Laika ziņas
Šodien
Viegls lietus

Krievija

Miris grāmatu par krokodilu Genu un Pekausi autors Eduards Uspenskis

80 gadu vecumā otrdien Maskavā miris krievu rakstnieks Eduards Uspenskis - bērnu grāmatu un multfilmu scenāriju autors, kura radīto tēlu vidū pazīstamākie ir krokodils Gena un Pekausis (Čeburaška), plašsaziņas līdzekļiem pavēstījusi rakstnieka meita Irina.

Krievija kritizē ASV kārtējās sankcijas © DIENA(11)

Krievija nosoda ASV lēmumu noteikt jaunas sankcijas pret to saistībā ar Lielbritānijā notikušo ķīmisko uzbrukumu bijušajam dubultaģentam Sergejam Skripaļam un viņa meitai Jūlijai. Amerikāņi esot pārliecināti, ka aiz Skripaļu saindēšanas ar nervus paralizējošo vielu Novičok, ko izstrādājuši padomju zinātnieki, stāv Krievijas valsts. Krievija savu vainu kategoriski noliedz. Sankcijas tiks ieviestas par spīti tam, ka ASV prezidents Donalds Tramps vēlas uzlabot attiecības ar Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu.

Grāvējfilmu zvaigzne Stīvens Sīgals kļuvis par Kremļa diplomātu © DIENA(19)

Krievija amerikāņu aktieri un asa sižeta filmu zvaigzni Stīvenu Sīgalu nozīmējusi par īpašo pārstāvi ASV-Krievijas sadarbības stiprināšanai humanitārajā jomā, liecina sestdien Krievijas Ārlietu ministrijas paziņojums vietnē Facebook. Sīgala uzdevums būšot veicināt Krievijas sadarbību ar ASV kultūras jomā, jaunatnes programmu jomā un līdzīgos jautājumos.

Putins uzaicinājis Trampu apmeklēt Krieviju(4)

Krievijas prezidents Vladimirs Putins piektdien sacīja, ka ir uzaicinājis ASV prezidentu Donaldu Trampu vizītē apmeklēt Maskavā un ka ir gatavs doties uz Vašingtonu, lai ar Trampu tiktos vēl vienā samitā.

Vairākas Krievijas grupas boikotē festivālu, kurā savulaik uzstājās arī Prāta Vētra © DIENA(16)

Radiostacijas Naše Radio rīkoto mūzikas festivālu Našestvije, kas ir viens no lielākajiem šāda tipa pasākumiem Krievijā, boikotē vismaz sešas rokgrupas, iebilstot pret organizatoru ciešajām saitēm ar Krievijas Aizsardzības ministriju, vēsta The Moscow Times. Jāatgādina, ka šis festivāls, kura programmā iekļauti militārisma elementi, izpelnījās arī Latvijas sabiedrības pastiprinātu uzmanību pēc tam, kad tajā 2015. gadā uzstājās pašmāju grupa Prāta Vētra.

Krievijā spiegošanas lietā aizturēts zinātnieks(1)

Krievijā likumsargiem veicot izmeklēšanu saistībā ar apsūdzībām, ka vadoša kosmosa izpētes centra darbinieki nodevuši informāciju par valsts bruņojuma programmām Rietumiem, aizturēts kāds zinātnieks, otrdien vēsta ziņu aģentūras.