Laika ziņas
Šodien
Viegls lietus

Krievija

Krievijas Antidopinga aģentūra vēl nav izpildījusi pamatprasības © DIENA(4)

Pasaules Antidopinga aģentūra (WADA) ceturtdien ar deviņi balsīm "par", divām balsīm "pret", bet vienam no 12 izpildkomitejas locekļiem atturoties, lēma atjaunot Krievijas Antidopinga aģentūras (RUSADA) darbību. WADA lēmums jau izpelnījies asu kritiku, tostarp no vairāku citu valstu nacionālajām antidopinga aģentūrām, turklāt Krievija pagaidām vēl praksē nav ieviesusi vienu no pamata prasībām diskvalifikācijas atcelšanai, proti, nav nodrošinājusi piekļuvi Krievijas Antidopinga aģentūras Maskavas laboratorijā uzglabātajiem atlētu urīna paraugiem, vēsta ziņu aģentūra Reuters.

Aģentūra: Par Skripaļu indēšanu aizdomās turētajiem dāvinās zīmolu ķimikāliju ražošanai © DIENA(18)

Kompānija Golden Brand vīriešiem, kas tiek turēti aizdomās par bijušā Krievijas dubultaģenta Sergeja Skripaļa un viņa meitas saindēšanu, grasās uzdāvināt tiesības uz pašiem savu zīmolu. Vīrieši, kurus britu izmeklētāji identificējuši pēc viņu segvārdiem - Aleksandrs Petrovs un Ruslans Boširovs - tiks pie sava zīmola Petroff & Boshiroff, kuru viņi varēšot izmantot biznesam, specifiski - ķimikāliju un smaržu ražošanai, vēsta Krievijas ziņu aģentūra Moskva.

Trampa politika tuvina Krieviju un Ķīnu © DIENA(17)

ASV prezidenta Donalda Trampa politika attiecībā pret Krieviju un Ķīnu ir piespiedusi abas pēdējās atmest agrākās domstarpības, lai kopīgi stātos pretī Vašingtonai. Ceturtdien Krievijas Tālo Austrumu pilsētā Vladivostokā noslēdzas Austrumu ekonomikas forums, ko pirmo reizi apmeklēja Ķīnas prezidents Sji Dzjiņpins, bet nākamotrdien noslēgsies Krievijas vēsturē vērienīgākie militārie manevri Vostok-2018, kuros piedalās arī Ķīnas bruņotie spēki.

Krievijas komunistu līderis mudina anektēt arī Donbasu © DIENA(10)

Krievijas Komunistiskās partijas līderis Genādijs Zjuganovs norādījis, ka Krievijas sastāvā ar steigu būtu jāiekļauj arī Donbasa reģions. To Zjuganovs paziņojis partijas vadības preses konferencē, kurā informēja par panākumiem Krievijas reģionālajās vēlēšanās, kuru pirmā kārta notika 9. septembrī.

NATO pārstāvis par Vostok-2018: Krievija trenējas plaša mēroga karam © DIENA(28)

Krievijas un NATO attiecībām aizvien esot ļoti saspīlētām, Kremlis devis startu plašākajām militārajām mācībām kopš Aukstā kara - Vostok-2018 -, kurās piedalīsies arī vērā ņemams skaits Ķīnas bruņoto spēku pārstāvju. Kamēr NATO pārstāvji bažīgi vērtē šos manevrus kā "Krievijas trenēšanos plaša mēroga konfliktam", Kremlis vērienīgās mācības attaisno kā nepieciešamas "pasaulē valdošā pret Krieviju nedraudzīgā noskaņojuma dēļ".

Krievijā sāksies lielākie militārie manevri © DIENA(20)

Krievijas Tālajos Austrumos no otrdienas līdz piektdienai norisināsies militārās mācības Vostok-2018, kas būšot lielākās valstī kopš aukstā kara beigām. Manevros uz sauszemes, ūdenī un gaisā piedalīsies nepieredzēti liels skaits karavīru un militārās tehnikas, kā arī kaimiņvalstu Ķīnas un Mongolijas bruņotie spēki. Analītiķi šim faktam pievērš īpašu uzmanību, jo Krievija Ķīnu ilgstoši ir uzskatījusi par sāncensi, taču saspīlējums ar Rietumiem ir piespiedis Maskavu pārskatīt savu pozīciju.