnes ugunsgrēkā Bangladešas galvaspilsētā Dakā dzīvību zaudējuši 25 cilvēki un vairāk nekā 70 guvuši ievainojumus, pavēstīja varasiestādes. Meklēšanas un glābšanas operācija tika pabeigta piektdienas rītā.