Laika ziņas
Šodien
Apmācies
Rīgā +5 °C
Apmācies
Svētdiena, 25. februāris
Alma, Annemarija

Mākslas centrā Zuzeum būs skatāma izstāde par mūsdienu mākslas kolekcionēšanu Baltijā

No 4.jūnija līdz 20. novembrim mākslas centrā Zuzeum Lāčplēša ielā 101 būs skatāma izstāde Izaug? Pieaug? Mūsdienu mākslas kolekcionēšana Baltijā, informēja izstādes rīkotāji.

Izstāde Izaug? Pieaug? Mūsdienu mākslas kolekcionēšana Baltijā mākslas centrā Zuzeum iepazīstina ar dinamiskām laikmetīgās mākslas kolekcijām, akcentējot arī privātās kolekcionēšanas sociālos aspektus. Projekta mērķis ir radīt satikšanās iespēju kolekcionāriem Igaunijā, Latvijā un Lietuvā, kā arī pilnveidot publisko un starptautisko piekļuvi mākslai privātajās kolekcijās un augošajai mākslas infrastruktūrai Baltijas valstīs.

Mazas privātas kolekcijas šodien ir kļuvušas par fondiem, muzejiem, mākslas centriem un zināšanu ieguves vietām. No privātas kaislības 20. gadsimta 90. gados mākslas kolekcionēšana ir izaugusi par neatkarīgu infrastruktūru, kas ik dienas gādā par tūkstošiem Baltijas reģiona mākslas darbu saglabāšanu, aprakstīšanu, restaurāciju, pētīšanu, eksponēšanu un deponēšanu kā vietējos, tā ārvalstu mākslas muzejos un galerijās. Izstāde pievērš uzmanību kolekciju starptautiskajai dinamikai un to apjoma un institucionālās izaugsmes ambīcijām. Tā uzdod arī jautājumu: kāda ir mākslas kolekcionēšanas nākotne?

Mākslas darbus un kolekcijas izstādei izraudzījās Tallinā dzīvojošā galeriste un mākslas konsultante Olga Temnikova: "Šajā izstādē es gāju vienkāršu ceļu un izvēlējos izcelt kolekcijas un kolekcionārus, neņemot vērā kolekciju lielumus, bet gan to jaudu un potenciālu. Es vēlos savest kopā aizrautīgus cilvēkus.

Mēs pārsvarā rādām jaunieguvumus kā aktuālā kolekcionēšanas procesa raksturotājus. Tāpat pievēršam uzmanību pārrobežu patērētājiem un māksliniekiem, kas pārstāvēti vairākās kolekcijās.

Būdama galeriste un pieredzējusi Baltijas jūras reģiona mākslas pārstāve, es nemitīgi analizēju vietējās mākslas ainas īpatnības – to pozitīvās un negatīvās puses. Es sapņoju par sociālo kontaktu uzlabošanu, kultūras un mākslas bāzes veidošanu Baltijas lepnumam – kopējai identitātei un sākumpunktam, kas ir kritiski svarīgs pašreizējos ģeopolitiskajos apstākļos."

Izstādē pārstāvētās kolekcijas: Lewben Art Foundation, MO Museum Collection, Vitols Contemporary mākslas kolekcija, Zuzānu kolekcija, VV Foundation, Collection Kruus, kā arī Borisa Simuleviča, Rīvo Antona, Edgara Aronova un Marijas Avdjuško mākslas kolekcijas.

Olga Temnikova, galerijas Temnikova & Kasela dibinātāja, ir atzīta mākslas profesionāle, kas daudziem Igaunijas māksliniekiem ir palīdzējusi gūt starptautisku ievērību. Viņa tic sakaru veidošanas vērtībai, tīkliem un pieredzes apmaiņai, un ar savu entuziasmu sniedz nemitīgu ieguldījumu Baltijas mākslas potenciāla pilnveidošanā, tai skaitā šajā projektā.

Projektu iniciēja un izstrādāja Ieva Zībārte, arhitekte, autore un kuratore, mākslas centra Zuzeum izstāžu vadītāja, sadarbībā ar Kai māksliniecisko vadītāju Karinu Lānso, Lewben Art Foundation direktori, un mākslas kuratori Ugni Bužinskaiti, un Lietuvas Ekspatriācijas mākslas fonda izpilddirektori, mākslas kuratori Giedri Marčulaiti. Izstādi Rīgā organizē un finansē mākslas centrs Zuzeum, un tai sekos patstāvīgi veidotas izstādes Viļņā un Tallinā, ko organizē projekta partneri Lewben Art Foundation un Kai Art Center.

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Mūzika

Vairāk Mūzika


Māksla

Vairāk Māksla


Teātris

Vairāk Teātris


Literatūra

Vairāk Literatūra


Kino/TV

Vairāk Kino/TV


Eksperti/Blogeri

Vairāk Eksperti/Blogeri


Intervijas

Vairāk Intervijas


Recenzijas

Vairāk Recenzijas


Grāmatas

Vairāk Grāmatas


Konkursi

Vairāk Konkursi


Ceļojumi

Vairāk Ceļojumi


KD Afiša

Vairāk KD Afiša


Deja

Vairāk Deja