Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Problēmas ar bērnudārzu rindām risina, bet tās turpina palielināties

Nesen Saeimas gaiteņos ceļu sāka priekšlikums nodrošināt mācības valsts valodā ikvienā pašvaldības bērnudārzā. Nacionālā apvienība iecerējusi, ka tas dos iespēju virzīties uz pilnīgu pāreju uz mācībām latviešu valodā, kā arī ļaus samazināt bērnu rindas pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādēs (PII). Rindu problēmai nesen atkal tika pievērsta lielāka uzmanība, jo atklājās, ka vietu uz pašvaldības bērnudārziem Rīgā gaida vairāk nekā 2220 bērnu, kas ir ievērojami vairāk nekā pērn. Rīgas domē (RD) to skaidro ar higiēnas prasībām, kas stāsies spēkā no nākamā gada. Problēmu RD cenšas mazināt, izmantojot pašvaldībai piederošās telpas, bet pagaidām jaunu bērnudārzu būvniecību nesola. Savukārt Rīgai blakus – Mārupes novadā – problēmu cer atvieglot, uzbūvējot jaunu pašvaldības bērnudārza ēku.

Top komentāri

rekur
r
Cilvēku skaits valstī samazinās. Bērnu dzimst 2x mazāk nekā pirms 10 gadiem, bet rindas bērnu dārzos aug. Kur ir palikuši bērnudārzi? Sabrukuši vai iztirgoti? Kāpēc nebūvē jaunus un kāpēc valdību tas neinteresē? Ko ir izdarījusi Valsts lai uzlabotu situāciju?
Interesanti
I
Bērnudārzus "iztirgoja", precīzāk, prihvatrizēja jau 90.-jos gados. Juglā tikai pāris kvartālu robežās bija vismaz 4 bērnudārzi (kopā bija vairāk bērnudārzu), bet toreiz, lai veiktu privatizēšanu, tika izdomāts sauklis "Bērnudārzs ir padomju laika palieka, audzināsim bērnus mājās!" Interesanti, ka vairāk bērnudārzi saglabājas Maskavas rajonā, bet visvairāk tos privatizēja nacionāļu pārvaldītajā Vidzemes priekšpilsētā.
Irlielāmērāticams
I
ka visi citām funkcijām pielāgotie bērnu dārzi no šīm nepiederīgajām funkcijām ir jāatbrīvo. PS. Bērni taču ir mūsu nākotne, es pareizi sapratu!?
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas