Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies
Rīgā +1 °C
Daļēji apmācies
Ceturtdiena, 23. janvāris
Strauta, Grieta, Rebeka

Aicina uz trešo eksperimentālā kino festivālu Process

No 20. līdz 24. martam Rīgā trešo reizi notiks eksperimentālā kino festivāls Process, piedāvājot plašu starptautisku programmu ar filmu skatēm, kino performancēm, lekcijām, diskusijām un citiem notikumiem, informēja festivāla pārstāve Lāsma Bērtule.

Festivāls veltīts analogajam eksperimentālajam kino – tajā rādītie darbi filmēti uz Super 8mm, 16mm un citu formātu kinolentes, kas joprojām un aizien aktīvāk tiek izmantota dažādu neatkarīgu kā individuāli, tā kolektīvos strādājošu kino veidotāju praksē.

Šī gada festivāla tēma ir Dabas parādības, ļaujot runāt par dažādiem urdošiem jautājumiem saistībā ar pasaules uztveres daudzveidību, par tuvošanās iespēju atšķirīgām pieredzēm, par cilvēku attiecībām ar to, ko pieņemts dēvēt par sevi, dabu un tehnoloģijām.

Šogad Process piedāvās piecas filmu programmas, kurās būs skatāmas gan dažādu pasaules autoru pēdējos gados veidoti darbi, kas atlasīti no festivālam iesūtītajām filmām, gan īpaši kūrētas programmas. Filmu programmā Par maņu jautājumu atlasītas filmas, kuras vieno interese par kino kā redzes, dzirdes un jebkuru citu maņu mašīnu. Programmu veidojis franču filmdaris un eksperimentālā kino izplatīšanas platformas Light Cone vadītājs Emanuels Lefrāns, kurš festivālā piedalīsies arī ar savu paša filmu izlasi.

Lāsmas Bērtules veidotā filmu programma Par sugu sastapšanos piedāvās filmas, kas dažādos veidos tiecas izkļūt ārpus cilvēka pieredzē sakņota skatījuma, dodoties sarunā ar citām būtnēm un lietām. Bet programmā Par lietu laiku, kuru veidojusi britu eksperimentālā kino teorētiķe un kuratore Kima Noulza, būs redzamas filmas, kuru centrā ir laiks kā viena no noslēpumainākajām un kino allaž klātesošajām dabas parādībām.

Ievas Balodes kūrētā programmā būs iespēja redzēt Baltijas analogā, eksperimentālā kino jaunumus, savukārt Jāņa Putniņa vadītajā retrospekcijas programmā – iepazīties ar amerikāņu datoranimācijas pionieru Džeimsa un Džona Vitniju darbiem.

Arī šogad Process piedāvās paplašinātā jeb dzīvā kino performanču programmu Process Expanded, kurā uzaicinātie mākslinieki savus darbus izpildīs, mijiedarbojoties ar kino projektoru, gaismu, telpu un skaņu. Ar audiovizuālām performancēm uzstāsies mākslinieki Brita Al-Busultana (Somija), Estere Urlusa (Nīderlande), Nana Vanga (Ķīna/Nīderlande) un Mareks Plučeņiks (Polija/Somija).

Procesu ievadīs 16mm kino darbnīca ar pieredzējušo Roterdamas eksperimentālā kino laboratorijas Filmwerkplaats vadītāju Esteri Urlusu, kurā tiks pētītas alternatīvas filmas emulsijas izgatavošanas tehnikas un iespējas. Darbnīcas rezultāti būs skatāmi festivāla atklāšanas vakarā 20. martā LKA Nacionālajā filmu skolā, piedaloties Esterei Urlusai, Baltic Analog Lab un teksta grupai Orbīta.

Savukārt festivāla noslēgumā 24. martā kinoteātrī Kino Bize būs skatāma franču filmdara, Parīzes kino laboratorijas L’Abominable dalībnieka Gijoma Mazluma veidotā 20. gadsimta radikālajiem dzejniekiem un domātājiem veltītā eksperimentālā dokumentālā filma Liels troksnis

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Latvijas māksla: arvien tālāk un labāk(7)

Šīs manas pārdomas radušās pēc ļoti interesanta raksta izlasīšanas – Latvijas māksla 2010–2019: maz un vēl mazāk. Tas publicēts interneta žurnālā Satori, un tā autore ir mākslas zinātniece Santa Hirša...

Latvijā viesosies somu dzejniece Heli Lāksonena

Somu dzejniece Heli Lāksonena kopā ar dzejnieku un atdzejotāju Guntaru Godiņu no 29. janvāra līdz 1. februārim ar lasījumiem un stāstījumiem uzstāsies Pāvilostā, Alsungā, Liepājā, Kuldīgā un Rīgā,...

Ziņas

Vairāk Ziņas


Mūzika

Vairāk Mūzika


Māksla

Vairāk Māksla


Teātris

Vairāk Teātris


Literatūra

Vairāk Literatūra


Kino/TV

Vairāk Kino/TV


Eksperti/Blogeri

Vairāk Eksperti/Blogeri


Intervijas

Vairāk Intervijas


Recenzijas

Vairāk Recenzijas


Grāmatas

Vairāk Grāmatas


Konkursi

Vairāk Konkursi


Ceļojumi

Vairāk Ceļojumi


KD Afiša

Vairāk KD Afiša


Deja

Vairāk Deja