Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Rakstnieki dosies pārstāvēt Latviju uz Lielbritāniju un ASV

Jūnijā rakstnieki Juris Kronbergs, Krišjānis Zeļģis, Rūta Briede un Jānis Joņevs dosies uz Lielbritāniju un Valts Ernštreits uz ASV, lai prezentētu savas nupat iznākušās grāmatas angļu valodā, kā arī piedalītos diskusijās kopā ar autoriem no Lielbritānijas un citām valstīm. Autoru mobilitāte tiek nodrošināta, pateicoties Latvijas viesu valsts statusam šī gada Londonas grāmatu tirgū, portālu Diena.lv Latvian Literature pārstāvji.

Dzejnieks Juris Kronbergs dosies uz Lielbritāniju, lai prezentētu savu krājumu The Book of Clouds (Mākoņu grāmata), kas izdevniecības The Emma Press Ltd paspārnē tikko iznācis Lielbritānijā. Grāmatas tulkotāji ir Māra Rozītis un Ričards O’Braeins (Richard O'Brien), bet ilustrāciju autore – māksliniece Anete Melece. 1. jūnijā Kronbergs uzstāsies festivālā May Half-Term, kā arī lasīs dzeju un vadīs darbnīcu bērniem The Poetry Society centrā Londonā. 5. jūnijā Kronbergs kopā ar tulkotāju Ričardu O’Braienu lasīs dzeju uz Lielbritānijas pilsētas Koventrijas centrālajā bibliotēkā.

2. jūnijā dzejnieks Valts Ernštreits viesosies Stenfordas Universitātē ASV, kur kopā ar tulkotāju Uldi Balodi piedalīsies apaļā galda diskusijā I was born with Two Tongues: Poetry as a Tool for Livonian Cultural Revival (Es piedzimu divvalodīgs: dzeja kā līdzeklis lībiešu kultūras augšāmcelšanai). Diskusija tiek rīkota par godu unikālam notikumam – bilingvālai dzejas antoloģijai Trillium – , kas šogad iznāca angļu un lībiešu valodā. Dzejas antoloģijā iekļauta Valta Ernštreita, Baibas Dambergas un Ķemju Kārļa dzeja Ulda Baloža un Raiena van Vinkla (Ryan Van Winkle) atdzejojumā, ko izdevusi Starptautiskā lībiešu draugu biedrība un Lībiešu kultūras centrs.

Dzejnieks un aldaris Krišjānis Zeļģis 7. jūnijā apmeklēs Kārdifas grāmatu veikalu Moon Lane, kur uzstāsies ar dzejas lasījumiem kopā ar vēl diviem Lielbritānijas dzejniekiem – Elizabeti Pārkeri (Elizabeth Parker) un Kristoferu Mereditu (Christopher Meredith). 9. jūnijā Zeļģis uzstāsies Kārdifas festivālā Llansteffan festival. Abos pasākumos Zelģis lasīs fragmentus no sava Lielbritānijas izdevniecībā Parthian Books Ltd. šogad iznākušā dzejas krājuma “Beasts” (Zvēri), kas jau Londonas grāmatu tirgus laikā tika prezentēta Lielbritānijā. Grāmatas tulkotājs ir Džeids Vils (Jayde Will).

8. jūnijā bērnu grāmatu autore un ilustratore Rūta Briede piedalīsies kultūras pieredzes apmaiņas un tulkošanas programmā Writing Borders (Rakstīšanas robežas) rakstnieku rezidencē Nortamberlendā, Skotijā. Programmas mērķis ir veicināt Eiropas un Lielbritānijas autoru sadarbību, piedāvājot vidi, kurā autori var kopīgi radoši strādāt, apmainīties ar idejām un tulkot viens otra darbus. 12. jūnijā Briede viesosies Bilingemas vidusskolā, vadot darbnīcu bērniem no 9 līdz 12 gadu vecumam. Rūtas Briedes grāmata The Queen of Seagulls (Kaiju karalienes noslēpums) izdevniecības The Emma Press Ltd. paspārnē iznākusi Lielbritānijā. Grāmatas tulkotāja ir Elīna Brasliņa.

Šobrīd rakstnieks Jānis Joņevs atrodas prestižajā Hay festivālā Lielbritānijā, Velsā, kurā kopā ar autoriem no Francijas, Zimbabves, Igaunijas un Lielbritānijas piedalīsies apaļā galda diskusijā. Tikko izdevniecības Wrecking Ball Press paspārnē iznākusi viņa grāmata Doom 94 (Jelgava 94). Joņevs ir Londonas grāmatu tirgus oficiālās kultūras programmas autors, un viņa dalība festivālā tiek nodrošināta sadarbībā ar British Council Lielbritānijā.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Aktuāli

Rīgas svētkos skanēs Māras ezera balss

Kā viens no galvaspilsētas svētku notikumiem, pie un uz Māras dīķa 18. augustā tiks īstenota īpaša fonda INITIUM un Pārdaugavas radošā centra veidota koncertprogramma Māras ezera balss, kas cau...

Ziņas

Vairāk Ziņas

Mūzika

Vairāk Mūzika

Māksla

Vairāk Māksla

Teātris

Vairāk Teātris

Literatūra

Vairāk Literatūra

Kino/TV

Vairāk Kino/TV

Eksperti/Blogeri

Vairāk Eksperti/Blogeri

Intervijas

Vairāk Intervijas

Recenzijas

Vairāk Recenzijas

Grāmatas

Vairāk Grāmatas

Konkursi

Vairāk Konkursi

Ceļojumi

Vairāk Ceļojumi

KD Afiša

Vairāk KD Afiša

Deja

Vairāk Deja