Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies
Rīgā +23 °C
Daļēji apmācies
Svētdiena, 21. jūlijs
Meldra, Meldris, Melisa

Latvijas Kultūras akadēmija ar plašu programmu svinēs ZinātMākslu, rektoru maiņu un Satversmes pieņemšanas dienu

No 13. līdz 17. maijam Latvijas Kultūras akadēmija (LKA) piedāvās plašu ZinātMākslas svētku notikumu programmu, kas veltīta studējošo pētniecisko interešu prezentācijai, LKA Satversmes pieņemšanas dienai (18.maijs) un rektoru maiņai – 14. maijā LKA rektora pienākumus sāks pildīt Dāvis Sīmanis, informēja LKA pārstāve Aija Lūse.

Svētku nedēļas ietvaros norisināsies karjeras diena, LKA absolventu asociācijas atklāšanas pasākums, ātrie randiņi ar darba devējiem, karjeras neveiksmju stāstu vakars Fuck-Up stāsti, svētku rektorāts, dzejas simpozijs Tā nav dzīve, tas ir kino & dzeja, studējošo konference ZinātMāksla, konference Atrodi sevi kino ar Lienes Lindes filmas Melnais samts seansu noslēgumā.

13. maijā plkst. 13.00–20.00 LKA (Ludzas iela 24) norisināsies karjeras diena, piedāvājot dažādus notikumus gan LKA studējošajiem, gan absolventiem. Plkst.13.00–14.30 notiks paneļdiskusija Jauno profesionāļu iespējas un izaicinājumi darba tirgū kultūras un radošajās industrijās, kurā piedalīsies kultūras ministre Agnese Logina, Latvijas Nacionālā mākslas muzeja komunikācijas speciāliste Elza Ēķe, mūzikas žurnāliste, Latvijas skaņu dizaineru kluba LSDC valdes locekle Aiga Leitholde, Studijas Lokomotīve producents Dominiks Jarmakovičs un teātra trupas Kvadrifrons pārstāvji.

Plkst. 15.00–17.00 LKA studējošie tiks aicināti piedalīties ātrajos randiņos ar absolventiem, prakses un darba devējiem. Plkst. 15.00 5. auditorijā studentiem būs iespēja satikt programmas Mācītspēks pārstāvjus, kuri pastāstīs par viengadīgās skolotāju izglītības programmas piedāvātajām iespējām tādās jomās kā valodas, kultūra, pašizpausme mākslā un citās jomās. Plkst. 17.00 LKA studenti un absolventi tiks aicināti piedalīties LKA absolventu asociācijas atklāšanas pasākumā, kura noslēgumā, plkst.18.30, sadarbībā ar Fuck-Up Riga organizatorēm Ditu Stalovsku un Luīzi Jansoni norisināsies LKA absolventu Fuck-Up stāsti kur LKA absolventi atklās savas karjeras neveiksmes un to pārvarēšanas ceļus.  

14. maijā plkst. 11.00–13.00 zālē (Ludzas iela 24) notiks LKA Svētku rektorāts, kur akadēmijas kolēģu un sadarbības partneru klātbūtnē simboliskā rituālā darba pienākumus no līdzšinējās LKA rektores Rūtas Muktupāvelas pārņems jaunais rektors – Dāvis Sīmanis.

Plkst. 17.00–20.00 LKA dārzā (Ludzas iela 24) norisināsies LKA Studējošo pašpārvaldes organizētais dzejas simpozijs Tā nav dzīve, tas ir kino & dzeja, kas aicinās aizmirst vienmuļo ikdienu un ļaus iegrimt kino un dzejas ideālu pasaulē. No sarkanā paklāja līdz melnbaltām vārdu rindām – tiks pārstāvēts viss audiovizuālās mākslas spektrs. LKA studentu dzejas lasījumus papildinās Latvijas Mākslas akadēmijas studentu mūra sienu gleznojumi un melodiskas Latvijā un pasaulē zināmu skaņu celiņu performances!

16. maijā plkst. 10.00–18.00 zālē (Ludzas iela 24) norisināsies LKA studējošo konference ZinātMāksla, kurā tiks prezentētas LKA bakalaura un maģistra līmeņa studentu uzmanības centrā nonākušās pētnieciskās tēmas, kas arī novērtētas kā labākās pētnieciskās ieceres noslēguma darbos un saņēmušas snieguma stipendijas darbu izstrādei. Izskanēs referātu prezentācijas tādās tematiskajās sekcijās kā Digitālā transformācija kultūras nozarē, Kultūras un mākslas pārvaldība, Zīmolvedība un digitāls saturs, Kino nozare un Teksts: jaunrade, tulkošana un analīze.

Konferences ietvaros plkst. 15.30–16.30 norisināsies diskusija Reps – nepiedienīgas rindas vai realitātes vārdi?, kurā reperi, žurnālisti un pētnieki tiks aicināti atklāt Latvijas repa mūzikas unikālo realitāti, tiks pētītas repa tēmas, skanējums un sociālā nozīmība, izceļot Latvijas kontekstam raksturīgās pieredzes un naratīvus. Diskusijā tiks analizēta repa mākslinieka kā sociālo pārmaiņu aģenta loma un tiks apspriestas repa integrācijas iespējas akadēmiskajā diskursā, parādot tā kā kultūras fenomena leģitimitāti.

Konferences dienu plkst. 17.00 noslēgs brīvrunas un dzejrunas slams Dzīvie realitātes vārdi, kurā tiks aicināti pieteikties LKA studējošie, absolventi, LKA pasniedzēji, kā arī jebkuri citi interesenti.

17. maijā plkst. 10.00–18.00 LKA Nacionālās filmu skolas lielajā paviljonā (Elijas iela 17) norisināsies tematiskā konference Atrodi sevi kino, kurā kino nozares pārstāvji, LKA audiovizuālās mākslas pasniedzēji un studenti pievērsīsies tādiem jautājumiem kā digitalizācija, kino saglabāšanas problemātika, seriālu renesanse, radoši risinājumi mazbudžeta un bezbudžeta filmu veidošanā, kā arī pūļfinansējuma piesaistes izaicinājumi. LKA Kultūras un mākslu institūta pētniece Līga Vinogradova kopā ar Kultūras socioloģijas un menedžmenta 1. un 3. kursa studentiem prezentēs rezultātus pētījumam par kino auditorijas apmeklēšanas un filmu patēriņa paradumiem, kas tapa 2023. gada nogalē. Diskusijā Auditorijas pētniecība: izaicinājumi un studentu pieredze LKA studenti un absolventi dalīsies pieredzē un izaicinājumos saistībā ar auditorijas pētniecības metodēm.

Konferences noslēgumā plkst. 16.30 notiks filmas Melnais samts seanss, pēc kura ar skatītajiem tiksies filmas režisore Liene Linde un operators Dāvids Smiltiņš.

Konference ZinātMāksla ir atvērta dažādībai, pretrunīgiem, negaidītiem secinājumiem, paradoksālām atziņām, pie kurām nonākam savas zinātniskās un mākslinieciskās darbības rezultātā. Galvenais, lai referāts, deja, skaņdarbs, filma vai attēls uzrunātu, rosinātu radošo un pētniecisko iztēli un, protams, aicinātu diskutēt.

Ieeja notikumos bez maksas!

 

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Mūzika

Vairāk Mūzika


Māksla

Vairāk Māksla


Teātris

Vairāk Teātris


Literatūra

Vairāk Literatūra


Kino/TV

Vairāk Kino/TV


Eksperti/Blogeri

Vairāk Eksperti/Blogeri


Intervijas

Vairāk Intervijas


Recenzijas

Vairāk Recenzijas


Grāmatas

Vairāk Grāmatas


Konkursi

Vairāk Konkursi


Ceļojumi

Vairāk Ceļojumi


KD Afiša

Vairāk KD Afiša


Deja

Vairāk Deja