Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies
Rīgā +14 °C
Daļēji apmācies
Otrdiena, 3. augusts
Augusts

Krievija

Navaļnijam piešķirta starptautiska cilvēktiesību aizstāvju balva

Krievijā cietumā ieslodzītajam opozīcijas līderim Aleksejam Navaļnijam piešķirta Ženēvas Cilvēktiesību un demokrātijas foruma prēmija par "ārkārtēju vīrišķību un varonīgiem pūliņiem", lai pievērstu uzmanību Krievijas varasiestāžu nopietnajiem cilvēktiesību pārkāpumiem, pirmdien pavēstīja 25 cilvēktiesību aizsardzības organizāciju starpreģionālā koalīcija.

Krievijas spēki uzlidojumos Sīrijā nogalinājuši ap 200 kaujinieku(1)

Krievijas Aizsardzības ministrija pirmdien paziņoja, ka tās spēki Sīrijā ir nogalinājuši ap 200 kaujinieku, veicot gaisa triecienus "teroristu" bāzei uz ziemeļaustrumiem no Palmiras pilsētas, kur kaujinieki plānoja uzbrukumus pirms maijā paredzētām prezidenta vēlēšanām.

Navaļnija dzīvība briesmās, apgalvo līdzgaitnieki © DIENA

Ieslodzītā un badastreiku pieteikušā Kremļa kritiķa Alekseja Navaļnija veselība strauji pasliktinās, dzīvība ir briesmās, taču ārstus, kuriem viņš uzticētos, labošanas darbu kolonijā neielaiž, apgalvo līdzgaitnieki. Vakar amatpersonas gan nolēmušas pārvest Navaļniju uz Vladimiras pilsētā esošo cietuma slimnīcu, taču nav skaidrs, vai apstākļi tur būs labāki. Bažas par Krievijas opozicionāra likteni pauduši rietumvalstu politiķi.

Navaļnijs pārvests uz slimnīcu ieslodzītajiem

Ārstu komisija nolēmusi Alekseju Navaļniju no Pokrovas cietuma pārvest uz Vladimiras apgabala slimnīcas stacionāru ieslodzītajiem cita cietuma teritorijā, pirmdien paziņoja Federālais Sodu izpildes dienests.

Krievija plāno paplašināt savu klātbūtni Arktikā

Krievija vēlas paplašināt savu klātbūtni Arktikā un Arktikas padomes prezidentūras pārņemšana nākamajā mēnesī būtu jāizmanto, lai sekmētu šī mērķa sasniegšanu, trešdien paziņojis Krievijas aizsardzības ministrs Sergejs Šoigu.