Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Cits

Facebook plāno izveidot savu kriptovalūtu(1)

Sociālo mediju kompānija Facebook plāno viena miljarda ASV dolāru (890 miljonu eiro) investīcijas, lai izveidotu stabilu kriptovalūtu, vēstīja laikraksts Wall Street Journal (WSJ), atsaucoties uz neoficiāliem avotiem.

Plašā pētījumā pozitīvi secinājumi par iespējām apturēt HIV izplatību © DIENA

Daudzsološā pētījumā, kura kopsavilkums publicēts akadēmiskajā izdevumā Lancet, secinātais liek domāt, ka antiretrovirālā terapija, ja tā būtu pieejama lielākajai daļai inficēto, ar laiku varētu palīdzēt pilnībā apturēt cilvēka imūndeficīta vīrusa jeb HIV izplatību, tādējādi ar laiku arī pilnībā izskaužot saslimstību ar iegūto imūndeficīta vīrusu jeb AIDS, raksta The Guardian.

Ciklons Fani posta Indiju; jau vairāki upuri © DIENA

Spēcīgais ciklons Fani piektdien sasniedzis Indijas austrumu piekrasti, līdzi nesot vēju ar ātrumu līdz 200 kilometriem stundā un spēcīgas lietusgāzes. Vētra vissmagāk skārusi Odišas štatu. Ceturtdien tika ziņots, ka vētras ceļā ir aptuveni 100 miljoni cilvēku, bet visvairāk apdraudētajos piekrastes reģionos tika veiktas masveida evakuācijas, kopumā mājas atstājot aptuveni miljonam cilvēku.

Maduro mudina Venecuēlas armiju saglabāt kaujas garu(7)

Venecuēlas prezidents Nikolass Maduro ceturtdien mudināja bruņotos spēkus stāties pretī "ikvienam apvērsuma sazvērniekam", ar šo aicinājumu nākot klajā pēc neveiksmīgā militārās sacelšanās mēģinājuma opozīcijas līdera Huana Gvaido atbalstam.

Indijā 100 miljoni cilvēku postoša ciklona ceļā © DIENA(7)

Sagaidāms, ka Indijas sauszemes daļu piektdien sasniegs tropiskais ciklons, kas būs piecu gadu laikā spēcīgākais Indijā piedzīvotais. Meteorologu prognozētajā vētras kustības ceļā mitinās aptuveni 100 miljoni iedzīvotāju, tāpēc daudzviet visvairāk apdraudētajos reģionos varas iestādes uzsākušas masveida evakuācijas, vēsta CNN.

Venecuēlā sadursmēs upuris un desmitiem cietušo © DIENA(1)

Politiskajā un ekonomiskajā krīzē ieslīgušās Venecuēlas galvaspilsētas Karakasas ielās turpinoties protestiem un sadursmēm starp prezidenta Nikolasa Maduro spēkiem un opozīcijas atbalstītajiem, strauji pieaug cietušo skaits. Kāda sieviete arī gājusi bojā, vēsta BBC.

Maduro un Gvaido atbalstītāji ielās cīnās par kontroli Venecuēlā © DIENA(3)

Venecuēlas galvaspilsētā Karakasā un citviet Dienvidamerikas valstī trešdien ielās izgāja opozīcijas līdera Huana Gvaido atbalstītāji, lai pieprasītu sociālistu prezidenta Nikolasa Maduro atkāpšanos. Protesti atsākās dienu pēc tam, kad Karakasā sadursmēs starp Gvaido atbalstītājiem un Maduro lojālajiem drošībniekiem ievainojumus guva vairāk nekā simt cilvēku.

Gvaido apgalvo, ka Maduro režīma likvidēšana esot pēdējā fāzē(12)

Venecuēlas opozīcijas līderis Huans Gvaido, kas pasludinājis sevi par prezidenta pienākumu izpildītāju, otrdien paziņojis, ka sākusies līdzšinējā prezidenta Nikolasa Maduro gāšanas "pēdējā fāze", tikmēr valdība paziņojusi, ka situācija tiek kontrolēta.

Akihito atsakās no troņa un nodod pilnvaras dēlam

85 gadus vecais Japānas imperators Akihito 30. aprīlī oficiāli atteicies no troņa, nododot varu savam dēlam kroņprincim Naruhito. Galvenā ceremonija notika Tokijas Imperatora pilī, klāt esot karaliskās ģimenes locekļiem un lūgtiem visiem.