Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Latvijas filmas piedalās Lībekas kinofestivālā

Vācijas pilsētā Lībekā 29. oktobrī sākušās un līdz 3. novembrim norisināsies 61. Ziemeļvalstu filmu dienas – vienīgais kinofestivāls Eiropā, kas programmā iekļauj tikai filmas no Eiropas Ziemeļu un Ziemeļaustrumu reģioniem. Latvijai šī ir viena no šogad plašākajām filmu nozares prezentācijām pasaulē – konkursu skatēs piedalās astoņas Latvijas filmas un divi kopražojumi, septiņi kinoprofesionāļi delegācijā un divi Latvijas pārstāvji festivāla žūrijās, informēja Nacionālā Kino centra pārstāve Kristīne Matīsa. vecākā referente

Starptautiskajās Lībekas filmu dienās programmā tiek iekļautas atlasītas filmas no Baltijas valstīm, Ziemeļvācijas, Dānijas, Norvēģijas, Somijas, Zviedrijas un Islandes; savulaik Ziemeļvalstu filmu dienas bija pirmais starptautiskais festivāls, kas Baltijas filmas pieteica kā neatkarīgu valstu darbus. Šogad festivālam atlasītas 196 filmas, ieskaitot 18 pilnmetrāžas filmas galvenajā konkursā, kurā startē studijas Tasse Film kopražojums ar Somiju Suņi nevalkā bikses / Dogs Don’t Wear Pants. Šo konkursa skati jau tradicionāli vērtēs arī kopīga Baltijas valstu žūrija, kurā Latviju pārstāv Elīna Cire, Latvijas filmu festivālu aprites koordinatore no Nacionālā Kino centra.

Divos citos Lībekas filmu dienu konkursos piedalās Latvijas simtgades filmas Bille un Jēkabs, Mimmi un runājošie suņi – tās vērtēs gan bērnu un jauniešu filmu žūrija, gan arī atsevišķa bērnu žūrija, kurā strādā četri skatītāji vecumā no 11 līdz 13 gadiem. Bērnu un jauniešu filmu konkursiem izvēlēta arī Ginta Zilbaloža pilnmetrāžas animācijas filma Projām un režisores Agneses Laizānes spēles īsfilma Vectēvs.

Dokumentālo filmu konkursam atlasītas divas Latvijas filmas – Ginta Grūbes, Jāka Kilmi un Ievas Lešinskas kopīgais atraktīvais un inscenējumiem bagātinātais darbs Spiegs, kurš mans tēvs un aktrises Elitas Kļaviņas pārliecinošais pieteikums dokumentālā kino režisores statusā Zorjana Horobraja.

Ar vienu filmu Latvija pārstāvēta arī īsfilmu konkursā – tur startē režisores Signes Birkovas filma Viņu sauca Haoss Bērziņš. Savukārt Latvijas kino klasiķa Aloiza Brenča trilleris Kad lietus un vēji sitas logā (1967) iekļauts filmu programmā Retrospective, kur apkopotas 17 filmas plašā laikmetu amplitūdā gandrīz gadsimta garumā, no 1914. gada līdz 2012. gadam.

Vairāku filmu autori brauc uz Lībeku satikties ar skatītājiem – filmas Bille režisore Ināra Kolmane, filmas Spiegs, kurš mans tēvs režisori Gints Grūbe un Jāks Kilmi, filmas Vectēvs režisore Agnese Laizāne, filmas Projām režisors Gints Zilbalodis, filmas Jēkabs, Mimmi un runājošie suņi skaņu režisors Ģirts Bišs un filmas Zorjana Horobraja producente Daiga Livčāne. Savukārt Latvijas filmu izplatītāja un festivālu programmētāja Ieva Pitruka strādā Lībekas žūrijā.

Vairāk par Lībekas filmu dienām festivāla mājaslapā: www.nordische-filmtage.de/en/

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Mūzika

Vairāk Mūzika


Māksla

Vairāk Māksla


Teātris

Vairāk Teātris


Literatūra

Vairāk Literatūra


Kino/TV

Vairāk Kino/TV


Eksperti/Blogeri

Vairāk Eksperti/Blogeri


Intervijas

Vairāk Intervijas


Recenzijas

Vairāk Recenzijas


Grāmatas

Vairāk Grāmatas


Konkursi

Vairāk Konkursi


Ceļojumi

Vairāk Ceļojumi


KD Afiša

Vairāk KD Afiša


Deja

Vairāk Deja