Laika ziņas
Šodien
Apmācies

9. maijs

Policija piemērojusi pirmos sodus par pārkāpumiem 9.maijā

Valsts policija (VP) piemērojusi pirmos sodus par pārkāpumiem 9.maijā, taču kategoriski noliedz, ka īpaši izrādījusi labvēlību Uzvaras parkā sanākušajiem cilvēkiem, Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēdē norādīja VP priekšnieka pienākumu izpildītājs Andrejs Grišins.

Iekšlietu ministrs aicina apsvērt nepieciešamību apmeklēt piemiņas vietas

Pēdējos gados vērienīgi atzīmētais devītais maijs, kas ierasti izraisa galēji pretējas reakcijas sabiedrībā, šogad nevar notikt ierastajā veidā, jo nebūs beigusies ārkārtējā situācija. Par to savus atbalstītājus jau aprīļa sākumā brīdināja biedrība 9.maijs.lv, savukārt pagājušajā nedēļā ar priekšlikumiem par tā dēvētās Uzvaras dienas svinību rīkošanu klajā nāca Eiropas Parlamenta deputāts Nils Ušakovs (Saskaņa). Gan iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens (KPV LV), gan Valsts policija Dienai apliecināja, ka 9. maijā tiesībsargājošās iestādes būs gatavas rūpēties par kārtību.

Putins pārceļ 9.maija parādi Maskavā

Krievijas prezidents Vladimirs Putins ceturtdien paziņoja, ka koronavīrusa pandēmijas dēļ tiek pārcelti visi masu pasākumi par godu 75.gadadienai kopš uzvaras Otrajā pasaules karā, tostarp 9.maija parāde Maskavas Sarkanajā laukumā.

Pēc gadījuma ar NBS formas izmantošanu 9. maija gājienā rosinās izmaiņas likumos, lai par šādu rīcību varētu sodīt

Aizsardzības ministrs Artis Pabriks (AP) uzskata par morāli nepieņemamu kāda pieredzējuša rezerves karavīra dalību Daugavpilī notikušajā gājienā par godu tā dēvētajai "uzvaras dienai", turklāt esot tērptam formastērpā, tāpēc tiks meklēti juridiski risinājumi, kā sodīt bijušos karavīrus par formastērpu nelikumīgu valkāšanu.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide