Laika ziņas
Šodien
Viegls lietus

Krievija

Aizdomas par "grēkāzi" Sojuz avārijā(6)

Raķetes Sojuz avāriju pēc pacelšanās no Baikonuras kosmodroma Kazahstānā varētu būt izraisījusi kļūme ar raķetes pirmās pakāpes piropatronu, piektdien pavēstīja par katastrofas izmeklēšanu informēts avots.

Ziemeļkorejas līderis apmeklēs Krieviju(1)

Ķīnas prezidents Sji Dzjiņpins drīzumā apmeklēs Ziemeļkoreju, bet tās līderis Kims Čen Uns dosies vizītē uz Krieviju, pirmdien paziņoja Dienvidkorejas prezidents Muns Džē Ins.

Aptauja: Putinam piecos gados zemākais reitings © DIENA(4)

Krievijas prezidentam Vladimiram Putinam pašlaik ir piecos gados zemākā tautas uzticība. Atbalsts Putinam nu ir aptuveni tajā līmenī, kāds tas bija pirms Krimas aneksijas 2014. gadā, atklāj neatkarīgā Levada centra jaunākā pētījuma rezultāti.

Putins paraksta likumu par pensiju reformu(3)

Krievijas prezidents Vladimirs Putins trešdien parakstījis likumu par pensionēšanās vecuma paaugstināšanu, kuru tikai dažas stundas iepriekš apstiprināja parlamenta augšpalāta.

Krievija gatava rakt bedres Maķedonijas ceļā uz NATO(11)

Krievija piedraudējusi izmantot savas veto tiesības ANO Drošības padomē, lai bloķētu Maķedonijas nosaukuma maiņu saskaņā ar vienošanos, ko šī valsts noslēgusi ar Grieķiju. Jāatgādina, ka valsts nosaukuma maiņa uz Ziemeļmaķedoniju būtu kompromiss ar Grieķiju, kura līdz šim traucējusi Maķedonijas uzņemšanu Eiropas Savienībā un NATO. Tā kā Krievija ir ieinteresēta spriedzes saglabāšanā Balkānu reģionā un nevēlas pieļaut tālāku NATO paplašināšanos, tā brīdinājusi, ka var izmantot savas veto tiesības un bloķēt procesu par Maķedonijas nosaukuma maiņu.

Parlamentārieši atbalsta "Putina labvēlību" pensiju reformas plānā © DIENA(5)

Krievijas parlamenta apakšpalātas deputāti atbalstījuši prezidenta Vladimira Putina ierosinājumu mīkstināt plānotās pensiju reformas nosacījumus, raksta The Moscow Times. Arī Putina, kura popularitāte pieauga pēc Krimas aneksijas, reitingu negatīvi ietekmēja sabiedrībā nepopulārā pensiju reforma. Plašu protestu gaisotnē Putins nāca klajā ar ierosinājumu atvieglot nosacījumus attiecībā pret sievietēm.

Navaļnijam piespriež 20 dienu arestu

Maskavas Simonovskas rajona tiesa pirmdienas vakarā Krievijas opozīcijas līderim Aleksejam Navaļnijam tūlīt pēc atbrīvošanas no iepriekš piespriestā administratīvā aresta piespriedusi 20 dienu administratīvo arestu.