Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Cits

Ķīna biedē ASV ar pretpasākumiem © DIENA(5)

Ķīnu sadusmojis ASV prezidenta Donalda Trampa lēmums parakstīt Kongresā pieņemto likumu, kas paredz iespēju piemērot sankcijas pret nelielās un ilgstošu protestu pārņemtās teritorijas valdību par nespēju saglabāt autonomiju no kontinentālās Ķīnas. Pekina to uzskata par iejaukšanos Ķīnas iekšējās lietās un draud ar nopietnām sekām.

Tūkstošiem cilvēku Kolumbijā protestē pret valdību

Tūkstošiem cilvēku Kolumbijā trešdien izgājuši ielās, lai protestētu pret prezidenta Ivana Dukes konservatīvās valdības īstenotajām ekonomikas reformām un pieprasītu pielikt punktu nedrošībai, kāda pēdējā laikā valda valstī.

Austrālijā ugunsgrēku izraisīšanā apsūdz ugunsdzēsēju(1)

Savvaļas ugunsgrēku piemeklētajā Austrālijā policija trešdien ļaunprātīgā dedzināšanā apsūdzējusi brīvprātīgo ugunsdzēsēju, kurš esot izraisījis septiņus ugunsgrēkus, bet vēlāk pievienojies kolēģiem, lai palīdzētu tos dzēst, pavēstīja likumsargi.

Gruzijas valdība nepiekāpjas protestiem © DIENA

Gruzijas galvaspilsētā Tbilisi otrdien turpinājās protesti, kas sākās pirms divām nedēļām pēc tam, kad valdošās partijas Gruzijas sapnis pārstāvji parlamentā nepildīja solījumu atbalstīt likumprojektu, kas pavērtu iespēju jau 2020. gadā rīkot likumdevēja vēlēšanas atbilstoši proporcionālajai vēlēšanu sistēmai. Pašlaik Kaukāza valstī parlamenta vēlēšanas norisinās pēc jauktās vēlēšanu sistēmas, ko kritiķi uzskata par labvēlīgu valdošajai partijai.

Honkongas līdere sola ieklausīties pilsoņos © DIENA(2)

Nopietnas pārdomas Honkongas valdībai un Pekinai raisījuši pašvaldību vēlēšanu rezultāti komunistiskās Ķīnas kontrolētajā daļēji autonomajā teritorijā. Pēc svētdien notikušajām vēlēšanām, kurās reģistrēja rekordaugstu balsotāju aktivitāti, gandrīz visus Honkongas administratīvos rajonus vadīs opozīcijas pārstāvji. Tā ir milzīga sakāve Pekinas ieceltajai Honkongas līderei Kerijai Lamai un apliecina teritorijas iedzīvotāju atbalstu protestiem, kas jau astoņus mēnešus ir paralizējuši vienu no pasaules finanšu centriem.