Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Cilvēka smadzenes dabiski cenšas rast izskaidrojumu lietām

Pievienot komentāru

0/1000 zīmes
Pravietisnejaukais
P
Dieva Vārds, Psalms 53.2: Ģeķis (muļkis) saka savā sirdī: "Dieva nav!" Samaitāta un nejēdzīga ir viņu dzīve, nav starp viņiem neviena, kas labu dara.3 Dievs skatās no debesīm uz cilvēku bērniem, vēro, vai ir kāds gudrs, kas meklē Dievu.4 Bet visi ir no Viņa atkāpušies, visi ir izvirtuši un nekrietni; nav, kas labu dara, nav it neviena.5 Vai tad to nesaprot ļauna darītāji, kas saēd manu tautu? Viņi ēd gan Dieva maizi, bet Dievu viņi nepiesauc.
Pravietisnejaukais
P
Lūkas evaņģēlijs, 6. nodaļa: 22 Svētīgi jūs esat, kad cilvēki jūs nīst, izslēdz no sava vidus, lamā un zaimo jūsu vārdu Cilvēka Dēla(Jēzus Kristus) dēļ. Āmen!
hmmm
h
iemesls tavai slimíbai (reliģiozitāte) ir STULBUMS. Tu neko nepēti, neizzini, degradē.
 • 2
 • 0
Harē
H
Hinduisms dabīgi izskaidro to, par ko šajos komentāros šķēpus lauž ticīgie pret neticīgajiem. Ja evolūcjas piekritēji operē ar daudz senākiem dzīvības rašanās laikiem uz Zemes, nekā Bībele, tad no reliģijas viedokļa to var izskaidrot tā, ka Dievam viens gads skaitās krietni gaŗāks nekā mūsu astronomiskā kalendāra gadi.
Zebiekste
Z
Kā var pasē rakstīt: Nils sūkā Konstantinovam!?
 • 0
 • 2
hmmm
h
patvarígs no pirksta izzīsts paziņojums. Tikpat labi var pašpasludināt, ka "dievam" gads ir trīs sekundes garš. Jūsu ne-arguments noraidīts.
 • 0
 • 5
cony
c
Konstantinov, vari uzrakstīt komentārā - ko tu konkrēti esi darījis lai dziedēt latviešu nāciju no reliģiozā debilisma!
hmmm
h
Te visulaiku dirn tāds cilvēks kā Pravietisnejaukais. Klau, pravieti, kopš pēdējās reizes kad tevi skoloju - kāds tavas progress ārstējoties no reliģiozā debilisma? Pastāsti - ko esi lasījis, pētijis, apguvis? Vai tiešām atkal nekā, tikai reliģiozā tumsonība bez robežām? Vai tiešām esi hroniskais debils?
hmmm
h
Tas ir dīvaini, ka cilvēki iebilist un ir šokā par islāmu un tai pat laikā fano par kristietību. Ir jāsaprot, ka abas šīs reliģijas ir vienas un tās pašas slimības paveidi. Reliģijai un dievticībai pamatā nav kautkādas specifiskas zināšanas. Reliģijas pamats - elementāro zināšanu par esamību trūkums.
hmmm
h
Kristietību nedrīkst attaisnot nekādā veidā. Sāksim ar galveno - vai ir dievs? Nav. Kas ir iemesls ticībāi dieviem? Nezināšana. Kas ir kristīgās doktrīnas pamats, kā tiek skaidrotas daudzās bībeles kļūdas? Caur meliem. Ko māca kristietība? Lieklulību. Kādi ir pēdējie kristīgās liekulības piemēri? Covid-2019: 1) kristieši noliedz evolūciju, taču kovids ir spilgts evolūcijas piemērs praksē. Pat vīrusam nosakums - jaunais - evolucionēja no iepriekšējā, 2) bībelē rakstīts, ka īsts ticīgais jebkuru slimību var ar "roku uzlikšanu" dakterēt (Marka evanģēlijs 16:18) - katoļu mācītāji apsprāga pēc kontakta ar covid un Latvijā arī neko nepadarīja. Pietiek melot, pietiek sludināt idiotismu, pietiek fantasy žanra literatūru sludināt par reālu vērtību. Kristietība ir sūds. Tas jāpasaka skaidri, atklāti, godīgi un saprotami. Tas tā - plašāks ieskats par tēmu.
 • 1
 • 2
Paskatīsmies niansētāk
P
Kristietību iemieso baznīca, un tai katrā vietā un tautā ir sava specifiska nokrāsa. Cik lielā mērā Latvijas kristieši izvēlas burtiski un akli sekot barbariskajai, Vecajā derībā aprakstītajai Seno (un ne tik seno) Tuvo Austrumu mentalitātei, tas lai paliek uz viņu pašu sirdsapziņas. Kristietība neizbēgami ir dialogā ar visu pārējo kultūru, ko tauta izveidojusi un izkopusi, un ja kādas tautas kultūrā brīvībai, atbildībai, izglītībai nav lielas nozīmes, tad šīs vērtības nevarēs uzspiest arī baznīca. Un otrādi - ja tās pastāv neatkarīgi no kristietības, tad kristietība iegūst pavisam citu nokrāsu.
 • 5
 • 1
hmmm Jenzz
h
Nepareizi. Reliģiozitātes pamatā ir elementārs dumjums. Gan Latvijā, gan Vakareiropā, gan ASV. Dumjumš neatkarīgi no izpušķojumiem. Kristietība tā ir degradācijas antikultūra.
 • 0
 • 3
J e n s Z
J
Jūs norādāt uz lielu problēmu ar Latvijas baznīcām un sektām - līdzību ar islamu un naidu pret intelektu, ko iespējams rada padomju cilveka mentalitāte. Rietumeiropā kristīgā baznīca sevi nepasniedz kā verdzības un tumsonības spēku. Bet katrā vietā acīmredzot tiek pielietota sava mārketinga stratēģija, atbilstoši vietējās publikas gaumei un pieprasījumam. Atsķirībā no fanātisma apsēstās Latvijas, kas piekopj pagānisku kristietības paveidu, Eiropā kristietība pirmkārt ir kultūras un intelektuālās tradīcijas neatņemama sastāvdaļa. Bet acīmredzot nevar no latviešiem prasīt to, kā viņiem nav.
 • 4
 • 1
melnais humors
m
Ja Nils Konstantinovs nezina atšķirību starp smadzenēm un prātu, tad viņš ir nevis psihoterapijas speciālists, bet gan sasodīts nejēga.
Pravietisnejaukais
P
Zvirgzdgrauda kungam adresētais Dieva Vārds skaidri norāda: "22 Saukdami sevi par gudriem, tie kļuvuši ģeķi". (Rom.1.) PS. Protams, nekā personīga, jo runa jau nav par cilvēcisko gudrību, kuru apstiprina Jensa kunga daudzie diplomi, bet gan par spēju SASKATĪT acīmredzamos Dieva darbības pierādījumus, kas pulkiem visapkārt.
Atbilde>20:16
A
Lai gan jautājums pats par sevi ir demagoģisks... Dieva Vārda piesaukšana vispār neatbrīvo ne no kādas atbildības. Bet Dieva Vārda mācīšanās atbrīvo no neizpratnes (Jņ.6-45). Ja cilvēkam ir tādas smadzenes, ka viņš spēj tajās ielādēt visus filozofus, tas ir teicami. Ir pat tādi teologi, kuri uzskata, ka viss Kanons esot jāzina no galvas, kas, protams, būtu apskaužami. Bet var gadīties un gadās... ka prāts gan tiek nopūlēts, bet bez Svētā Gara palīdzības nespēj tomēr tikt galā ar minēto informācijas lēveni. Un paliek neauglīgs. Jēzus mācekļi... CIK DAUDZ brīnumu viņi redzēja (!!!) Kamēr beigu beigās Jēzus tiem "saprašanu atdarīja".
 • 1
 • 2
Jautājums
J
Vai tiešām Dieva vārda piesaukšana atbrīvo no pienākuma domāt un mācīties? Bizantijas imperatori protams visiem nav jāpazīst, bet tie var kalpot par piemēru tam, ka intelektam pareizticībā ir lielāka loma nekā katoļticībā, nemaz jau nerunājot par obskurantiskajiem, islama fanātiķiem līdzīgajiem protestantiem...
 • 4
 • 1
Pravietisnejaukais
P
Es apzinos, ka pats brīžam padodos kārdinājumam - mēģināt ar loģikas palīdzību pārliecināt cilvēkus par to, ka Jēzus ir Kristus. Bet tas ir veltīgi. Bet es varētu mēģināt izraisīt kādam vēlmi pierādīt, ka es esmu muļķis... un vienreiz par visām reizēm ielūkoties Jaunās Derības lappusēs... kas tad tur īsti ir rakstīts... pašam ielūkoties. Tas būtu teicami. Uz ko es visus arī vēlos mudināt. Lai Dievs jūs svētī bagātīgi ar Patiesības atziņu!
 • 3
 • 1
Pravietisnejaukais
P
Teoloģijas kritērijs ir un paliet nemaldīgais Dieva vārds. Personīgi es par tādu Manuelu neesmu pat dzirdējis un arī nevēlos dzirdēt. Tāpēc , "Cilvēka smadzenes dabiski cenšas rast izskaidrojumu lietām" , kā sacīts virsrakstā, bet to "izskaidrojumu" neatrod. Pat tad, ja spētu citēt visus pasaules filozofus. "Dabiski" neatrod. Jo "garīgas lietas ir garīgi apspriežamas".
 • 3
 • 1
JZ
J
Vai tad pēc jūsu domām iepriekšējais komentārs (21.45 18.augustā) diskutē par Dieva esamības pierādījumiem? Viduslaiku filozofi to darījuši daudz labāk par mani., tiešām būtu ģeķīgi no manas puses oponet šiem pagātnes dižgariem. Centos izteikties tikai par cilvēku uzvedību, kā arī pakritizēt katoļu baznīcas aizvien neeiropeiskāko pozīciju. Tieši šajā kontekstā pieminēju intelekta problēmas, jo baznīca nevar balstīties tikai uz ticīgo emocijām, ja ta vēlas ietekmēt laicīgās norises. To manuprāt labi saprata vienīgi bij. pāvests Benedikts XVI, kas pusi mūža un vairāk veltījis akadēmiskai pētniecībai. Pirms man oponējat, lūgšu jūs ar to iepazīties. Kamēr esošais pavest varbūt gudri bučo muhamedāņu kājas, iepriekšējais pāvests citēja Bizantijas imperatora Manuela II atziņu, ka Muhameds nekā laba no jauna nav piedāvājis, tikai sējis iznīcību. redziet, zināšanu daudzums arī Dieva kalpiem ļauj paust autoritatīvu viedokli, nevis konjunktūrā locīties kā niedrei vējā kopa ar pūli. ar
 • 7
 • 0
Jens Z
J
Šķiet, la Latvijas sabiedrība stipri tendēta uz reliģiozām darbībām un reliģioziem viedokļiem, jo tas lieliski atbrīvo no apgrūtinošas zinību apguves un no atbildības par neziņā sastrādāto. Pat tie, kas neiet baznīcā vai uz mošeju (vai kādu citu templi), bieži vien meklē mierinājumu un skaidrojumu visādās ideoloģijās, lai tikai nebūtu jāierauga kailie fakti un taustāmā realitāte. Baznīctēvs Tertuliāns par tādiem fideistiem rakstīja, ka viņi tic neiespējamajam, absurdajam. Jocīgi, ka grieķu pareizticīgā baznīca, kas it kā ģeogrāfiski vienmēr bijusi tuvāk Tuvajiem Austrumiem, no turienes pārņēmusi daudz mazāk antiintelektuālo elementu nekā ģeogrāfiski tālākie Romas katoļi, sākot jau ar precīzāku Sv. rakstu tulkojumu. Bet Benedikta XVI humānismam un inteliģencei šķiet īsti nebija vietas mūsdienu katoļu baznīcā, vieglāk un lētāk taču ir pesteļot un liekuļot, kā tas notiek tagad. Vai tikai mūsdienu katolicisms pat it kā neapkaro Eiropas intelektuālo mantojumu?
Atis Priedītis
A
Problēma ir pavisam cita. Cilvēka smadzenes atrod izskaidrojumu lietām un tad ir jāsāk domāt, vai šo izskaidrojumu citiem vispār drīkst stāstīt. Sevišķi jau tad ja tas ir pretrunā ar sabiedrībā valdošajiem uzskatiem. Un tā - ļoti daudzi izcili atklājumi un ģeniālas idejas izgaist nebūtībā, jo to radītājs labi zina, ka viņu neviens nesapratīs un pat nemēģinās saprast.
Patiesība ir universāla > A.P.
P
Vai ir iespējama viena cilvēka Patiesība? Ja atklājumā vai izskaidrojumā ir patiesība, tas atbalsojas. Tāpat kā patiess mākslas darbs atbalsojas un rezonē.
 • 0
 • 1
melnais humors
m
Cilvēka smadzenes neko neatrod. Tās ir tikai neironu mudžeklis. Meklē, izdomā, izgudro un atrod cilvēka prāts.
 • 1
 • 0
Ekoloģiskaisbioloģiskais
E
Tavai ticībai nevajag "noliegt ", pamēģini "apstiprināt" 2,5 miljoni gadud vecus faktus. Ja radioaktīvā oglekļa metode knapi , knapi pavelk 3000 gadus vecus. Evolūcijas teorija izskatās ļoti jauki no āttāluma. Bet, visi , kas to ir centušies aplūkot (godīgi aplūkot) tuvāk, ir nākuši pie secinājuma, ka šī teorija sastāv tikai no jautājumiem. Bet atbilžu nav. Piemēram - mums ir stāstīts, ka kukaiņi radās miljoniem gadu pirms zīdītājiem, un mums tiek rādīti dzintarā ieslēgtie odu līķi. Bet mēs arī zinām, ka odu mātītēm priekš vairošanās ir vajadzīgs hemoglobīns... Kur odu mātītes ņēma hemoglobīnu miljoniem gadu, pirms radās zīdītāji? Kā dadži un citi tam īdzīgi augi pieņēma lēmumu savām sēklām pieaudzēt āķīšus, lai dzīvnieki (kuri radās miljoniem gadu vēlāk!!!) pārnēsātu sēklas? Kā dadži iztika periodu līdz zīdītājiem ?
Me
M
Aļo, garaž? Jūrā ne visi nārsto, un evolūcijā nekas nenotiek vienas paaudzes laikā. Dzimumvairošanās pastāvēja jau krietni pirms cilvēka un arī pirms dzīvība iznāca uz sauszemes. Attiecībā uz dadžiem, tie ir asteru dzimtas augi, un pirmie šīs dzimtas augi parādījās ne ātrāk kā pirms 70 miljoniem gadu. Šajā laikā dzīvnieku uz zemes bija cik uziet un āķīšiem rasties bija pietiekoši daudz laika.
 • 0
 • 2
>Me
&
Patiešām, āķīši pie dadžu sēklām pieauga nejauši! Tāpat kā Tev nejauši ienāca prātā nejauši izkāpt no okeāna, kur Tu vairojies nārstojot, vienas paaudzes laikā pieaudzēt eriģēt-spējīgu dzimumlocekli, un vienlaicīgi otra būtne vienas paaudzes laikā ieguva dzemdi un vagīnu... un tad jūs sākāt vairoties un piepildīt Zemi. Un tā tikai uz priekšu... .
 • 2
 • 1
Me
M
Tavi jautājumi un uzietās "nepilnības" evolūcijas teorijā ir bērnudārza līmenī. Evolūcijas teorijā ir ļoti daudz neskaidrību un neatbildētu jautājumu, bet, kā dadži izdomāja pieaudzēt āķīšus nav viens no tiem.
 • 1
 • 4
Pareizaissecinājums> 1:03
P
Stāsts par reliģiju un stāsts par cilvēka dabu ir viens ar otru cieši saistīti. Ja šos mēģina stāstīt atsevišķi, tad iznāk noklusēt patiesību vai arī runāt melus. Kas pēc būtības ir viens un tas pats.
> 15:44
&
Ticība, reliģija, tāpat kā zināšanas tiecas sakārtot pasauli, piedāvā savu pasaules kārtību. Dīvainā veidā pasaules sakārtotība ir atslēga uz brīvību.
 • 0
 • 1
> 15:44
&
Gribētu teikt, ka zināšanas dara brīvu, bet klasiķis apgalvo, ka arī nelaimīgu. Lasu - ticība dara brīvu, ceļš uz brīvību iet caur grēku piedošanu. Piekrītu, pieņemu - jo esam toleranta sabiedrība. Un tomēr, gribu ticēt, ka gars un brīvība ir iespējami arī ārpus reliģijas.
 • 0
 • 1
Pareizaissecinājums>13:15
P
Dieva Vārds, Psalms111-10 : Bijība (nejaukt ar "bailes") Tā Kunga priekšā ir visas gudrības sākums. Tas visu labi izjūt un saprot, kas tā dara. Viņa slava paliek mūžīgi. PS. Kā reliģija var būt "rāmis", ja stāv rakstīts, ka "Gars dara brīvu"?
 • 4
 • 0
Cilvēka daba > Pareizaissecinājums
C
Reliģija piedāvā rāmi, kārtību, sistēmu, bet vai morāli un ētiku, cilvēka garīgās un fiziskās vajadzības var pilnībā skaidrot un izpras fokusējot skatu vienīgi caur reliģijas prizmu?
 • 0
 • 1
Krējums Saldais
K
Sāksies :) Tagad visi tie, kuri tic tam, kam, ka viņu senči nokāpa no kokiem, paņēma rokās nūjas un sāka sist viens otru tik ilgi un tik stipri, kamēr iemācījās runāt, rakstīt un rēķināt, mēģinās pārliecināt citus, ka viņi ir vienīgie patiesie patiesības nesēji... :)
Vai > Uzticības
V
Aplam - bioloģiju no alus aspekta skaidrot būtu muļķīgi.
 • 0
 • 1
Uzticībastelefons>Vai
U
Sarežģītas lietas var mēģināt izskaidrot ar vienkāršām līdzībām... piemēram: "Re-liģija un cilvēka daba ir tik pat cieši saistīta, kā alus un bioloģija." Pārāk vulgāri? Nu, vulgāri, bet virziens pareizs.
 • 3
 • 0
Vai
V
Vai šis ir stāsts par reliģiju un ticību vai tomēr par cilvēka dabu?
 • 0
 • 0
Krējums Saldais
K
"Taču mana ticība nevar noliegt to faktu, ka senie pirmcilvēki bororo pasugas šimpanzu veidolā NOKĀPA no koka pirms 2,5 miljoniem gadu..." . . . . . Aha. Cienu :) Tikai kāpēc katrus 5-10 gadus no kokiem nokāpj citas pasugas bororo? :) Līkiji jau drīz būs notērējuši Āfrikā pāris miljardus, rokot ārā mūsu senčus, bet šie kā kāpj no kokiem tā kāpj. Katrus 10 gadus nokāpj citi, citā kontinentā, a mēs tikai maksājam...
 • 5
 • 1
Pravietisnejaukais>15:21
P
Miers ar Tevi! Labi, ka neesi vienaldzīgs. Man Tev ir viens novēlējums, nebūs grūti atcerēties: " Neapstājies!"
 • 5
 • 1
Pravietisnejaukais
P
Krējum, nekas "nesāksies". Jo Dieva esamības apziņa ir ielikta cilvēka zemapziņā, tāpēc arī "a-teisms" nav iespējams principā. Cilvēki apzinās , ka Dievs ir un par šo tēmu diženi daudz nesprēgās. Tikai nevajag sākt ar " cilvēka smadzeņu" argumentiem diskutēt par tēmām, par kurām ir skaidri norādīts - " garīgas lietas ir garīgi apspriežamas" .
 • 7
 • 0
ko lai saka
k
Krējum, es zinu, ka viņpasaule existē un pieturos pie savas bezbaznīcas ticības. Taču mana ticība nevar noliegt to faktu, ka senie pirmcilvēki bororo pasugas šimpanzu veidolā NOKĀPA no koka pirms 2,5 miljoniem gadu. Vai tālākais bija dabas vai metafizisku spēku darbs, ir otršķirīgi. Tā vai citādi, Ādams neapprecēja Ievu 4004.gadā pirms Kristus.
 • 2
 • 3
Pravietisnejaukais
P
Nav pareizi uzskatīt, ka sportiste "X" "konvertējās" islāmā. Sportiste vienkārši pieņēma islāmu, pie tam - tik pat formāli, kā mums te daudzi pieņem luterismu vai pareizticību. Esmu ar mieru derēt, ka sportiste nav lasījusi nekādus musulmaņu dogmatiskos materiālus un nemaz nezina neko par tiem. Bet - izdabājot vīra radiem... . Konvertēties var tajā gadījumā, ja tu pirms tam esi bijis kaut kādā konfesijā. Bet ... padomāsim ar , kā mums iesaka ar "cilvēka smadzenēm"... vai jūs redzat loģiku konvertēties no skolas astotās klases atpakaļ uz otro klasi ???
ko lai saka
k
Piedodiet, jākomentē vēl. Islamā pāriet, vietējās musulmaņu kopienas klātbūtnē izrunājot senarābu valodas frāzi no Kuarāna, ka nav cita dieva kā Dievs un Muamads ir viņa Pravietis. VISS. Pēc tāda jociņa izstāties dzīvam no islama vairs nav iespējams.
 • 2
 • 0
Pravietisnejaukais
P
Ticami, ka cilvēka smadzenes spēj nonākt pie šāda secinājuma: " Iemācīt kaut ko spēj tikai tas, kurš pats māk." Diemžēl ir ļoti daudzi, pat kristīgajā baznīcā, kuri māca citiem to, ko vēl nav sapratuši paši. Rezultātā no kancelēm plūst vārdu straumes, kas spēj izraisīt vienīgi miegu. Bet nekādi nepalīdz nonākt pie izpratnes par Kristus vietnieciskā upura jēgu un nepieciešamību ikvienam no mums. Baznīcēni var divdesmit gadus dziedāt korāļus, bet tā arī nesaprast, ka patiesībā ir neaprakstāmi maitas Dieva svētuma priekšā un tā arī nesaprot, kāpēc ir pelnījuši nāvi un kāpēc Kristum bija jāmirst viņu vietā. Bet viņi labi zina gavēņu datumus... .

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Nesaskaņas valdībā turpina pieaugt(31)

Valdības sēdē vakar divi nozīmīgākie pieņemtie lēmumi ir – pagarināt nebūtiskās ceļošanas aizliegumu līdz 6. aprīlim un atlikt jautājuma izskatīšanu par mazo veikalu līdz 300 kvadrātmetriem atvērš...

Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas