Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Izstāde Latviskās dvēseles raksti

Ģederta Eliasa Jelgavas vēstures un mākslas muzejā apskatāma latviešu tautas tērpiem un Dziesmu un deju svētku tradīcijai veltīta izstāde Latviskās dvēseles raksti.

Latviskās dvēseles raksti ir stāsts par Dziesmu un deju svētku tradīcijas attīstību saistībā ar tautas pašapziņas un valsts veidošanos un par tautas tērpu kā vienu no tautas pašapziņas izteiksmes formām. Izstādē eksponēti 26 tērpi no Tautas tērpu centra Senā klēts, kā arī priekšmeti no Latvijas muzeju krājumiem – fotogrāfiju izdrukas, etnogrāfiskie un arheoloģiskie priekšmeti un attēli, latviešu rakstu zīmes un informatīvie teksti. Audiovizuālais noformējums atspoguļo dziesmas un dejas nozīmi latviešu dzīves uztverē. Izstādes apmeklētājiem ir iespēja izdzīvot Dziesmu un deju svētku kopdziedāšanu dažādos laikos, dejas soļa raitumu, kā arī izpētīt latviešu raksta un ornamenta nozīmi un kopsakarības laikā un telpā.

Izstādi Latviskās dvēseles raksti rīko Latvijas Nacionālais kultūras centrs. Projekta vadītāja Linda Rubena, mākslinieks Jurģis Krāsons, satura koncepta autori – Valdis Celms un Toms Skābardis. Ekspozīcijas tapšanā palīdzējuši Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs, Latvijas Nacionālais vēstures muzejs, Madonas Novadpētniecības un mākslas muzejs, Tukuma muzejs, Latvijas Banka un Latvijas Nacionālā bibliotēka.

Izstāde ir iekļauta Latvijas prezidentūras ES Padomē kultūras programmā, kuras pamatvērtības ir laikmetīgums, unikalitāte un izcilība. Šajā ekspozīcijā atklājas arī viena no programmas tematiskajām līnijām – Dziesmu un deju svētku tradīcija.

Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē sekretariāta direktore Kristīne Pommere uzsver: „Šī unikālā izstāde piedāvā jaunu skatījumu uz Latvijas un latviešu tautas veidošanos, tradīcijām un folkloru, sākot pētīt rakstu un zīmju nozīmi latviešu dzīvē. Izstādes veidotāji spējuši rast mākslinieciski jaunus risinājumus, lai izstāde aizraujošā un izglītojošā veidā tās apmeklētājiem pavēstītu par latviešu tautai būtiskām vērtībām un pasaules redzējumu.”

Kur?

Ģ. Eliasa Jelgavas vēstures un mākslas muzejs, Akadēmijas 10, Jelgava

Kad?

9. marts, 2018 – 22. aprīlis, 2018

Ot. -Sv. 10 -17

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Mūzika

Vairāk Mūzika


Māksla

Vairāk Māksla


Teātris

Vairāk Teātris


Literatūra

Vairāk Literatūra


Kino/TV

Vairāk Kino/TV


Eksperti/Blogeri

Vairāk Eksperti/Blogeri


Intervijas

Vairāk Intervijas


Recenzijas

Vairāk Recenzijas


Grāmatas

Vairāk Grāmatas


Konkursi

Vairāk Konkursi


Ceļojumi

Vairāk Ceļojumi


KD Afiša

Vairāk KD Afiša


Deja

Vairāk Deja