Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Cits

Avoti: Krievijas algotņi palīdz apsargāt Maduro(35)

Krievijas militārie algotņi, kuri jau iepriekš piedalījušies slepenās misijās, pēdējo dienu laikā ieradušies Venecuēlā, lai stiprinātu prezidenta Nikolasa Maduro apsardzi, pavēstīja divi algotņiem tuvi avoti.

Venecuēlā pieņemas spēkā cīņa par varu © DIENA(11)

Venecuēla ir iegrimusi vēl dziļāk politiskās krīzes dūksnājā pēc tam, kad parlamenta spīkers Huans Gvaido sevi pasludināja par valsts pagaidu vadītāju un aicināja gāzt sociālistu prezidentu Nikolasu Maduro, kura valdīšanas laikā ar naftu bagātā Dienvidamerikas valsts ir piedzīvojusi ekonomisko sabrukumu un autoritārisma nostiprināšanos. ASV un virkne Latīņamerikas valstu ir atzinušas Gvaido par Venecuēlas likumīgo līderi, tādējādi pastiprinot ārējo spiedienu uz Maduro, kurš pagaidām vēl bauda nabadzīgāko venecuēliešu un armijas atbalstu.

Venecuēlā divās dienās gājuši bojā 13 cilvēki; spīkers paņem varu valstī(8)

Venecuēlā notiekošos nemieros un protestos pret kreiso prezidentu Nikolasu Maduro divu dienu laikā ir gājuši bojā 13 cilvēki, trešdien paziņoja vietējā cilvēktiesību organizācija Venecuēlas Sociālā konflikta observatorija. Nacionālās sapulces (parlamenta) spīkers Huans Gvaido trešdien pasludināja sevi par prezidenta pienākumu izpildītāju.

Putins un Abe runās par Kuriļu strīdu(5)

Krievijas prezidents Vladimirs Putins otrdien Maskavā tiksies ar Japānas premjerministru Sindzo Abi, lai runātu par daudzas desmitgades ilgstošo strīdu par Kuriļu salām, kuras Otrā pasaules kara beigās sagrāba Padomju Savienība.

Ķīna Everestā sāks "pavasara tīrīšanu" un ierobežos kāpēju skaitu © DIENA

Ķīna pasaulē augstākās virsotnes Everesta ziemeļu pusē, kura ir daudzu alpīnistu iecienīts kāpšanas maršruts, veiks pamatīgus uzkopšanas darbus, tostarp meklēs un aizvāks kalna stāvajās nogāzēs bojāgājušo alpīnistu mirstīgās atliekas. Šī "pavasara tīrīšana" paredz arī ierobežot gan alpīnistu skaitu, kuriem ik gadu būs ļauts kāpt kalnā pa šo maršrutu, gan kāpšanas sezonas ilgumu, vēsta The Guardian.

Oxfam pētījums: Turība koncentrējas arvien šaurākas elites rokās © DIENA(11)

Jaunākais Oxfam pētījums, kas publiskots dienu pirms ikgadējā Pasaules ekonomikas foruma Davosā, rāda, ka turpina palielināties plaisa superbagātās elites un mazāk turīgo pasaules iedzīvotāju daļas starpā. Pētījuma secinājumos pausts, ka 26 pasaules bagātākajiem miljardieriem kopā ir tikpat daudz īpašumu, cik 3,8 miljardiem pasaules mazturīgāko iedzīvotāju. Tiesa, šis rādītājs jāuztver ar zināmu devu kritikas, jo pētījumā iedzīvotāju turība mērīta īpašumos, tādējādi, piemēram, nupat skolu pabeidzis profesionālis, kas ļoti labi pelna, bet arī ļoti daudz tērē un pagaidām neko neuzkrāj, šī pētījuma kontekstā var skaitīties mazāk turīgs par kādu, kam ir īpašums un uzkrājumi, bet niecīgi ienākumi.

Abem maz cerību saņemt Kremļa dāvanu © DIENA(7)

Krievijas amatpersonu izteikumi liecina, ka, visticamāk, vilšanās sagaidīs Japānas premjerministru Sindzo Abi, kurš šīs nedēļas sākumā ieradīsies Maskavā, lai tiktos ar Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu. Japānas premjerministrs intervijā izteicies, ka ļoti cer tikšanās laikā panākt progresu Japānas un Krievijas miera līguma noslēgšanas procesā.

Japānā miris pasaules vecākais vīrietis

Japānā svētdien 113 gadu vecumā miris pasaules vecākais vīrietis Masazo Nonaka, ziņo Japānas mediji. 1905.gada jūlijā dzimušais Nonaka kļuva par pasaules vecāko vīrieti pagājušajā gadā pēc spāņa Fransisko Nunjesa Oliveras nāves.

Februārī plānota Kima un Trampa tikšanās

ASV prezidenta Donalda Trampa un Ziemeļkorejas līdera Kima Čen Una tikšanās notiks "tuvāk februāra beigām", piektdien paziņojis Baltais nams, neprecizējot samita iespējamo norises vietu.