Laika ziņas
Šodien
Viegls lietus

Cits

Pāvesta mise AAE pulcē tūkstošus

Pāvests Francisks, turpinot vizīti Apvienotajos Arābu Emirātos (AAE), otrdien galvaspilsētā Abū Dabī vadīja misi, kas pulcēja desmitus tūkstošus katoļu, kā arī vairākus tūkstošus musulmaņu.

ES dalībvalstis atzīst Gvaido par Venecuēlas līderi © DIENA(11)

Eiropas Savienības (ES) dalībvalstis, arī Latvija, cita pēc citas par Venecuēlas pagaidu prezidentu ir atzinušas opozīcijas līderi Huanu Gvaido pēc tam, kad līdzšinējais valsts vadītājs Nikolass Maduro atteicās izpildīt bloka izvirzīto ultimātu – izsludināt prezidenta ārkārtas vēlēšanas. Arī vairums Amerikas valstu Gvaido uzskata par Venecuēlas leģitīmo vadītāju un pieprasa Maduro atkāpties, lai valstī varētu notikt demokrātiska varas maiņa. ASV prezidents Donalds Tramps gan neizslēdz militāru intervenci Venecuēlā. Maduro, kuru joprojām atbalsta armija, ir brīdinājis, ka valsti var pārņemt ilgstošs un postošs pilsoņu karš.

Maduro nosoda Eiropas valstis par Gvaido atzīšanu(4)

Venecuēlas valdība pirmdien nosodīja Eiropas valstis, kas par Venecuēlas pagaidu prezidentu atzinušas līdzšinējā prezidenta Nikolasa Maduro sāncensi un parlamenta spīkeru Huanu Gvaido, norādot, ka Eiropas valdības pakļaujas ASV stratēģijai gāzt Venecuēlas valdību.

Meksikā pērn – jauns slepkavību skaita rekords © DIENA(2)

Meksikas statistikas datu apkopojums par pagājušo gadu atklāj, ka sasniegts jauns rekords slepkavību skaita ziņā. Pērn nogalināts 33 341 cilvēks. Slepkavību skaits ir tik liels, ka tas sācis ietekmēt vīriešu paredzamo dzīves ilgumu. Vienlaikus daudzus pārsteidzis pagājušajā nedēļā izskanējušais Meksikas kreisā prezidenta Andresa Manuela Lopesa Obradora paziņojums, ka līdzšinējais karš pret narkokarteļiem, kurā tika iesaistīta armija, ir galā. Turpmāk narkokarteļu bosu arestēšana vairs nebūšot prioritāte, galvenais būšot slepkavību skaita samazināšana ikdienā.

Maduro neizslēdz pilsoņkara iespēju Venecuēlā(7)

Venecuēlas prezidents Nikolass Maduro svētdien, tikai dažas stundas pirms viņam izvirzītā astoņu Eiropas Savienības (ES) valstu ultimāta termiņa, izteicies, ka neizslēdz pilsoņkara iespēju valstī.

Nintendo peļņa deviņos mēnešos pakāpusies par 24,9%

Japānas videospēļu kompānija Nintendo Co. šā biznesa gada pirmajos deviņos mēnešos, kas noslēdzās decembrī, strādāja ar 168,8 miljardu jenu (1,3 miljardu eiro) tīro peļņu, kas ir par 24,9% vairāk nekā attiecīgajā laika periodā pirms gada, teikts ceturtdien publiskotajā uzņēmuma paziņojumā.

Huawei noliedz ASV apsūdzības noziegumos © DIENA(5)

Ķīnas telekomunikāciju milzis Huawei noraidījis ASV varasiestāžu izvirzītās nopietnās apsūdzības uzņēmumam un tā finanšu vadītājai Menai Vaņdžuo, kuru decembrī aizturēja Kanādā. Huawei inkriminē krāpšanu, Irānai noteikto sankciju pārkāpšanu un tehnoloģiju zādzību. Uzņēmumam ASV izvirzītas kopumā 23 apsūdzības. Ķīnas valdība aizstāv Huawei un uzskata, ka amerikāņu vēršanās pret kompāniju ir "politiski motivēta".