Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Valsts simtgadei veltītās Latvijas muzeju kopizstādes dizainu veidos birojs H2E

Metu konkursā par Izstādes Latvijas gadsimts. Muzeju izstāde valsts simtgadei zinātniskās koncepcijas mākslinieciskā risinājuma izstrādi un īstenošanu uzvarējis dizaina birojs H2E, informēja Latvijas Nacionālā vēstures muzeja preses sekretāre Rudīte Menģelsone.

Izstāde Latvijas gadsimts ir veltīta Latvijas 100 valstiskuma gadiem un ievērojama ar to, ka būs līdz šim vērienīgākā nozares vēsturē – pirmo reizi vienas izstādes veidošanā piedalās vairāk nekā 60 Latvijas muzeju. Izstādes mērķis ir rosināt domāt par Latvijas vēsturi kā sarežģītu pārmantotības un pārmaiņu stāstu. 11 tematiskajās sadaļās paredzēts aptvert Latvijas vēsturi no 1918. līdz 2004. gadam.

Tā notiks Latvijas Nacionālā vēstures muzeja pašreizējās telpās Rīgā, Brīvības bulvārī 32, un būs atvērta trīs gadus, sākot no 2018. gada maija.

Metu konkursu rīkoja, lai Latvijas muzeju vērienīgās kopizstādes saturam izveidotu vienotu mūsdienīgu vizuālo risinājumu, paredzot šim nolūkam 260 500 EUR bez PVN. Žūrija vērtēja iesniegto priekšlikumu mākslinieciskās koncepcijas un to tehniskās realizācijas piedāvājumu. Pēc žūrijas atzinuma dizaina biroja H2E vizuālā risinājuma pieteikums visprecīzāk atbilda  izstādes satura koncepcijai, jo vērsts uz apmeklētāju emocionālo un interaktīvo piesaisti.

Biroja H2E mākslinieciskais redzējums balstīts uz līniju kā kustību laikā un telpā, līniju kā simbolisku Latvijas simtgades ceļu, kas apmeklētāju izved cauri valsts vēstures dažādajiem laika posmiem. Līniju vizuālajos risinājumos izmantos kā emocionālu un ekspresīvu izteiksmes līdzekli, kas, integrēts izstādes telpās, stendos, vitrīnās un tēmās, atdalīs un apvienos notikumus.

Dizaina birojs H2E ir dibināts 2007. gadā un veic dažāda mēroga grafikas, objektu un telpiskā dizaina projektus. Birojs ir piedalījies vairāku muzeja ekspozīciju un izstāžu dizaina un mākslinieciskās koncepcijas realizēšanā, gūstot lielu pieredzi un atzinību – sadarbības partneru skaitā minams Latvijas Kara muzejs, Memoriālo muzeju apvienība, VAS CSDD, Latvijas Republikas Kultūras ministrija, Latvijas Banka, Rīgas vēstures un kuģniecības muzejs, Daugavpils Marka Rotko mākslas centrs u. c. H2E veidotās ekspozīcijas saņēmušas vairākus prestižus starptautiskus apbalvojumus, tādus kā Red Dot, IF Design Award, A`Design Award. 2017. gada vasarā birojam piešķirta jau ceturtā vides dizaina SEGD (ASV) balva, šoreiz – par Raiņa muzeju Tadenavā.

Plašāka informācija par izstādi jau tagad pieejama vietnē www.latvijasgadsimts.lv.


 

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

Diena jautā

Vai esi apmierināts/a ar interneta pieejamību un kvalitāti Latvijā?

Kopā nobalsojuši: 140

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Aktuāli

Skaidri un gaiši(1)

Spēlmaņu nakts nominantu saraksts atklāj pieklājīgu kopainu bez spilgtiem akcentiem un negaidītiem pārsteigumiem

Ziņas

Vairāk Ziņas

Mūzika

Vairāk Mūzika

Māksla

Vairāk Māksla

Teātris

Vairāk Teātris

Literatūra

Vairāk Literatūra

Kino/TV

Vairāk Kino/TV

Eksperti/Blogeri

Vairāk Eksperti/Blogeri

Intervijas

Vairāk Intervijas

Recenzijas

Vairāk Recenzijas

Grāmatas

Vairāk Grāmatas

Konkursi

Vairāk Konkursi

Ceļojumi

Vairāk Ceļojumi

KD Afiša

Vairāk KD Afiša

Deja

Vairāk Deja