Laika ziņas
Šodien
Skaidrs
Rīgā +20 °C
Skaidrs
Trešdiena, 22. maijs
Emīlija

Pasniegtas pirmās Kormūzikas balvas

Mežaparka Lielās estrādes Kokaru zālē sestdien pirmo reizi tika pasniegtas Kormūzikas balvas, informēja Dziesmu svētku biedrības valdes priekšsēdētājs Ints Teterovskis.

Pirmo Kormūzikas balvu par mūža ieguldījumu saņēma Dziesmu un deju svētku virsdiriģents un goda virsdiriģents, ilggadējs Liepājas 1.vidusskolas jauktā kora, vīru kora Nīca, jaukto koru Laiks un Līva diriģents, Liepājas pilsētas un novada koru virsdiriģents, Kurzemes dziesmu svētku mākslinieciskais vadītājs, komponists Jēkabs Ozoliņš.

Kategorijā Gada koris balvu saņēma Rīgas koncertorganizācijas Ave sol jauniešu koris Kamēr…, kura mākslinieciskais vadītājs ir Jurģis Cābulis, bet diriģents - Patriks Kārlis Stepe.

Kategorijā Gada kora vadītājs balvu saņēma Latvijas Nacionālās operas kora, Ventspils kamerorķestra un Jelgavas kamerorķestra vadītājs Aigars Meri. Amatierkoru kustībā viņš ir iesaistīts kā SIA Kurzemes filharmonija jauktā kora vadītājs, Ventspils pilsētas un Ventspils novada virsdiriģents.

Kategorijā Gada kormūzikas koncerts, uzvedums, notikums ārpus Rīgas balvu saņēma muzikālā izrāde Visi putni skaisti dzied. Tā ir dokumentāla līdzdalības izrāde, kuras galvenais mākslinieciskās izteiksmes līdzeklis - kordziedāšana. Izrādē profesionāli teātra mākslinieki sadarbojās ar jauniem kordziedātājiem, kuri apvienojās izrādes vajadzībām radītajā Visu putnu korī. Izrādes dramaturģe un režisore ir Krista Burāne, komponists - Jēkabs Nīmanis, horeogrāfe - Kristīne Brīniņa, aktieri - Artūrs Čukurs, Elīza Dombrovska, Anna Klišāne, Rūta Holandere, Armands Siliņš, scenogrāfe - Pamela Butāne, Visu putnu kora vadītājs ir Patriks Kārlis Stepe.

Kategorijā Gada kormūzikas koncerts, uzvedums, notikums Rīgā balvu saņēma koncerts Citāds citāts. Balsis x Sigma. Jauniešu kora Balsis repertuārā ietilpst latviešu autoru jaunrade, Latvijas, pasaules garīgā un laicīgā mūzika. Ar šo koncertu koris vēlējās paplašināt ierastā repertuāra robežas, piešķirot kora balsi skaņdarbiem, dziesmām, kas ierasti dzirdamas instrumentālā, solo, popgrupas vai džeza grupas izpildījumā, tādējādi radot tiltu starp mūzikas žanriem, to atskaņošanas veidiem, atklājot jaunu kormūzikas iespēju pasauli.

Koncerta veidošanā piedalījās režisors Juris Jonelis, komponisti Valts Pūce, Andris Sējāns, Juris Vaivods, Platons Buravickis, Emīls Rusovs, Valdis Tomsons, gaismu mākslinieks Ivars Vācers, videomākslinieks Viktors Keino, skaņu meistars Mārtiņš Porters, video meistari Sarmīte un Guntis Grosi, grupa Sigma un jauniešu koris Balsis.

Kategorijā Gada jaunrade kormūzikā balvu saņēma Jēkabs Bernāts. Latvijas Mūzikas akadēmijas (LMA) kordiriģēšanas 3.kursa students Bernāts 18.novembrī Viļņā 3.Starptautiskajā Eduarda komponistu konkursā ieguva 1.vietu un arī Skatītāju simpātiju balvu. Bernāts ir Rīgas kamerkora Ave Sol dziedātājs no 2020.gada, šai pašā gadā pievērsies kormūzikas sacerēšanai, pirms tam radot nelielus instrumentālus darbus. Līdztekus pamatdarbam Rīgas kamerkorī Ave Sol kā dziedātājs uzstājies ar Latvijas profesionālajiem koriem - visvairāk ar Latvijas Radio kori. Darbus pasūtinājuši akadēmiskais koris Latvija, Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris, kā arī Rīgas kamerkoris Ave Sol.

Kategorijā Pārsteigums kormūzikā balvu saņēma Limbažu novada Liepupes pagasta jauktais koris Pernigele, kura mākslinieciskā vadītāja ir Arta Zunde, diriģente - Katrīna Žibala, kormeistare - Samanta Bernāte-Dzene. Koris 2024.gadā svinēs 120 gadu jubileju un ir viens no vecākajiem koriem Latvijā.

Koris savu darbību atjaunoja 1999.gadā diriģentes Zundes un kormeistares Solveigas Bokas vadībā, pieņemot arī seno Liepupes vārdu Pernigele. Turpmāk koris piedalījies visos Dziesmu svētkos, kļūstot par labāko Limbažu apriņķī. 2018.gadā Pernigele izcīnīja tiesības piedalīties XXVII Vispārējo latviešu Dziesmu svētku koru finālā. Koris piedalījies starptautiskos konkursos, tā dziedātāju balsis skanējušas 55.Austrālijas latviešu kultūras dienās.

Kategorijā Gada kultūras, izglītības iestāde, kultūrvieta Rīgā balvu saņēma Rīgas Doma kora skola (RDKS). Balvas organizētāju skatījumā, tā ieņem stabilu vietu Latvijas un Eiropas izglītības sistēmā, ar savu darbu un darba rezultātiem pierādījusi jaunā izglītības modeļa nepieciešamību un dzīvotspēju. Skolā mācās bērni un jaunieši no visas Latvijas, skolas modeli saviem bērniem izvēlas skolas absolventi un tā ir pievilcīga arī ārvalstu jauniešiem. Skolā darbojas četri kori, kurus regulāri var redzēt un dzirdēt koncertos, Dziesmusvētkos, valstiskas nozīmes pasākumos.

Kategorijā Gada ieraksts balvu saņēma Latvijas Radio kora ieraksts Lūcija Garūta. Ābele. Albums tapis pētījuma un pirmreizēja a cappella kordziesmu kataloga izveides rezultātā, apkopojot publiski pieejamo un privāto kolekciju materiālus. Albumā Ābele iekļautas gan pazīstamākās Garūtas a cappella kordziesmas, gan vairāku līdz šim neizdotu skaņdarbu pirmreizējie ieskaņojumi. Albumā Ābele Latvijas Radio koris diriģenta Sigvarda Kļavas vadībā ieskaņojis 21 a cappella kordziesmu jauktajam korim. Albuma tituldziesma Ābele ar Alfrēda Krūkļa tekstu ir viena no zināmākajām Garūtas kordziesmām.

Kormūzikas balva ir vienīgais apbalvojums Latvijā, kura mērķis ir izcelt izcilākos sasniegumus kormūzikas nozarē, jaunradē, kā arī pedagoģiskajā darbā 2023.gadā. Pirmajai Kormūzikas balvai bija pieteikti 116 pretendenti deviņās nominācijās. Balvas deviņām nominācijām pieteiktos 116 pretendentus vērtēja īpaši izveidota žūrija piecu nozares profesionāļu sastāvā - diriģenti Andris Veismanis, Ainārs Rubiķis, Jānis Ozols, muzikologs Orests Silabriedis un komponiste Selga Mence.

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Mūzika

Vairāk Mūzika


Māksla

Vairāk Māksla


Teātris

Vairāk Teātris


Literatūra

Vairāk Literatūra


Kino/TV

Vairāk Kino/TV


Eksperti/Blogeri

Vairāk Eksperti/Blogeri


Intervijas

Vairāk Intervijas


Recenzijas

Vairāk Recenzijas


Grāmatas

Vairāk Grāmatas


Konkursi

Vairāk Konkursi


Ceļojumi

Vairāk Ceļojumi


KD Afiša

Vairāk KD Afiša


Deja

Vairāk Deja