Laika ziņas
Šodien
Viegls lietus

Krievija

Putina rūkošo reitingu cer glābt ar slavinošu iknedēļas raidījumu © DIENA(48)

Kremļa pārraudzībā esošais telekanāls Rossija-1 svētdien translēja pirmo sēriju raidījumu ciklam par Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu. Daudzus krievus nokaitinājusi pensiju reforma, kuras rezultātā plānots palielināt pensionēšanās vecumu, un uz šāda politiskā fona Putina popularitātes rādītāji ir zemākie pēdējo septiņu gadu laikā. Nu slavinošajā raidījumā Maskava. Kremlis. Putins ik nedēļas nogali stunda tiks veltīta, lai izceltu gan Kremļa saimnieka "rūpes par tautu", gan viņa "personības labākās īpašības", vēsta Meduza.

Par Krievijā ieslodzīto Sencovu satraucies arī ANO ģenerālsekretārs(3)

ANO ģenerālsekretārs Antoniu Gutērrešs ir satraukts par Krievijā ieslodzītā Ukrainas režisora Oļeha Sencova stāvokli, kurš badojas jau 109 dienas, paziņojis ANO preses sekretārs Stefans Dižarriks. Pirms divām nedēļām ANO eksperti pavēstīja, ka Sencova dzīvībai draud briesmas un aicināja Krievijas varasiestādes viņu bez priekšnosacījumiem steidzami atbrīvot.

Putins piekāpjas - sievietes varēs pensionēties ātrāk © DIENA(19)

Krievijas prezidents Vladimirs Putins, kurš, Krievijas iedzīvotājiem paužot neapmierinātību ar iecerēto pensionēšanās vecuma palielināšanu, pieredzējis lielāko popularitātes kritumu pēdējo četru gadu laikā, piekāpies un paziņojis, ka pensionēšanās vecuma kāpums sievietēm nebūs tik straujš, kā tas sākotnēji plānots, ziņo The Moscow Times.

Krievija rīkos vērienīgākos militāros manevrus kopš 1981. gada(27)

Krievija nākammēnes rīkos kopš pagājušā gadsimta 80. gadiem vērienīgākos militāros manevrus, kuros piedalīsies aptuveni 300 000 karavīru un 1000 lidaparātu, otrdien pavēstīja aizsardzības ministrs Sergejs Šoigu. Manevri Vostok-2018 notiks no 11. līdz 15. septembrim valsts austrumdaļā, un tajos piedalīsies arī Ķīna un Mongolija.

Krievija mēģina iegūt ietekmi Afganistānā © DIENA(15)

Krievijas paziņojumi par vēlmi nākamā mēneša sākumā Maskavā noorganizēt starptautisku konferenci par Afganistānas nākotni, uz kuru uzaicināti arī radikālo islāmistu kustības Taliban pārstāvji, signalizē par vēlmi iegūt ietekmi reģionā, kur līdz šim lielāku aktivitāti izrādījušas Amerikas Savienotās Valstis, vēsta Associated Press.

Navaļnijam piespriests administratīvais arests(1)

Krievijas tiesa kārtējo reizi par nesankcionētu protestu rīkošanu pirmdien piespriedusi 30 dienu ilgu administratīvo arestu nedēļas nogalē aizturētajam opozīcijas līderim Aleksejam Navaļnijam.

Krievijā par mēmēm un jokiem draud apcietinājums © DIENA(22)

Ļoti polarizējošas diskusijas Krievijā izraisījušas ziņas, ka strauji audzis to cilvēku skaits, pret kuriem ierosināta izmeklēšana par ekstrēmistiska, naidu runu saturoša vai citu reliģiskās jūtas aizskaroša satura publicēšanu, pārpublicēšanu vai "laikošanu" sociālajos tīklos.

Lidmašīnai pacelšanās laikā Ufā aizdegas dzinējs © DIENA(1)

Aviokompānijas Red wings lidaparātam Tu 204 ar vairāk nekā 200 cilvēkiem uz klāja pacelšanās laikā Ufas lidlaukā aizdedzies dzinējs, tāpēc nācies veikt piespiedu nolaišanos un saprotamu iemeslu dēļ neturpināt ceļu uz Sočiem. Neviens cilvēks šajā negadījumā nav cietis, vēsta The Moscow Times.

Aptauja: Krievijā netic Kremļa mēģinājumiem "uzlauzt" ASV vēlēšanas © DIENA(12)

ASV bāzētā pētījumu centra Pew Research Center veiktā aptauja liecina, ka pārliecinoši lielākā daļa Krievijas iedzīvotāju netic ziņām par Kremļa mēģinājumiem iejaukties ASV prezidenta vēlēšanu procesā. Turpretī, ja runa ir par ASV, sabiedrības noskaņojums Krievijā ir pretējs - tur iedzīvotāji uzskata, ka Savienotās Valstis aktīvi iejaucoties citu valstu iekšpolitikā.