Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Mēness kalendārs dārzkopim: 18. - 24.janvāris

Mēness kalendārs dārzkopim: 18. - 24.janvāris

Sakņu dārzeņu kopšana

18. un 19. janvārī pievērsieties dārza darbu plānošanai un sēklu iegādei. Aktīvā dārza darbu sezona vairs nav aiz kalniem! Labs laiks, lai atsvaidzinātu zināšanas vai uzsāktu mācības kādos ar dārzkopību saistītos kursos. Piemēram, uzzināt un izprast, kāda ir loma mantotiem kultūraugiem un kas tie ir. No 19. janvāra līdz 2. februārim otrdienās Zoom platformā notiks augu sēklu lolotāju mācības. Paredzētas nodarbības, kas iepazīstinās ar ievadu sēklu lološanā un kurās varēs uzzināt, kā iegūt konkrētu augu ģinšu sēklas, kādas ir augu slimības, kuras jāņem vērā, kā organizēt sēklu maiņu. Pieteikšanās līdz 18. janvārim plkst. 20.00. Dalības maksa ir seši eiro, kas jāpārskaita uz Latvijas Permakultūras biedrības kontu. 
 

Lapu dārzeņu kopšana

No 20. līdz 22. janvārim veiksmīgi izdosies mikrozaļumu izdiedzēšana un lociņu steidzināšana uz palodzes. Iegādājieties veikalā kādu garšaugu podiņā, lai tas ar savu dzīvīgo zaļumu un patīkamo smaržu palīdz radīt optimistisku noskaņu un nojausmas par jauno dārza darbu sezonu. 


Ziedu un dekoratīvo stādījumu kopšana 

No 22. līdz 24. janvārim aprūpējiet telpaugus, modiniet hipeastrus, mēslojiet ziedošos augus. Ienesiet pavasara gaisotni un smaržu, izplaucējot hiacintes vai sīkziedu narcises.


Augļu koku un ogulāju kopšana

24. janvārī pārlūkojiet dārzu, vai kociņi labi pasargāti no sala un grauzējiem, vai tos pārāk nenospiež sniega segas nasta, – ja sniega uz zariem daudz, saudzīgi to nopuriniet. 

Pārlūkojiet krājumus saldētavā un pieliekamajos, vai kas nav sabojājies, un plānojiet, kā izlietosiet atlikušo ražu. 

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Par ļaudīm, kurus saticis ceļā

Pirms 30 gadiem Rēzeknes apkaimē tika filmēti pirmie kadri režisora Jāņa Streiča filmai Cilvēka bērns pēc Jāņa Klīdzēja tāda paša nosaukuma romāna. Pirmās mākslas filmas latgaliešu valodā u...

Veselība

Vairāk Veselība


Dārza Diena

Vairāk Dārza Diena


Senioru Diena

Vairāk Senioru Diena


Dienas padomi

Vairāk Dienas padomi


Būve un interjers

Vairāk Būve un interjers


Cits

Vairāk Cits