Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Cits

ANO sūtne brīdina Mjanmas militāristus © DIENA(5)

Apvienoto Nāciju Organizācijas īpašā sūtne Mjanmas jautājumos Kristīne Šrānere-Burgenere brīdinājusi varu valstī apvērsumā sagrābušo militāristu vadību, ka tai nāksies saskarties ar ''smagām sekām'', ja militāristi brutāli vērsīsies pret apvērsumu nosodošajiem protestētājiem, vēsta BBC. Savukārt apvērsuma vadības pārstāvis paziņojis, ka militāristu realizētā varas pārņemšana bijusi pamatota, jo valdība nav reaģējusi uz krāpnieciskajām darbībām vēlēšanās novembrī, un ka militāristi nodos varu jaunai valdībai, kas tiks izveidota pēc jaunām vēlēšanām.

PVO apstiprina AstraZeneca Covid-19 vakcīnu(3)

Pasaules Veselības organizācija (PVO) pirmdien apstiprināja Lielbritānijas un Zviedrijas uzņēmuma AstraZeneca izstrādāto Covid-19 vakcīnu, kas tiks izmantota vakcinācijai jaunattīstības valstīs.

Lībijā piemin revolūcijas desmitgadi © DIENA(4)

Trešdien apritēs desmit gadu, kopš Lībijas tautas neapmierinātība ar ekonomisko stagnāciju, korupciju un cilvēktiesību pārkāpumiem tā sauktā Arābu pavasara laikā pārauga revolūcijā, kas gāza Muamara Kadāfi valdību. Tomēr revolūcija samilzušās problēmas neatrisināja, un valsts tika iegrūsta pilsoņkarā.

Sociālie mediji cīnās ar politisko saturu © DIENA(14)

Digitālo tehnoloģiju popularitātei un pieejamībai strauji pieaugot, aizvadītajos gados arī sociālo tīklu vara ir palielinājusies. Daudzviet tādas vietnes kā Facebook un Twitter jau gadiem tiek vainotas pie nevēlēšanās apkarot politisko propagandu un dezinformācijas izplatību.

Mjanma amnestē vairāk nekā 23 000 cietumnieku(1)

Mjanmas militārais režīms piektdien amnestēja vairāk nekā 23 000 cietumnieku, atbrīvojot viņus pēc šomēnes veiktām jaunām aizturēšanām, kas bija vērstas pret 1.februāra militārajā apvērsumā gāztās valdības vadītājas Aunas Sanas Su Či sabiedrotajiem un vēlēšanu ierēdņiem.

ASV nosaka sankcijas Mjanmas bruņoto spēku līderiem(1)

ASV nosaka sankcijas Mjanmas bruņoto spēku līderiem, kas pagājušajā nedēļā valstī sarīkoja militāro apvērsumu, arī iesaldējot piekļuvi aktīviem Savienotajās Valstīs, trešdien pavēstīja ASV prezidents Džo Baidens, vienlaikus mudinot ģenerālus atteikties no pučā sagrābtās varas.

Seulā veiks Covid-19 testu kaķiem un suņiem © DIENA

Dienvidkorejas galvaspilsētas Seulas varasiestādes paziņojušas, ka tiks izmantoti Covid-19 testi, lai veiktu pārbaudes kaķiem un suņiem, kuriem vērojami saslimšanas simptomi kā drudzis vai apgrūtināta elpošana vai kuri bijuši kontaktā ar inficētiem cilvēkiem, vēsta BBC. Šāds lēmums pieņemts dažas nedēļas pēc tam, kad valstī pirmo reizi atklāja Covid-19 mājdzīvniekam – kaķēnam.