Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Tiešsaistē būs pieejamas lekcijas un nodarbības par jauno mediju mākslu

Liepājas Universitātes Mākslas pētījumu laboratorija, MPLab, organizē tiešsaistes meistarklases par dažādām unikālām tēmām – lāzerskenēšanu, fotogrammetriju, skaņas mākslu un radošo programmēšanu.

Jauno mediju mākslu nevajadzētu skatīt kā prasmes, kas paredzētas ierobežotam interesentu lokam. Lai arī termini pirmajā brīdī šķiet sarežģīti, šīs prasmes ir pieejamas, apgūstamas un izmantojamas ikvienam. Šī brīža situācijā tiešsaistes meistarklases ļaus iekustināt prātu, lai iegūtu jaunu vaļasprieku vai jaunas iemaņas radošo mērķu sasniegšanai.

Pirmā lekcija notiks 3. martā no plkst. 18.30 līdz 20.30. Divu stundu intensīvā meistarklasē dalībnieki apgūs ievadu lāzerskenēšanā un paņēmienus, kā šo daudzpusīgo, dažādās jomās plaši izmantoto tehnoloģiju izmantot mākslas darbu veidošanā. Meistarklasi pasniegs profesors Žilvinas Lilas (LT/DE), kuram ir daudzu gadu pieredze gan lektora darbā, gan darbā ar lāzerskenēšanas tehnoloģijām. Meistarklasē tiks izskaidroti lāzerskenēšanas darbības principi un parādīti veidi, kā to pielietot praktiski 3D attēlu un animāciju veidošanā.

Otrā meistarklase notiks 17. martā  no plkst. 18.30–20.30. Tās tēma būs fotogrametrija un ar šo paņēmienu iegūto modeļu iekļaušana tiešsaistes lapās un aplikācijās (izmantojot WebGL un A-frame). Fotogrametrija ļauj "ieskenēt" reālus objektus, lai tos varētu izmantot dažādās 3D vidēs. Pat tiem, kuriem nav interese par dažādām 3D vidēm un spēļu veidošanu, fotogrametrijas prasmes ļauj saglabāt jaunā veidā atmiņas, objektus – līdzīgi kā fotogrāfija un video. Meistarklasi pasniegs mākslinieks Alvis Misjuns, kas veidojis gan Latvijas Mākslas akadēmijas 3D modeli, ko izstaigāt tiešsaistē, gan latviešu viensētas modeli, digitalizējot Latvijas Nacionālā Brīvdabas muzeja eksponātu, gan arī pats savus 3D portretus.

Meistarklašu sērija turpināsies aprīlī un maijā. Tās vadīs 3 mākslinieces – Šellija Nota (Shelly Knotts, UK), Aleksandra Kardenasa (Alexandra Cardenas, CO/DE) un Olīvija Džeka (Oliva Jack, US). Šo meistarklašu mērķis ir ne tikai iepazīstināt dalībniekus ar izolācijā viegli pieejamu skaņrades tehniku (kam nepieciešams tikai dators, nevis īpaša skaņu studija), bet arī mainīt stereotipus par skaņas mākslu un programmēšanu, kā vīrišķīgu profesiju, tādējādi iedrošinot jaunās skaņas un mediju mākslinieces izmēģināt šīs efektīvās brīvpieejas tehnoloģijas. Svarīgi ir tas, ka, ja dalībnieki apgūst radošo programmēšanu, tad viņi nebūs atkarīgi no komerciālās programmatūras ražotājiem un varēs attīstīt savus unikālos digitālos mākslas izteiksmes līdzekļus.

Update. Hybrid Lab ir paredzēts studentiem, māksliniekiem, pētniekiem, pedagogiem un citiem mākslas un tehnoloģiju interesentiem. Visi notikumi būs bezmaksas un skatāmi tiešsaistē reāllaikā, un dalībnieki varēs arī iesaistīties diskusijās ar lektoriem, kā arī atkārtot zināšanas, noskatoties lekciju ierakstus arhīvā.

Jauno mediju mākslas nedēļu Update. Hybrid Lab organizē Liepājas Universitātes Mākslas pētījumu laboratorija (MPLab, mplab.lv) sadarbībā ar biedrību ASTE. Art, Science, Technology, Education (aste.gallery) un  jauno mediju kultūras centru RIXC (rixc.org).

Pilna programma un papildus informācija: https://update.mplab.lv

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Izdots Gundegas Šmites autoralbums Es, karā aiziedams…

Nacionālā ierakstu kompānija SKANi izdevusi komponistes Gundegas Šmites dainu kamermistēriju Es, karā aiziedams… ansambļa Arcandela ieskaņojumā. Pērn kamermistērija tika nominēta balvai Kilograms kult...

Ziņas

Vairāk Ziņas


Mūzika

Vairāk Mūzika


Māksla

Vairāk Māksla


Teātris

Vairāk Teātris


Literatūra

Vairāk Literatūra


Kino/TV

Vairāk Kino/TV


Eksperti/Blogeri

Vairāk Eksperti/Blogeri


Intervijas

Vairāk Intervijas


Recenzijas

Vairāk Recenzijas


Grāmatas

Vairāk Grāmatas


Konkursi

Vairāk Konkursi


Ceļojumi

Vairāk Ceļojumi


KD Afiša

Vairāk KD Afiša


Deja

Vairāk Deja