Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Cits

NASA zondei priekšā "septiņas šausmu minūtes" © DIENA

Pēc septiņus mēnešus ilga lidojuma ASV kosmosa izpētes aģentūras NASA zonde InSight kuru katru mirkli sasniegs Marsu un sāks bīstamāko ceļojuma daļu - ieiešanu planētas atmosfērā un piezemēšanos, kas kopā ilgs aptuveni septiņas minūtes. Ja kaut kas noiet greizi, tas visbiežāk notiek tieši šajā lidojuma fāzē.

Sprādzienā Pakistānā 31 bojāgājušais(1)

Pakistānas nemierīgajos ziemeļrietumos ļaužu pilnā tirgū, eksplodējot spridzeklim, kas bija paslēpts dārzeņu kastē, dzīvību zaudējis vismaz 31 cilvēks un 50 ievainoti, pavēstīja amatpersonas.

Austrālijā bargi soda Islāma valsts atbalstītāju(3)

Austrālijā tiesnesis piespriedis 38 gadus cietumā teroristu grupējuma Islāma valsts atbalstītājam par palīdzības sniegšanu pusaudzim, kurš Sidnejā pie štata policijas galvenās mītnes noslepkavoja policijas grāmatvedi.

Starptautiskā kosmosa stacija svin 20. dzimšanas dienu © DIENA

Šodien aprit tieši 20 gadi, kopš "dzimusi" Starptautiskā kosmosa stacija (SKS) - pirmais ar SKS projektu saistītais starts notika 1998. gada 20. novembrī. SKS ir cilvēku izveidots mākslīgais pavadonis, kas apriņķo Zemi katras 90 minūtes - 16 reizes diennaktī.

Krievijas drošībnieks Interpola vadītāja krēslā "sūtītu nepareizu vēstījumu" © DIENA(8)

Starptautiskā sabiedrība ir nobažījusies par izskanējušo informāciju, ka Krievijas policijas ģenerālmajors Aleksandrs Prokopčuks varētu kļūt par jauno Interpola vadītāju. Eksperti sacījuši, ka tas "sūtītu nepareizu vēstījumu" un apliecinātu, ka aģentūru var kontrolēt negodprātīgas valstis. Ukrainas amatpersonas gatavojas cīnīties pret Kremļa atbalstītā drošībnieka ievēlēšanu 21. novembrī.

Turkmenistānā beigsies bezmaksas gāzes ēra © DIENA(5)

Vienā no pasaules izolētākajām zemēm – Centrālāzijas republikā Turkmenistānā – iedzīvotāji līdz šim nezināja, ko nozīmē maksāt par gāzi, elektrību, ūdeni un citiem sabiedriskajiem pakalpojumiem, jo tos viņiem "uzsauca" valdība, kuras priekšgalā ir autoritārais prezidents Gurbanguli Berdimuhamedovs. Nākamgad tam pieliks punktu, jo režīms vairs nevar atļauties tik dāsnus tēriņus. Savukārt tas nozīmēs, ka miljoniem turkmēņu tiks iedzīti vēl lielākā nabadzībā.