Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Mūžībā devies komponists Pēteris Butāns

Svētdien, 28. jūnijā, 77 gadu vecumā mūžībā devies komponists Pēteris Butāns, informēja Latvijas Komponistu savienībā.

Pēteris Butāns dzimis 1942. gada 22. augustā Daugavpilī. Ieguvis diplomus divās mūzikas specialitātēs. 1960. gadā, pabeidzis Daugavpils mūzikas vidusskolu, viņš iestājās LVK kordiriģēšanas nodaļā, kuru Imanta Kokara vadībā pabeidza 1965. gadā. LMA kompozīcijas nodaļā mūziķis iestājās 1986. gadā un absolvēja to 1990. gadā (Pētera Plakida klase).

No 1965. līdz 1980. gadam Pēteris Butāns dzīvoja Daugavpilī. Darba lauks šajā periodā bija ļoti plašs – mūziķis bija Daugavpils Pedagoģiskā institūta Mūzikas katedras asistents, Daugavpils mūzikas vidusskolas teorētisko priekšmetu pedagogs, Daugavpils Centrālā kultūras nama pūtēju orķestra diriģents. Strādājot ar Daugavpils Centrālā kultūras nama pūtēju orķestri, strauji attīstījās interese par jaunradi, kas izpaudās kā dažādu stilu un žanru skaņdarbu aranžējumi pūtēju orķestrim. Tādā kārtā pakāpeniski tika izkoptas dažādas kompozīcijas iemaņas un rosināta nopietnu kompozīcijas studiju apzināšanās nepieciešamība, līdz tika pieņemts lēmums par iestāšanos kompozīcijas nodaļā.

No 1981. gada līdz 1983. gadam Pēteris Butāns bija Rīgas 3. internātskolas pūtēju orķestra diriģents, savukārt no 1984. gada līdz 1986. gadam mūziķis vadīja Tukuma pūtēju orķestri un strādāja par pedagogu Kandavas mūzikas skolā. Kopš 1986. gada viņš dzīvo Tukumā un strādā Tukuma mūzikas skolā. 

1993. gadā Pēteris Butāns kļuva par Latvijas Komponistu savienības biedru. 2003. gadā komponists saņēmis laikraksta Diena Gada balvu kultūrā, 2004. gadā - Lielo mūzikas balvu.

Atvadīšanās no komponista notiks piektdien, 3. jūlijā, plkst. 14 no Ventspils Meža kapu kapličas.  

 

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Mūzika

Vairāk Mūzika


Māksla

Vairāk Māksla


Teātris

Vairāk Teātris


Literatūra

Vairāk Literatūra


Kino/TV

Vairāk Kino/TV


Eksperti/Blogeri

Vairāk Eksperti/Blogeri


Intervijas

Vairāk Intervijas


Recenzijas

Vairāk Recenzijas


Grāmatas

Vairāk Grāmatas


Konkursi

Vairāk Konkursi


Ceļojumi

Vairāk Ceļojumi


KD Afiša

Vairāk KD Afiša


Deja

Vairāk Deja