Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Cits

Facebook dzēsis 1907 ar Krieviju saistītas lapas

Sociālajos tīklos Facebook un Instagram neautentiskas koordinētas uzvedības dēļ izdzēsti vairāk nekā 2630 konti, lappuses un grupas, un 1907 no dzēstajām lapām bijušas saistītas ar Krieviju, otrdien pavēstīja Facebook, kuram pieder abi sociālie tīkli.

Ķīnā no Bohēmista rapsodijas cenzē epizodes par Fredija Merkūrija homoseksualitāti(6)

Biogrāfiskā filma Bohemian Rhapsody (Bohēmista rapsodija) par britu rokgrupas Queen mūziķi Frediju Merkūriju Ķīnā izrādīta saīsinātā versijā, no tās cenzējot epizodes, kurās skarta mūziķa homoseksualitāte, vēsta raidorganizācija BBC. Filmai Ķīnā noteikts ierobežots demonstrēšanas režīms, rezultātā filma ir par četrām minūtēm īsāka nekā oriģinālā versija.

Ethiopian Airlines joprojām uzticoties Boeing(2)

Etiopijas aviokompānija Ethiopian Airlines joprojām uzticas ASV aviobūves uzņēmumam Boeing, neskatoties uz šīs lidsabiedrības lainera Boeing 737 MAX 8 katastrofu, kurā gāja bojā 157 cilvēki un kuras dēļ daudzas valstis un aviokompānijas uz laiku apturējušas šo lidaparātu izmantošanu, pirmdien paziņoja kompānijas vadītājs Tevolde Gebremariams.

Kara plosīto Jemenu pārplūdina migranti © DIENA(1)

Arābijas pussalas valsti Jemenu četrus gadus plosa pilsoņu karš, kas ir izraisījis pašlaik lielāko humāno krīzi pasaulē. Palīdzības organizācijas apgalvo, ka 20 miljoniem jemeniešu trūkst ēdamā un aptuveni puse no viņiem esot "soļa attālumā" no bada. ANO lēš, ka aptuveni 24 miljoniem jeb gandrīz 80% Jemenas iedzīvotāju šogad būs nepieciešama humānā palīdzība.

Austrālijai tuvojas divi spēcīgi cikloni

Reti apdzīvotajai Austrālijas ziemeļdaļai tuvojas divi spēcīgi cikloni, un varasiestādes, bažījoties par spēcīgo vēju, milzīgiem viļņiem un lietavām, no Ziemeļu teritorijas piekrastes jau evakuējušas aptuveni 2000 cilvēku.

Drošības caurums Facebook: Eksperti iesaka nomainīt paroles © DIENA(6)

Sociālais tīkls Facebook atzinis, ka kļūmes dēļ simtiem miljonu lietotāju kontu paroles teksta formātā bija pieejamas iekšējā tīklā, proti, tām teorētiski varēja piekļūt tūkstošiem Facebook darbinieku, ziņo tehnoloģiju portāls Wired. Kaut pagaidām nav ziņu par to, vai kāds no uzņēmuma darbiniekiem tik tiešām ļaunprātīgi izmantojis lietotāju paroles, eksperti iesaka nomainīt paroli gan Facebook, gan ar to saistītajos soctīklos, piemēram, Instagram.

Ebolas vīruss izplatās uz jaunu pilsētu Kongo DR

Ebolas vīrusa uzliesmojumā Kongo Demokrātiskajā Republikā (Kongo DR) apstiprināts pirmais saslimšanas gadījums Bunijā, kas ir otra lielākā pilsēta valsts austrumos, trešdien paziņojusi Kongo DR Veselības ministrija.

Rosina Astanu pārdēvēt par Nursultanu(7)

Līdzšinējais Kazahstānas parlamenta spīkers Kasims Žomarts Tokajevs trešdien nodevis prezidenta zvērestu, stājoties amatā pēc negaidītās ilggadējā valsts līdera Nursultana Nazarbajeva demisijas iepriekšējā dienā.

Austrālija samazina gadā uzņemamo imigrantu skaitu par 15%(1)

Austrālija samazinājusi gadā uzņemamo immigrantu skaitu par 15% un ierobežojusi imigrantu iespējas apmesties uz dzīvi lielajās pilsētās, lai samazinātu pilsētu pārapdzīvotību, trešdien paziņojis Austrālijas premjerministrs Skots Morisons. "Tā ir praktiska problēma, kam austrālieši vēlas risinājumu," žurnālistiem Kanberā sacīja Morisons.

Jaunzēlandes šāvējs bija plānojis slepkavošanu turpināt(3)

Austrālijas pilsonis, labējais ekstrēmists Brentons Tarants, kurš apsūdzēts par 50 cilvēku nogalināšanu apšaudēs divās mošejās Jaunzēlandes pilsētā Kraistčērčā, domājams, plānojis vēl vienu uzbrukumu, paziņojis policijas komisārs Maiks Bušs.

Jaunzēlandes premjere sola nekad nepieminēt slepkavas vārdu © DIENA(14)

Jaunzēlandes valdības vadītāja Džasinda Arderna uzsvēra, ka nesniegs slepkavniekam, kurš aizvadītajā piektdienā mošejās nošāva 50 cilvēkus, vēl vairākus desmitus ievainojot, to, ko viņš visvairāk kāro, proti, lai viņa vārds tiktu daudzināts un tādējādi tiktu vairota viņa atpazīstamība. "Jūs nekad nedzirdēsiet mani izrunājam viņa vārdu," otrdien, uzrunājot Jaunzēlandes parlamentu, zvērēja premjere.