Laika ziņas
Šodien
Viegls lietus

Muzeji

Zuzāns: Labi, ja cilvēki vismaz atnāk līdz muzejam

Par turīgu cilvēku motivāciju atbalstīt mākslu un veidot privātkolekcijas, kā arī nosacījumiem latviešu mākslinieku konkurētspējai pasaulē ar mecenātu un mākslas kolekcionāru Jāni Zuzānu sarunājas Romāns Meļņiks

Pērn muzeju apmeklējums palielinājies par 10%

Pērn muzeji apmeklēti 3,5 miljonus (3 539 886) reižu, kas ir par 10% vairāk nekā 2015. gadā, informēja Kultūras ministrijas Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Lita Kokale.

Ar zinātni saistītie muzeji vienuviet

Kā turpmāk attīstīt vairāku nozaru, tostarp augstskolu, muzejus, ir jautājums, kas aktualizējies līdz ar Latvijas Universitātes (LU) vēlmi sakārtot sev piederošos nekustamos īpašumus. Uzmanības centrā ir ēka Kronvalda bulvārī 4 – viena no idejām ir koncentrēt tajā vairākus ar zinātni saistītus muzejus. Bez valsts atbalsta tas gan, visticamāk, nebūs iespējams. Daļēji par to runāts arī līdz šim, bet bez rezultātiem, piektdien vēsta laikraksts Diena.

Dizaineri: Muzeji Latvijā joprojām ir neizmantots resurss

Muzeji Latvijā joprojām ir neizmantots resurss gan kultūras stāstu stāstīšanā, gan saturīgā un jēgpilnā brīvā laika pavadīšanā, šādu viedokli intervijā LNT raidījumam 900 sekundes pauda dizaina biroja H2E īpašnieki Ingūna un Holgers Eleri, kuri veidojuši ekspozīcijas vairākiem muzejiem.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

KDi

Vairāk KDi

SestDiena

Vairāk SestDiena

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide