Laika ziņas
Šodien
Migla

Cits

Teju visā Jaunzēlandē atceļ karantīnas režīmu

Lielākajā daļā Jaunzēlandes šonedēļ tiks atcelts Covid-19 dēļ ieviestais karantīnas režīms, un stingrie pārvietošanās ierobežojumi paliks spēka vienīgi uzliesmojuma epicentrā Oklendā, pirmdien pavēstīja premjerministre Džasinda Ārderna.

Gvinejā noticis valsts apvērsums(2)

Gvinejā svētdien noticis valsts apvērsums, varu sagrābjot bruņoto spēku specvienībām, kas Rietumāfrikas valstī aizturējušas prezidentu Alfu Kondē un uz nenoteiktu laiku izsludinājušas komandanta stundu.

Taliban gatavojas paziņot savas valdības sastāvu © DIENA(3)

Varu Afganistānā pārņēmusī islāmistu kustība Taliban gatavojas paziņot savas valdības sastāvu un valsts pārvaldes formu. Neoficiāla informācija liecina, ka nekādas iekļaujošas valdības Afganistānā nebūs — nedz amatpersonas, kas beidzamos divdesmit gadus darbojās ASV un tās sabiedroto atbalstītajās varas struktūrās, nedz sievietes augstākajos amatos ieceltas netiks. Tas rada bažas, ka Taliban, neraugoties uz solījumiem par mērenas politikas īstenošanu, nonāks starptautiskā izolācijā.

Vienā ASV kravas lidmašīnā no Kabulas izvesti 640 afgāņi(1)

Kontroli Afganistānas galvaspilsētā svētdien pārņemot talibu kaujiniekiem, cieši saspiesti vienā ASV gaisa spēku kravas lidmašīnā Kabulu pametuši vairāk nekā 600 afgāņu vīriešu, sieviešu un bērnu, ziņu aģentūrai Reuters apliecināja kāda ASV valdības amatpersona.