Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Cits

Venecuēla izraida ES vēstnieci(3)

Reaģējot uz Eiropas Savienības (ES) sankcijām pret 19 venecuēliešu amatpersonām, Venecuēla trešdien izraidījusi ES vēstnieci Karakasā Izabelu Briljanti Pedrozu, dodot viņai 72 stundas valsts pamešanai, paziņoja ārlietu ministrs Horhe Arreasa.

IAEA vadītājs: Ar Irānu panākts pagaidu risinājums

Starptautiskās Atomenerģijas aģentūras (IAEA) ģenerāldirektors Rafaels Grosi svētdienas vakarā paziņojis, ka pēc intensīvām divu dienu konsultācijām Teherānā panākts "tehnisks pagaidu risinājums uz trim mēnešiem", kas ļaus aģentūrai turpināt Irānas kodolaktivitāšu uzraudzību, tiesa gan, zemākā līmenī nekā līdz šim.

Alžīrijas prezidents atlaidis parlamentu

Alžīrijas prezidents Abdelmadžids Tebune ceturtdien atlaidis parlamentu un paziņojis, ka valdībā nākamo 48 stundu laikā tiks veikti pārkārtojumi. Tas, visticamāk, nozīmē, ka valstī drīzumā notiks jaunas parlamenta vēlēšanas.

Facebook slēdz mediju lapas Austrālijā © DIENA(19)

Facebook un Austrālijas valdības strīds par sociālā tīkla regulāciju un vietējo mediju tiesībām saņemt atlīdzību par tajā publicēto saturu šonedēļ saasinājās, un tehnoloģiju gigants slēdza pieeju austrāliešu mediju lapām.

ANO sūtne brīdina Mjanmas militāristus © DIENA(5)

Apvienoto Nāciju Organizācijas īpašā sūtne Mjanmas jautājumos Kristīne Šrānere-Burgenere brīdinājusi varu valstī apvērsumā sagrābušo militāristu vadību, ka tai nāksies saskarties ar ''smagām sekām'', ja militāristi brutāli vērsīsies pret apvērsumu nosodošajiem protestētājiem, vēsta BBC. Savukārt apvērsuma vadības pārstāvis paziņojis, ka militāristu realizētā varas pārņemšana bijusi pamatota, jo valdība nav reaģējusi uz krāpnieciskajām darbībām vēlēšanās novembrī, un ka militāristi nodos varu jaunai valdībai, kas tiks izveidota pēc jaunām vēlēšanām.

PVO apstiprina AstraZeneca Covid-19 vakcīnu(3)

Pasaules Veselības organizācija (PVO) pirmdien apstiprināja Lielbritānijas un Zviedrijas uzņēmuma AstraZeneca izstrādāto Covid-19 vakcīnu, kas tiks izmantota vakcinācijai jaunattīstības valstīs.