Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Kritika un māksla ir kā iņ un jaņ. Gadskārtējā NN naktī godināti mākslas kritiķi

Pievienot komentāru

0/1000 zīmes
bļoda
b
balvai izvērtēja un laureātu izraudzījās žūrija, kurā darbojas ... teātra kritiķe Undīne Adamaite...Normunda Naumaņa biedrības valdes priekšsēdētāja Sarmīte Ēlerte. Padomes loceklis Krišs Ēlerts.Roka roku mazgājās, abas raibas.
Paulas Jēger-Freiman rēgs
P
Jā, Undīne saņēma izgājšgad. Tas nozīmē, ka Undīnei uz vēl vienu vairs nav ko cerēt - vismaz tuvākajā desmitgadē nē. Vēl taču Radzobe juniore jāapbalvo; tad Rozentāls, Ulberga, Svarinska, Verhousķinska, Akots, Saulīte, Zeltiņa - te vien jau astoņi nākamie gadi pārklāti! Un Hausmanim arī tā kā pienāktos - ārpuskārtas - par mūža ieguldījumu varbūt.
 • 4
 • 0
papildus
p
Nemaz nezināju, Undīne Adamaite JAU saņēmusi NN prēmiju- izgājšgad.
 • 0
 • 0
Paulas Jēger-Freiman rēgs
P
Virsrakstā "Kritika un māksla ir kā jiņ un jaņ" nezinātājam liek domāt, ka vispirms bija kritika un pēc tam tikai - māksla. "Jiņ un jaņ" princips, savukārt, liek domāt, ka kritika un māksla savstarpēji iedarbojas un viena bez otras nevar eksistēt. Diemžēl dzīves īstenībā MĀKSLA var gluži labi iztikt bez institucionalizētas KRITIKAS, kamēr, atvainojos, kritika bez mākslas ni un ni. Mākslai pilnīgi pietiek ar tās baudītāja jeb patērētāja novērtējumu. Proti, māksla ir tik vērta, cik kāds ir gatavs par to maksāt - un ne tikai naudas izteiksmē, bet arī laika - piemēram, ziedot 5 ar pus stundas no savas dzīves, lai noskatītos izrādi par čekas maisiem JRT. Tātad apbalvot veikumu, kurš visā pilnībā ir atkarīgs no kāda cita veikuma un būtībā - teikšu brutāli - parazitē uz to - ir TOTĀLS ABSURDS, kāds iespējams tikai mīļajā Latvijā. Ja Normunds Naumanis būtu dzīvs, viņš droši vien domātu līdzīgi. Kas Sarmītei Ēlertei bija sakāpis galvā šo balvu dibinot - ak jel, kas to lai zina!
Paulas Jēger-Freiman rēgs
P
Ak "māksla bez kritikas nevar pastāvēt"??? - Lūdzu PAMATOJIET!
 • 3
 • 0
Andris
A
Māksla bez kritikas nevar pastāvēt! Bet tā ļoti labi var pastāvēt bez šādiem komentāriem.
 • 0
 • 4
?
?
Skatoties ziņas, mani mulsina mazais balvu apmērs, kas kontrastē ar acīmredzami labāk finansēto balvu padniegšanas pasākumu. Varbūt veidot klusāku pasākumu, bet pasniegt naudas balvu visiem nominantiem? Kaut vai vispār bez pasākuma, bet reāli atbalstīt nominantus? Galu galā tieši niecīgie honorāri ir viens no iemesliem, kāpēc buksē kritika. To zinot, balvas 1500 un 500eur uz pompozā pasākuma fona liekas smieklīgas.
Iņ-jans
I
Undīne Adamaite: lingvistiski jutekliski iemiesot pašu izrādes "ķermeni", notvert tās unikālo nospiedumu visumā. ( Nominantu aptauja) Vajaga virstalantu, lai ko tādu izdvestu pašai iz sevis. Labi, ir labi. Šī atziņa attīstīja manī tēlainību. Lasot U. A. rakstus ne jau pirmo reizi acu priekšā vīd mušpapīrs. To aizvien vēl var dabūt. Ja tevī līp un lipinās, atgriezta saite nogriežas. Varbūt, ka te ir pati sievišķības atslēga. Padomiskā ādere nezūd, vēl nav notikusi paaudžu maiņa. No augšām līdz pat apakšām. Karstumā pieļauta kļūda- novācot ļeniļekļus, vajadzēja atstāt postamentus. Redzu: uz viena stāv U. A. un, piemēram, Alvis Hermanis, pakājē, piemēram, Barišņikovs plastiski spēlē fleiti. Sanāk Strādnieks un kolchozniece mākslinieciskā izteiksmē. NN foda dibinātāja- Sarmīte Elerte ( Dienas exredaktore), pie viena sarūpējot vietiņu arīdzan dēliņam. Neesmu ziņkārīga, bet gribētos just, kā jūtas S. R., izlasot šo gabaliņu. Mēs te cīnāmies par pensijām. Sīkums. Tagad no atlēks katram pa
turpin.
t
pa graudiņam ar juteklisku Visuma garšu un smaršu. Iedegsim sveces, gaidīsim Zvaigznes dienu, noliksim rokdarbus malā un nežēlosim sev prāvu krūzi ūdens, uzlejot to sev uz galvas. Lai augam un esam laimīgi!
 • 4
 • 0
Paulas Jēger-Freiman rēgs
P
Skatos savā uzticamajā Svešvārdu Vārdnīcā, ka"stipendija" ir "ikmēneša naudas pabalsts, galvenokārt studentiem." Vai NN vārdā nosauktās balvas šīgada ieguvēja tagad saņems ikmēneša stipendiju 1500 eiro apmērā, vai mēs tagad vienreizējas naudas balvas saucam par "stipendijām", vai kā? P.S.: Vai Spēlmaņu Nakts laureāti arī saņēma vismaz 1500 eiro "stipendiju" kā piedevu skatuves naglai?
Paulas Jēger-Freiman rēgs
P
Ā, skaidrs - ja nosauc par "stipendiju," tad nav jāmaksā nodoklis! (Vai tas būtu piemērs "bezkompromisa godīgumam," ko autore piedēvē NN vārdā nosauktās balvas ieguvējai?)
 • 3
 • 1
Rēgam
R
Ja nosauc par stipendiju, tiek vaļā no nodokļiem. Tā domāju.
 • 5
 • 0
opītis
o
Nav ko brīnīties, ka Radzobe var izturēt pat Naumaņa balvas saņemšanu. Naumanis Razobes balvas saņemšanu gan neizturētu.
mēslojums apziņai
m
Pietiekami daudzi rakstīja par Helikopteru, bet neviens nerunāja, ka mums tā katoļu pasaule kļuvusi uzmācīga. Slavināšana, tā ir sagatave nākamai Spēlmaņu naktij. tad nu gan pēc ilgiem laikiem varēs kaukt pat aizsietu muti: ak, JRT, ak, Barišņikovs, ak, muļķība ir gudrības galotne... Hermenis lidos! Tikai jāsagatavo terpertīns.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Mūzika

Vairāk Mūzika


Māksla

Vairāk Māksla


Teātris

Vairāk Teātris


Literatūra

Vairāk Literatūra


Kino/TV

Vairāk Kino/TV


Eksperti/Blogeri

Vairāk Eksperti/Blogeri


Intervijas

Vairāk Intervijas


Recenzijas

Vairāk Recenzijas


Grāmatas

Vairāk Grāmatas


Konkursi

Vairāk Konkursi


Ceļojumi

Vairāk Ceļojumi


KD Afiša

Vairāk KD Afiša


Deja

Vairāk Deja