Laika ziņas
Šodien
Migla

Ditas Rietumas kino izlase: 9.XI - 16.XI

Kinokritiķe Dita Rietuma vērtē kinoteātros skatāmās filmas.

Ar putām uz lūpām

Režisors Jānis Nords. Lomās Vilis Daudziņš, Ieva Puķe un Raimonds Celms

Jānis Nords (Mammu, es tevi mīlu) – viens no pazīstamākajiem Latvijas trīsdesmitgadnieku paaudzes režisoriem – ir uzņēmis attiecību drāmu, kuras spriedze reflektējas dabā – dzīvnieku vidē. Savā trešajā spēlfilmā Ar putām uz lūpām viņš pēta greizsirdības faktoru – invalīda (Vilis Daudziņš), viņa vitālās sievas skolas medicīnas māsas (Ieva Puķe) un pilngadīga skolnieka (Raimonds Celms) attiecības. Fascinējoša ir dabas līnija – mežonīgie, trakumsērgas skartie suņi, kuri kļūst par postošu draudīgu spēku cilvēcisko kaislību nospriegotajā filmas pasaulē.

 

Slepkavība austrumu ekspresī @@@@

Režisors Kenets Brana. Lomās Kenets Brana, Penelope Krusa, Vilems Defo, Džūdija Denča, Džonijs Deps u. c.

Elegants detektīvs, kura pamatā ir Agatas Kristi darbs. Šī nav pirmā grāmatas ekranizācija – kinovēsturē ir ierakstīta 1974. gada amerikāņu filma ar Ingridu Bergmani vienā no lomām, ir arī citas. Britu aktieris un režisors Kenets Brana nav izvirzījis sev neizpildāmi ambiciozus mērķus revolucionizēt Agatu Kristi, bet gan palicis uzticīgs tradīcijām – labai dramaturģijai un lieliskai aktieru komandai. Viņš pats spēlē detektīvu Erkilu Puaro, viņa kolēģi filmā – Džonijs Deps, Džūdija Denča, Mišela Feifere, Penelope Krusa u. c.

 

Asiņainā nauda @@@

Režisors Lakijs Makī. Lomās Džons Kjūsaks, Elars Koltreins, Vila Ficdžeralda, Džeikobs Ārtists u. c. 

Pārbaudījums ar naudu un alkatības baisās sekas – tas ir šī trillera vēstījums. Alkatība kā viens no cilvēces dzinuļiem kino ir interesējis no laika gala (skat., piemēram, 1924. gada izcilo Alkatību/Greed). Asiņainajā naudā vājības tiek pētītas, izmantojot jaunu cilvēku kompāniju: jauniešu trijotne ekskursijas laikā uziet laupījumu – somas ar naudu. Sev visai netipiskā ļaundara lomā ir redzams Džons Kjūsaks. Pati filma gan nepiedāvā īpašas paliekošas vērtības – ikdienišķs trilleris ar skarbu morāli.

 

Lielais Kristaps

Nacionālā filmu festivāla skates k/t Splendid Palace un Kino Bize no 9. līdz 14. novembrim

No ceturtdienas līdz otrdienai dodieties uz Splendid Palace un Kino Bize, lai noskatītos Latvijas OskaramLielajam Kristapam – nominētās filmas. Līdzās jau repertuārā bijušām spēlfilmām (Melānijas hronika, Vectēvs, kas bīstamāks par datoru, Ātrie igauņu puiši u. c.) notiks vairāku dokumentālo filmu pirmizrādes (Sergeja Eizenšteina filmu operatoram Eduardam Tisē veltītā Meklējot Tisē, Lidijai Doroņinai- Lasmanei veltītā Lidija). Vērts sekot līdzi animācijas programmai un meklēt jaunus talantus studentu filmu skatēs.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

Diena jautā

Jauna valdība Latvijā būs

Kopā nobalsojuši: 203

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Mūzika

Vairāk Mūzika


Māksla

Vairāk Māksla


Teātris

Vairāk Teātris


Literatūra

Vairāk Literatūra


Kino/TV

Vairāk Kino/TV


Eksperti/Blogeri

Vairāk Eksperti/Blogeri


Intervijas

Vairāk Intervijas


Recenzijas

Vairāk Recenzijas


Grāmatas

Vairāk Grāmatas


Konkursi

Vairāk Konkursi


Ceļojumi

Vairāk Ceļojumi


KD Afiša

Vairāk KD Afiša


Deja

Vairāk Deja