Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Cits

Huawei prezentē savu operētājsistēmu HarmonyOS(2)

Ķīnas telekomunikāciju aprīkojuma ražotājs Huawei piektdien prezentēja savu operētājsistēmu, kas tam nepieciešama, ņemot vērā draudus ASV un Ķinas konflikta dēļ zaudēt piekļuvi operētājsistēmai Android.

ANO eksperti aicina atteikties no neilgtspējīgām lauksaimniecības metodēm(9)

Centieni ierobežot globālo sasilšanu un nodrošināt pārtiku pieaugošajam iedzīvotāju skaitam cietīs neveiksmi, ja netiks samazināta siltumnīcefekta izraisošo gāzu emisija, pārtrauktas neilgtspējīgas lauksaimniecības metodes un mežu izciršana, ceturtdien brīdinājuši ANO Starpvaldību klimata pārmaiņu paneļa (IPCC) eksperti.

Ķīna un Krievija brīdina ASV neizvietot raķetes © DIENA(9)

Ķīna un Krievija ir brīdinājušas par pretpasākumiem, ja ASV izstrādās un šo valstu tuvumā izvietos tuva un vidēja darbības rādiusa raķetes. Vašingtona pagājušajā nedēļā oficiāli pameta aukstā kara laikā starp ASV un Padomju Savienību noslēgto Līgumu par vidēja un tuva darbības rādiusa raķešu likvidāciju (INF), norādot uz Krievijas pārkāpumiem un pieaugošajām Ķīnas militārajām spējām.

Ziemeļkoreja izmēģina ballistiskās raķetes

Ziemeļkoreja otrdienas rītā izmēģināja divas tuva darbības rādiusa ballistiskās raķetes, izšaujot tās no savas austrumu piekrastes, vēstīja Dienvidkorejas ziņu aģentūra Yonhap, atsaucoties uz armiju Seulā.