Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Cits

ANO: Piespiedu pārvieto personu skaits pasaulē sasniedzis jaunu rekordu(1)

Vairāk nekā 70 miljoni cilvēku 2018. gada beigās reģistrēti kā bēgļi vai piespiedu kārtā pārvietotas personas, trešdien paziņoja ANO. Tas ir augstākais pārvietoto personu skaits, kāds reģistrēts kopš Apvienoto Nāciju bēgļu augstākā komisāra biroja (UNHCR) izveidošanas 1950. gadā. 2017. gada beigās piespiedu pārvietoto personu skaits saskaņā ar ANO aplēsēm sasniedza 68,5 miljonus.

Honkongas līdere atkal atvainojas, bet likumprojektu neatsauc

Honkongas līdere Kerija Lama otrdien atvainojusies par veidu, kā virzījusi pretrunīgi vērtēto likumprojektu par aizdomās turētu personu izdošanu Ķīnai. Likumprojekts izraisīja pēdējos gados lielākos protestus. Par spīti demonstrācijām Lama likumprojektu neatsauca.

Kodolieroču mazāk, bet modernāki © DIENA(6)

Kopējais kodolvalstu rīcībā esošais kaujas galviņu skaits pasaulē pamazām turpina sarukt, tomēr tas notiek uz kodolarsenālu modernizācijas rēķina, liecina autoritatīvā Stokholmas Starptautiskā miera pētniecības institūta (SIPRI) nupat publicētais pārskats par kodolieroču izplatību 2018. gadā.

Trīs spridzinātāju pašnāvnieku uzbrukumā Nigērijā 30 bojāgājušie(1)

Trīs pašnāvnieku spridzinātāju uzbrukumā svētdienas vakarā Nigērijas ziemeļaustrumos gājuši bojā 30 cilvēki, paziņoja neatliekamās palīdzības dienesti. Vairāk nekā 40 cilvēki ievainoti, pirmdien paziņoja Valsts ārkārtas situāciju pārvaldības aģentūras operāciju vadītājs Usmans Kačalla.

Seriāla fani masveidā brauc uz Černobiļu © DIENA(7)

Mēneša laikā vieta, kur pirms 33 gadiem notika cilvēces vēsturē postošākā kodolkatastrofa, ir kļuvusi par vienu no "karstākajiem" tūristu galamērķiem pasaulē. Pēc tam kad maija sākumā amerikāņu televīzijas kanāls HBO sāka demonstrēt piecu sēriju drāmu Černobiļa, uz katastrofas zonu ap simt kilometru no Ukrainas galvaspilsētas Kijevas sāka plūst ziņkārīgo straumes no tuvākām un tālākām valstīm. Internetā aktivizējusies tirdzniecība ar priekšmetiem, kas saistīti ar Černobiļas atomelektrostaciju.

Protestētāji Honkongā piekrīt atbrīvot autoceļu pie parlamenta ēkas(1)

Honkongā demonstranti pirmdienas rītā izbeiguši nozīmīga autoceļa pie parlamenta ēkas blokādi, atļaujot atsākt satiksmes plūsmu. Policija visu rītu aicināja vairākus simtus demonstrantu atbrīvot ierasti noslogoto autoceļu. Pēc sarunām grupa piekrita miermīlīgi atkāpties. Lielākā daļa demonstrantu protesta akciju turpina netālu esošajā parkā.

Argentīna un Urugvaja pilnībā palikusi bez elektrības(4)

Argentīna un Urugvaja svētdien palikušas bez elektroapgādes, paziņojusi Argentīnas enerģētikas kompānija Edesur. Kompānija vietnē Twitter pavēstīja, ka elektroenerģijas sistēmas starpsavienojumu bojājumu dēļ abas valstis palikušas bez elektroapgādes.

Eiropols: Grupējumā Islāma valsts arvien lielāku lomu atvēl sievietēm(3)

Sievietes spēlē arvien lielāku lomu džihādistu grupējumā Islāma valsts - gan karadarbībā frontes līnijās, gan teroristiskās aktivitātēs rietumvalstīs, piektdien paziņoja Eiropas Savienības (ES) policijas aģentūra Eiropols, brīdinot, ka tas var atstāt ilgtermiņa ietekmi arī uz citiem džihādistu grupējumiem.