Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Cits

Apple šefs atzīst rūkošu iPhone pieprasījumu(1)

ASV informācijas tehnoloģiju gigants Apple Inc. atzinis, ka pieprasījums pēc viedtelefoniem iPhone samazinās, apstiprinot investoru bažas, ka uzņēmuma rentablākais produkts zaudējis daļu savas pievilcības.

Radikālais Bolsonaru pārņēmis varu © DIENA(11)

Ar solījumu apvienot Latīņamerikas lielāko valsti Brazīlijas prezidenta amatā ir stājies labēji radikālais Žairs Bolsonaru. Atvaļinātais armijas kapteinis, kurš uzvarēja oktobrī notikušajās vēlēšanās, iegūstot 55% nodoto balsu, apņēmies samazināt korupciju, apkarot noziedzību un atdzīvināt stagnējošo tautsaimniecību. Kritiķi viņam pārmet vienkāršu risinājumu piedāvāšanu komplicētām problēmām un neiecietību pret citādi domājošajiem un minoritātēm. Daudzi brazīlieši uzskata, ka Bolsonaru ir drauds demokrātijai.

Ķīna grasās pārrakstīt Mēness izpētes vēsturi © DIENA(2)

Ja viss noritēs pēc plāna, Ķīnas kosmosa izpētes pašgājējs Chang'e 4 kļūs par pirmo zondi, kas nosēdināta Mēness "tālajā" pusē, līdz šim neizpētītā Mēness dienvidu polā, kur atrodas senākais, lielākais un dziļākais Mēness krāteris, vēsta The Guardian.

Smieklīgs pārpratums Austrālijā: Policiju izsauc uz zirnekļa slepkavošanu © DIENA

Policistiem Austrālijā, kādā Pērtas piepilsētā, bijusi amizanta darba diena - vairāki likumsargi nosūtīti uz kādu namu pēc garāmgājēja zvana. Viņš dzirdējis mājas iemītnieku skaļi bļaujam: "Mirsti taču!" un bērna raudas. Izrādījās, ka mājas iemītnieks mēģinājis likvidēt zirnekli, no kuriem viņam ir paniskas bailes, vēsta The Guardian.

Pasaule sagaida 2019.gadu

Pasaule ar krāšņām svinībām un uguņošanu sākusi sagaidīt jauno, 2019.gadu, kas daudzviet jau iestājies.

2018.gadā pasaulē nogalināti 94 žurnālisti(10)

2018.gadā visā pasaulē, pildot amata pienākumus, nogalināti 94 žurnālisti un mediju darbinieki jeb par 12 vairāk nekā iepriekšējā gadā, liecina Starptautiskās žurnālistu federācijas (IFJ) ikgadējais ziņojums.