Quantcast
Laika ziņas
Šodien
Viegls lietus

Latvijas mākslinieki piedalās Baltijas Dejas platformas pilotprojektā

No 9. līdz 11. maijam Viļņā festivāla New Baltic Dance ietvaros norisināsies Baltijas Dejas platformas pilotprojekts, kas pulcēs laikmetīgās dejas māksliniekus no Igaunijas, Latvijas un Lietuvas, informēja Latvijas Dejas informācijas centra sabiedrisko attiecību speciāliste Daina Tabūna.

Projektā katru valsti pārstāvēs divas izrādes un pieci līdz seši mākslinieki vai apvienības ar 15 minūšu garām izrāžu vai darbu ieceru prezentācijām. No Latvijas būs skatāmas izrādes Future Freak (horeogrāfi Agate Bankava un Andris Kačanovskis) un Bedre (horeogrāfe Sintija Siliņa), saīsinātā versijā tiks prezentētas izrādes Divotne (horeogrāfes Rūta Pūce un Anna Novikova) un Rokzvaigne (horeogrāfe Agnese Bordjukova) un darbi procesā Labrys (horeogrāfi Krišjānis Sants un Ieva Gaurilčikaite), Vientuļais gans (horeogrāfs Andris Kačanovskis) un Let me get me (horeogrāfs Jānis Putniņš un Eva Kronberga).

Papildus notiks arī diskusijas un tikšanās ar starptautisku organizāciju un sadarbības tīklu pārstāvjiem. Platformu apmeklēs 60 ārzemju viesi – producenti, festivālu vadītāji, kritiķi un kuratori no vairāk nekā 20 valstīm. Kopumā Viļņā tiksies vismaz 80–90 Baltijas mākslinieki – horeogrāfi, dejotāji, mūziķi, video un gaismu mākslinieki u. c.

Baltijas Dejas platformas organizēšanā sadarbojas trīs organizācijas – STL (Sõltumatu Tantsu Lava, www.stl.ee) no Igaunijas, Latvijas Dejas informācijas centrs (www.dance.lv) un Lietuvas dejas informācijas centrs (www.dance.lt). 

Pilotprojektā iekļautās izrādes izvēlējās katru valsti pārstāvošā organizācija. Platformai turpinoties, iecerēts, ka darbu atlasi veiks visu trīs valstu pārstāvji kopā. Plānots, ka Baltijas valstis platformu pie sevis uzņems pārmaiņus, katru reizi pievēršot īpašu uzmanību situācijai attiecīgajā valstī.

Pilotprojekts notiek Lietuvā labi zināmā festivāla New Baltic Dance ietvaros, kurš norisinās kopš 1996. gada. Jau divus gadus festivālā organizētas Lietuvā tapušu izrāžu prezentācijas, un šis formāts ir izrādījies veiksmīgs – sekojušas vairākas viesizrādes un sadarbības projekti.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Sācies Kilograms kultūras 2020 rudens balsojums

Pirmdien, 28. septembrī, sācies Latvijas sabiedrisko mediju gada balvas kultūrā Kilograms kultūras 2020 rudens balsojums. Žūrija balsojumam izvirzījusi arī notikumus un darbus, kas tapuši jau ārkārt...

Ziņas

Vairāk Ziņas


Mūzika

Vairāk Mūzika


Māksla

Vairāk Māksla


Teātris

Vairāk Teātris


Literatūra

Vairāk Literatūra


Kino/TV

Vairāk Kino/TV


Eksperti/Blogeri

Vairāk Eksperti/Blogeri


Intervijas

Vairāk Intervijas


Recenzijas

Vairāk Recenzijas


Grāmatas

Vairāk Grāmatas


Konkursi

Vairāk Konkursi


Ceļojumi

Vairāk Ceļojumi


KD Afiša

Vairāk KD Afiša


Deja

Vairāk Deja