Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Cits

Koronavīrusa dēļ slimnīcās Ķīnā valda haoss © DIENA(9)

Ķīnā aptuveni 33 miljonu cilvēku pārvietošanās uz nenoteiktu laiku ir ierobežota, lai apturētu jaunā koronavīrusa izplatību. Savukārt slimnīcas cīnās, lai tiktu galā ar pacientu pieplūdumu, tādēļ notiek jaunas slimnīcas celtniecība vīrusa epicentrā, vēsta The Guardian.

Jaunais koronavīruss strauji izplatās Ķīnā © DIENA(4)

Ķīnā pieaug nāves gadījumu skaits, kurus izraisījis jaunā tipa koronavīruss 2019-nCoV. Tas strauji izplatās pēc iedzīvotāju skaita lielākajā valstī pasaulē, bet ir konstatēti saslimšanas gadījumi arī citās Āzijas valstīs. Infektologi apstiprinājuši, ka vīruss tiek pārnests no cilvēka uz cilvēku, tāpēc aicina iedzīvotājus ievērot piesardzības pasākumus. Pastāv bažas par saslimšanas gadījumu pieaugumu, jo nedēļas nogalē sākas ķīniešu Jaunā gada svinības. To laikā simtiem miljoniem Ķīnas iedzīvotāju dodas pie savām ģimenēm valsts iekšienē, bet daudzi izmanto brīvdienas, lai ceļotu uz ārvalstīm.

Dzimstības līmenis Ķīnā pērn bijis zemākais 70 gadu laikā(2)

Dzimstība Ķīnā pērn samazinājusies līdz zemākajam līmenim kopš komunistiskās valsts dibināšanas 1949.gadā, tādejādi vairojot bažas, ka sabiedrības novecošanās un darbaspēka samazinājums palielinās spiedienu uz ekonomiku, kuras izaugsmes temps pēdējo gadu laikā ir palēninājies.