Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Cits

Samits par Amazones lietus mežu ugunsgrēkiem - bez Bolsonaru dalības © DIENA

Brazīlijas prezidents Žairs Bolsonaru neapmeklēs plānoto samitu, kurā spriedīs par postošajiem Amazones lietus mežu ugunsgrēkiem un iespējamajiem risinājumiem, jo viņam nepieciešams gatavoties operācijai, pirmdien paziņoja valdības pārstāvis. Samits ieplānots 6. septembrī Kolumbijas pilsētā Letisijā.

Vētra Dorians posta Bahamas(1)

Kamēr viesuļvētra Dorians, kas sasniegusi piektās kategorijas orkāna spēku, turpina plosīties Bahamu salās, Dienvidkarolīnas gubernators svētdien devis rīkojumu sākt obligātu piekrastes evakuāciju. Bahamu salās nopostītas mājas, ēkām norauti jumti, apgāztas automašīnas un pārrautas elektrolīnijas.

Honkongas policija pret protestētājiem izmanto asaru gāzi(3)

Honkongas policija sestdien laida darbā asaru gāzi un ūdens lielgabalus ar zili iekrāsotu ūdeni, vēršoties pret protestētājiem, kuri pulcējušies pie Likumdošanas padomes ēkas, neraugoties uz policijas lēmumu aizliegt šai dienā paredzēto plašo demonstrāciju.

Turpinoties Amazones mežu ugunsgrēkiem, Brazīlijā spēkā stājas dedzināšanas aizliegums

Brazīlijā ceturtdien spēkā stājies dedzināšanas aizliegums uz 60 dienām, valsts vadībai šādu lēmumu pieņemot pēc starptautiskā sašutuma par plašajiem ugunsgrēkiem Amazones baseina mežos. Dekrētu par dedzināšanas aizliegumu izdevis prezidents Žairs Bolsonaru. Ugunsgrēks Amazones reģionā ir postošākais pēdējo gadu laikā, tā dēļ pieaudzis starptautiskais spiediens uz Brazīliju.

Tuvākajās nedēļās lietus Amazones mežiem nepalīdzēs © DIENA(4)

Lietus, kas atsevišķos Amazones lietus mežu apgabalos gaidāms tuvākajās nedēļās, nepalīdzēs apdzēst ugunsgrēkus, kuri izraisījuši globālu satraukumu. Meteorologi saka, ka ar cilvēku rīcībā esošajiem resursiem šāda mēroga dabas stihiju nevar ierobežot - cerības ir vien uz intensīvām lietusgāzēm, kas netiek prognozētas vismaz līdz septembra vidum, raksta Reuters.