Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

RIXC galerijā notiks pusdienlaika sarunas ar māksliniekiem Ezru Antonio Kampelli un Paulu Vītolu

Trešdien, 4. martā, plkst. 13 RIXC galerijā, Lenču ielā 2, rezidenču programmas RIXC Risk Change Migrācija + Ekoloģija noslēgumā norisināsies RIXC pusdienlaika sarunas RIXC Lunch Talk. Pusdienlaika sarunās norisināsies RIXC rezidences mākslinieka Ezras Antonio Kampelli un mediju mākslinieces Paulas Vītolas prezentācijas, informēja galerijas pārstāve Līva Siliņa.

No 6. februāra līdz 4.martam RIXC Risk Change rezidencē Migrācija + Ekoloģija Rīgā uzturas mākslinieks Ezra Antonio Kampelli (Ezra Antonio Campelli). Ezra Antonio Kampelli, zināms arī ar pseidonīmiem Ezra Džūds un Antonio P. Kampelli (Ezra Jude and Antonio P. Campelli), ir starpdisciplinārs mākslinieks, kas darbojas Lielbritānijā, ASV un Itālijā un kura darbos tiek apskatītas tādas tēmas kā ekoloģija, antropocentrisms un eko-feminisms. Mākslinieks veido instalācijas, kas aktualizē ekoloģiskās krīzes problemātiku caur eko-feminisma perspektīvu, piedāvājot dažādus iespējamus un fantastiskus risinājumus ekoloģiskām problēmām, piemēram, farmācijas uzņēmumu monopolizēto piekļuvi hormoniem vai ūdens piesārņojumu, kas atspoguļo distopiskas nākotnes scenārijus. Viņš pēta cilvēka un dabas dualitāti, pielīdzinot to dzimumu pretnostatījumam, kas analoģiski nošķir dabu no kultūras.

RIXC Risk Change rezidences laikā Ezra Antonio Kampelli izstrādāja mākslas projektu DIY HRT, ar ko mākslinieks iepazīsinās RIXC pusdienlaika sarunu laikā. DIY HRT ir virtuāla un fiziska augu-cilvēku hormonu siltumnīca. Projekts sastāv no spekulatīvas floras izlases, kas ražo vielu savienojumus, kas ir pielīdzināmi testosteronam un estrogēnam cilvēka organismā. Mākslinieks izvēlētos augus ir hibridizējis un ģenētiski modificējis, lai tie veiksmīgāk ražotu šīs vielas. Veidojot darbu ar mērķi demokratizēt dzimumu maiņas tehnoloģijas, šajā pētījumā tiek analizētas arī šo sugu migrācijas metodes un audzēšanas vēsture, kā arī pārvarēta robeža starp derīgiem augiem un invazīvām mutantu sugām, uzsverot to, kā organisma legālais statuss kapitālisma ekonomikā ir atkarīgs no tā acīmredzamās lietderības, kā arī to, kā šie savādie ķermeņi (gan augu, gan cilvēku) var izaicināt un pārvarēt šos priekšstatus.

RIXC pusdienlaika sarunās piedalīsies arī māksliniece Paula Vītola, kura pastāstīs sīkāk par savā izstādē Viļņi – Gaismas – Ēnas redzamajiem mākslinieciskajiem eksperimentiem, kas veikti, izmantojot fotoakustikas principu, un centieniem caur tiem izprast šķietami pašsaprotamas parādības – skaņu un gaismu. Paralēli apmeklētājiem būs iespējams iepazīties ar izstādē Viļņi - gaismas – ēnas, aplūkojamajām skicēm no darbu izstrādes procesa, prototipiem un instrumentiem skaņas radīšanai. Darbos skaņas radīšana un eksperimenti ir kļuvusi par aizraujošu, rotaļīgu procesu, kuru pasākuma apmeklētājiem būs iespēja apgūt un izmēģināt.

Paula Vītola ir māksliniece un pasniedzēja Liepājas Universitātē, galvenokārt darbojas mediju mākslas un mākslas pētniecības laukā, kā arī pēdējā laikā pievērsusies skaņas mākslai. Savā radošajā darbībā māksliniece eksperimentē ar dažādām tehnoloģijām, dabas un fizikālām parādībām, cenšoties tās izprast, meklējot jaunus izteiksmes līdzekļus un veidus kā ar tām darboties.

RIXC Pusdienlaika sarunu pasākuma programma:

13.00 RIXC Risk Change mākslinieka Ezra Antonio Kampellio darba DIY HRT prezentācija.

13.30 Mākslinieces Paulas Vītolas prezentācija par ekspermentiem ar skaņu un gaismu izstādē Viļņi - Gaismas – Ēnas.

14.00 ekskursija pa Paulas Vītolas  Vītolas  izstādi Viļņi – Gaismas – Ēnas.

Ieeja pasākumā bez maksas. Vēlams iepriekš pieteikties, jo vietu skaits ierobežots. Kontakti: r[email protected], 67228478 (RIXC birojs), 26546776.

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Mūzika

Vairāk Mūzika


Māksla

Vairāk Māksla


Teātris

Vairāk Teātris


Literatūra

Vairāk Literatūra


Kino/TV

Vairāk Kino/TV


Eksperti/Blogeri

Vairāk Eksperti/Blogeri


Intervijas

Vairāk Intervijas


Recenzijas

Vairāk Recenzijas


Grāmatas

Vairāk Grāmatas


Konkursi

Vairāk Konkursi


Ceļojumi

Vairāk Ceļojumi


KD Afiša

Vairāk KD Afiša


Deja

Vairāk Deja