Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains
Rīgā +25 °C
Daļēji saulains
Trešdiena, 28. jūlijs
Cecīlija, Cilda

Undīne Adamaite

Bez misijas apziņas. Intervija ar rakstnieci Kristīni Želvi

"Ja raksti romānu, vari nodarboties ar jautājumiem, uz kuriem īstenībā atbildes nav," – rakstniece Kristīne Želve, pabeigusi savu Grosvaldiānu, uzsver, ka priekšplānā viņai ir bijušas mākslinieciskās ambīcijas – "huligānēšanās" ar valodu un stilu

Festivāls rokas stiepiena attālumā

Neraugoties uz dīvainajiem laikiem, ceļojošais kultūras festivāls Võnge šovasar tomēr varēs norisināties. Pasākums notiks jau pēc nepilna mēneša, 2. un 3. jūlijā Tervas pagastā, Soglemegi, topošā Mulgi piedzīvojumu centra atrašanās vietā. Festivāla norises vieta atrodas tikai 43 km attālumā no Valgas – informē rīkotāji.

Labi, ka man ir tik labi

Tā nevar būt patiesība – Henrija Beināra sapnī par Sibīriju domā suns.

Vizma Belševica un vārda brīvība

Par godu dzejnieces un rakstnieces Vizmas Belševicas 90 gadu jubilejai 27. maijā no plkst. 10 līdz 22.30 tiešsaistē norisināsies LU Literatūras, folkloras un mākslas institūta rīkotā zinātniskā un radošā konference Vizma Belševica un vārda brīvība.

Izstāde, kur līdz sēņošanas iemaņas. Ruckas parkā skatāma izstāde Apslēptie dārgumi

Līdz maijam Ruckas Mākslas rezidenču centrā norisinājās divas mākslinieku rezidences, kurās piedalījās 13 mākslinieki no 10 dažādām valstīm. Viņu uzmanības lokā bija Cēsu vēsture un ikdiena, vides jautājumi, alternatīvi pārtikas avoti un citas saistītās tēmas, arī Ruckas muiža un parks. Mākslinieku radītie darbi šobrīd skatāmi brīvdabas izstādē Apslēptie dārgumi, kas Ruckas parkā būs apskatāma visas vasaras garumā.

Sadzird satraucošos faktus. Konstruktīva divu ministriju sadarbība lasītprasmes veicināšanā

Gandrīz katrā Eiropas valstī ir izstrādāta lasīšanas veicināšanas stratēģija ar mērķi īstenot izglītības, kultūras un labklājības jomu ciešu sadarbību lasīšanas popularizēšanā un kvalitatīvas literatūras un bibliotēku pakalpojumu pieejamības nodrošināšanā. Latvijā to īsteno Latvijas Nacionālā bibliotēka, un nav zināma cita lasīšanas iniciatīva ar tik plašu ģeogrāfisko pārklājumu kā Bērnu, jauniešu un vecāku žūrijai – 2020. gadā tās bija 604 bibliotēkas Latvijā un 68 diasporas centri 29 pasaules valstīs, aptverot 20 000 lasītāju lielu auditoriju.

Dzintras Gekas jaunākā liecība

Dokumentālais stāsts Tālā zeme Sibīrija. Kāpēc 1949. gada 25. marts? atskatīsies uz notikumiem pirms 72 gadiem. LTV1 un Replay.lv 25. martā, Komunistiskā genocīda upuru piemiņas dienā, plkst. 21.05 jaunākajā režisores Dzintras Gekas filmā savās atmiņās dalīsies cilvēki, kurus izsūtīja kā bērnus.

Mājas kino – dokumentālā kino jauda

Kinoteātra Kino Bize straumēšanas platforma Mājas kino šobrīd piedāvā vairāk nekā 60 dažādu filmu, tāpat arī regulārus pasākumus tiešsaistē. Šonedēļ platformas piedāvājums ir papildināts ar Vides filmu studijas izlasi. Tās ir sešas prestižos kinofestivālos godalgotas dokumentālās filmas, kas apliecina dokumentālā kino spēku pilnā jaudā.