Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Cits

Pasaules valstīs mazāk izpilda nāvessodu © DIENA(4)

Izpildīto nāvessodu skaits pasaules valstīs, kas to neslēpj no sabiedrības, pērn samazinājies ceturto gadu pēc kārtas un sasniedzis zemāko rādītāju pēdējā desmitgadē, teikts cilvēktiesību organizācijas Amnesty International (AI) vakar publiskotajā ikgadējā ziņojumā Nāvessodi un to izpilde.

Reportieri bez robežām: Pandēmija pastiprina draudus preses brīvībai(5)

Jaunā koronavīrusa pandēmija pastiprina draudus preses brīvībai visā pasaulē, jo autoritāri režīmi, tostarp Ķīnā un Irānā noklusē ziņas par pandēmiju, otrdien savā ikgadējā ziņojumā Pasaules preses brīvības indekss brīdina starptautiskā preses un vārda brīvības organizācija Reportieri bez robežām (RSF).

Avoti: Kima Čen Una veselība pēc operācijas raisa bažas(17)

ASV rūpīgi seko līdzi operatīvajai informācijai par nopietnajiem draudiem, kas radušies Ziemeļkorejas līdera Kima Čen Una veselībai pēc nesen veiktās operācijas, pavēstīja ASV amatpersona, kurai ir nepastarpināta informācija par šo jautājumu.

Sāk atcelt pandēmijas ierobežojumus © DIENA(7)

Lai arī Covid-19 Eiropā prasījusi vairāk nekā 100 tūkstošu dzīvību, daļa valstu ir pārliecinātas, ka smagākā cīņa ar jauno koronavīrusu (SARS-CoV-2) ir izcīnīta. Šonedēļ čehi, poļi, vācieši un norvēģi atvieglo martā ieviestos nosacījumus. Tiesa gan, smagāk skartajā Francijā un Spānijā ierobežojumi paildzināti vismaz līdz maijam.

Izraēlas prezidents uztic parlamentam valdības veidošanu

Izraēlas prezidents Reuvens Rivlins ceturtdien lūdzis parlamentu veidot jauno valdību, jo Izraēlas parlamenta spīkers Benijs Gancs un pagaidu premjerministrs Benjamins Netanjahu trešdien nespēja panākt vienošanos par jauna kabineta izveidošanu.