Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains
Deputāti piedāvā pieminekli nojaukt, pārdēvēt un izveidot memoriālu

Uzvaras pieminekļa likteni bez ekspertu vieduma neizspriedīs

Pievienot komentāru

0/1000 zīmes
Papildinājums>
P
https://www.zerohedge.com/news/2019-04-05/pompeo-urges-nato-confront-emerging-threats-russia-and-china-venezuela
Jābūts Stulbiņš
J
Lai kāda vaina ar Krieviju, tā joprojām paliek suverena valsts, kāpēc pēcPadPaLv valdības ienīstam piemineklim ir, paliek, un turpinās vērtība kuru tran''iši ĀM nespēs sagraut.
Nākošie Okupantu Meli
N
Prigožina troļļiem bīūs iespēja histērijā raudāt, kad viņu kārtējo dieveli maduro viņa paša tauta patrieks ar sūnainu koku.
 • 0
 • 0
Jābūts Okupantiņš
J
Latvija nav krievijas teritorijas daļa, prokremliskais stulbiņ.
 • 1
 • 0
Nākošās Priecīgās Ziņas
N
Bet paLATVIJAS puišiem drīz būs iespēja ar NATO bruņotiem ratiem btaukt karot Vebezuelā
 • 1
 • 4
NEBALSOTĀJS
N
Nevajag aizmirst, ks Latvijas suverenitātes 'eksperti' (ASV, V. Dombrovskis, Kalniete, Kariņš, uc.) ir tā sauktās Mākslīgās Inteliģences rāpuļi, kas drīz pieprasīs Brīvības pieminekļa demontāžu un atvietošanu ar Češīras kaķa ņaudienu par LTV un radio signālu.
VALSTS NODEVĒJAM
V
Kaujas propagandas paņēmiens ''Ja nav ko teikt par tēmu, jāsāk strīdēties pašam ar sevi par beztēmu''?
 • 0
 • 0
No ASV
N
Taa nebija uzvara pret Nazismu. To vajadzej saakt 1939 gadaa. Krievi izmantoj to ka viniem biij slepenis mieru liigums (Molotov-Ribbentrop pakta) lai uzbrukt austrum Polijai un okupet Baltiijs valstus kamer franchi, angli ciinijas pret Hitleru. 1941 gada Hitlers lauz savu apsolijumu un uzbruk Krievijai un tad krievi iestajas karaa lai aizstavet savu zemi un turpinaj ciinities pret Hitler lai vini varetu paarnemt austrum Eiropu (turklat Latviju un ari austrum Vaciju). Krievi ciinijas lai aizstavet Krieviju un lai okupet austrum Eiropu. Un tad rietum pasaule ciinijas 50 gadus lai paarnakt sho "uzvaru." Netiesisks piemineklis.
No Maskavas>No ASV
N
Ļoti labs paties skaidrojums, par ko paldies!
 • 2
 • 0
No ASV
N
Taa nav latvieshu gaume, ir padaudz liels (kas ari nav latvieshu gaume -- kautkas paarspiilets) bet vis svariigak atgadin latvieshiem pa briesmiigu laiku. Un tur ir tada netaisniiba. Krievija spelej lielu lomu wwII kara uzvara pret Hitleru. Bet tiesh pec ta saakas okupacija un aukstais karsh. Un ASV un angli saprat ka bij tik pat nepieciesham uzvaret kommunismu. Un iznac tas bij daudz gruutak un vel vairak apdraudej pasaule ar baigam iespejam jo "arms race" (kodol ierochu sacensiiba sakas) austrum eiropu okupacijas del. Un tad bii apdraudet Korea, un tad liels karsh un tad Vietnam. Pentagons bij buvets 1943 gada ar domu ka pec karu likvides. Ja Krievija nebut apdraudejus pasaulu vis tas nebut notic. Tagad nezzin ko iesakt ar vis tiem kodol ierochiem.
bēdīgi, bet fakts
b
Tagad kodolieročus tur tāpēc, ka pretiniekam arī ir. Artī amerikāņi sāka Manhetenas projektu, baidoties, ka Hitleram pirmajam būs atombumba.
 • 0
 • 0
Boriss
B
Pareizi rakstiet!
 • 1
 • 0
Jautājums -
J
KUR ņemt viedumu, ja dominante - ģeķība?
Cita
C
Piedāvāju vēl vienu tādu pašu uzcelt otrā Rīgas galā.
Lasita
L
Jā - mūsu laikos bez ekspertiem nekādi. Drīz vajadzēs ekspertu, lai pateiktu kas pa dienu un tad jebkuru pieņemto lēmumu novelt uz eksperta pleciem
jevlampijs
j
Pat ja nojauktu vai arī pārceltu uz Ķīšezera krastu (Ēģiptē lielo templi Abu-Simbel pārcēla un 50 gadus atpakaļ ,tagad jaunas tehniskas iespējas),lai arī raksta ka tas esot tehniski neiespējams, laukums taču paliks un 9.maijā tajā varēs atzīmēt pieminekļa alklāšanas tādu un tādu gadadienu un pārcelšanas gadadienu. Tāpēc lieciet mieru ,saremontējiet ,nobruģējiet celiņus ,sastādiet puķes ,ne parakstus vāciet.
Nu re
N
Lai naudu celiņiem,karuseļiem,kioskiem ar hašišu un alusbāriem naudiņu savāc tie .maija dienas tusētāji. Tad vismaz redzētu jēgu tai 9. maija jezgai ,nevis kā tagad,aizkakā visu apkārtni,bet aiz tiem svētkotājiem atkritumi jāvāc citiem.
 • 1
 • 0
redz>Svetlana
r
Te labi par okupācijām rakstīja F.Engelss: Katras okupācijas sekas galu galā vissāpīgāk skars pašus okupantus.....Kas ar ir te noticis...
Svetlana Moore
S
Ja piemineklis ir slikta stāvoklī un tik dārgi izmaksā uzturēšana varbūt jāizveido palīdzības fonds un vienalga kurā valodā mēs runājam tā ir mūsu vēsture "fašizmu" mēs neatbalstām un mūsu tēvi un vectēvi par to cīnījās un gāja bojā un viņi ir pelnījuši ka mēs atceramies un sākam paldies .Un likt viss vienā maisā cilvēki kas gāja bojā otrā pasaules karā un kas tika izsūtīti tas nav pareizi tikai mūsu tautu sašķeļ. Tautai jāturas kopā tad mēs esam stipri bet pilsētas domei vajag rūpīgāk izmantot pilsētas naudu un pārskatīt izmaksas par pieminekļa saglabāšanu. Un ne pasniegt tas kosmiskās summas par gada pieminekļa uzturēšanai.
redz>Svetlana
r
Un te parādās viena būtiska lieta: Okupācijas sekas: Redz-CCCP imigrantiem ir viena vēstures izpratne-lielākai daļai latviešu pavisam cita...
 • 15
 • 2
Toms
T
Okupacijas pieminekla nojauksanas vai saglabasanas lemums ir jaizlemj Latvijas pilsoniem referenduma. Domaju, ka ikvienam izglitotam, savu valsti cienosam Latvijas pilsonim nav pienemas, ka Latvija joprojam atrodas Latvijas okupacijas slavinosais piemineklis. Sis ir Latvijas pilsonu lemsanas jautajums un ne sapuvuso kretinu, divkosigo, nodevigo Arlietu ministirijas kretinu izlemsanas jautajums un ne kaut kadu smirdigu banditu »ekspertu » izlemsanas jautajums. Latvijas jaunajai paudzei nav jauztur un jarupejas par okupacijas pieminekli, kurs katru dienu atgadina par latviesu tautas slepkavosanu, izsutisanu padomju krievijas okupacijas laika.
pag, pag>Toms
p
Tagad sanāk kaut kāda netīra politiska spēlē: latviijcu atrašanās te ir pieņemama, kaut ar viņi te atrodas pretlikumīgi, bet kaut kāda pieminekļa atrašanās ir pretlikumīga..Kas te ir svarīgāks? Okupācijas seku likvidēšana vai pieminekļa nojaukšana?
 • 9
 • 8
Tine
T
Interesanti gan, kads viedums (reti pretigs un latviesu valodai nepiedienigs vards) ir vajadzigs, lai nojauktu okupacijas pieminekli it ka neatkaribu atguvusajai Latvanijai? Okupacijas piemineklis ir janojauc nekavejoties un parks ir jaiekarto ta, lai saja parka tiktu svineti un atzimeti Latvijas valsts svetki, lai saja parka tiktu izraditas parades, lai saja parka jauna paudze justos erti, brivi ziema, vasara, pavasari, rudeni un nekadi okupacijas simboli neatgadinatu par Latvijas okupaciju un latviesu tautas holokaustu, kuru ta piedzivoja 1940-2019.
nesapratu
n
Lai neaizmirstu, obligāti jābūt betona stabam un okupantu orģijām? Starp citu, latviešu valodā ''ne'' un darbības vārdu raksta kopā, atšķirībā no krievu valodas.
 • 0
 • 0
Saule
S
Ja nekas un nekur ne atgādinās par okupāciju - varam aizmirst un vēsture atkārtosies.
 • 0
 • 3
>Tīne
&
Tukši diiirst-nav malku cirst, latvāni!
 • 2
 • 10
Z Līvmane
Z
Tāpat nenojauks, labāk lai maina nosaukumu!
manuprāt
m
runa te nav tik daudz par to-nojauks vai nē, cik daudz par pareizo risinājumu okupācijas seku likvidēšanai.......
 • 11
 • 1
MIX
M
Patiesībā tāda parakstu vākšana bija jāveic par par to lai Saeimu uzdotu Ārlietu ministrijai sagatavot un piedāvāt Krievijai slēgt līgumu par CCCP imigrantu repatriāciju...Pieminekļa nojaukšana te nekāds etniskās un integrācijas problēmas neatrisinās...
Robis
R
Tas viss ar to pieminekli-vairāk izskatās pēc pārdomātas provokācijas, ne jautājumu un okupācijas seku risināšanas pēc būtības....
 • 16
 • 4

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas