Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Tautas patruļas pie legālo narkotiku tirgotavām pulcē vairāk nekā 300 brīvprātīgos

Rīgas Pašvaldības policijas (RPP) un Valsts policijas (VP) darbinieki ceturtdien, 14.novembrī, veica plašus kopīgus reidus legālo narkotiku tirdzniecības vietās. Savukārt tautas patruļās pie šīm tirgotavām piedalījās jau vairāk nekā 300 cilvēku no dažādām nevalstiskajām organizācijām, tiem pievienojās arī citi brīvprātīgie, portālam Diena.lv pavēstīja Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļā.

Rīgā apsekotas 52 legālo narkotiku tirdzniecības vietas, VP pārbaudīja arī astoņas tirgotavas Jūrmalā, Ogrē, Olainē un Salaspilī. Tostarp 39 no tām bijušas ciet, bet pārējās tirgotavās atsavinātas aizdomīgas vielas. Pārbaužu laikā izņemti gandrīz 1500 iepakojumu, uzsāktas 13 administratīvās lietas un trīs kriminālprocesi. 

Rīgā RPP darbinieki, saskaņā ar Gogoļa ielas 21 ēkas īpašnieka iesniegumu, nodrošināja sabiedrisko kārtību telpu atbrīvošanas laikā tirdzniecības vietā SIA Green Baltic. Telpu īpašnieks veica ārdurvju slēdzenes nomaiņu, lai liegtu minētās firmas darboņiem tirdzniecību ar augu maisījumiem viņam piederošajās telpās. Vienā no tirdzniecības vietām Pārdaugavā Rīgas Kriminālpolicijas darbinieki atrada arī dažādas ķīmiskas vielas – acetonu, nagu lakas noņēmēju un citas vielas, kuras, iespējams, tirgotavas darbinieki izmantojuši, lai "uzlabotu" savu produkciju. Citās vietās konstatēts, ka tās turpinājušas savu darbu pat pēc tam, kad tajās bijuši ugunsgrēki. Vienā no šīm nodedzinātajām vietām Maskavas ielā pārbaude veikta divas reizes un kopā tajā atrasti un atsavināti 728 iepakojumi ar aizdomīgajām vielām.

Šā gada laikā, sadarbojoties ar dažādām institūcijām, VP Rīgas reģiona darbinieki kopā ir veikuši 411 pārbaudes un atsavinājuši 11 165 iepakojumus ar augu maisījumiem. Pārbaužu laikā sastādīti 1 052 administratīvie protokoli un uzsākta virkne kriminālprocesu. Savukārt RPP darbinieki kopš 1. oktobra, kad uzsākta pastiprināta cīņa ar legālajām narkotikām, apsekoja tirgotavas 831 reizi un  izņēmuši 4 202 dažāda apjoma augu maisījumu iepakojumus,  konstatējuši 461 dažāda veida administratīvos pārkāpumus, kā arī aizturējuši  61 personu aizdomās par narkotisko vielu reibumu. RPP ietvaros ir uzsāktas 203 administratīvā pārkāpuma lietas par bīstamas preces realizēšanu.

Pašvaldība atgādina, ka ceturtdien, 14.novembrī, stājās grozījumi likumā Par narkotisko un psihotropo vielu un zāļu likumīgās aprites kārtību, kas paredz, ka jaunām psihoaktīvām vielām, kas vēl nav iekļautas aizliegto vielu sarakstā, ir piemērojams pagaidu aizliegums uz laiku līdz 12 mēnešiem, izņemot tās no tirdzniecības.

Pieteikties dalībai sabiedriskajās patruļās var pa tālruni 20001000 (akcijas koordinators Sandris Bergmanis) vai sūtot e-pastu uz adresi: [email protected]

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Mūžībā devies Rīgas domes kaķis Muris(20)

Mūžībā devies viens no Rīgas domes kaķiem - Muris, sociālajā vietnē Facebook paziņojis bijušais Rīgas mērs un pašreizējais Eiropas Parlamenta deputāts Nils Ušakovs (Saskaņa).

Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas