Laika ziņas
Šodien
Viegls lietus

Negrib attālinātās mācības

Pievienot komentāru

0/1000 zīmes
Lūdzu, kā vecāks un pedagogs lūdzu
L
Pārstājiet propogandēt pret attālinātām mācībām. Jā, ir skaļi kliedzēji, kuri neatbalsta, bet ir, kas atbalsta. Skumji, ka atkal tiek ņemtas vērā to domas, kuri nespēj, nevis to, kuri spēj. Taču praksē tie, kuri negrib vai nespēj mācīties , to nespēj nevirenā formātā. Varu pozitīvi atsauktiesm par attinātām macībām gan kā pedagogs, gan vecāks. Šodien ir populāri teikt, ka attālinātas mācības atsvešina no tuvākajiem, ka bērniem vajadzīga socializācija. Attopieties, Bērnu tuvākie ir viņu ģimenes, un te beidzot ir laiks vienam otru iepazīt. Par socializāciju runājot, jā, taču vai šī sabiedrība jau tā nav hiper ekstravera? Agrākos gadimtos dzimuši izcili cilvēki, kuri mainīja cilvēces gaitu ar saviem atklājumiem, neiegūstot izglītību masu skolās. Pārliekā socializēšanaās ved uz virspusēju lietu izpratni un padara cilvēkus manipulējamus un par sistēmas sastāvdaļu.
Krējums Saldais
K
Jūs jaucat attālināto, faktiski mājmācību, kuru mums mēģina padarīt par standartu visādas Šuplinskas, ar tālmācību (skat 12:28), kura jau pastāv, kura ir atstrādāta un kuru izmanto tie, kas dažādu apstākļu dēļ neapmeklē parasto skolu. Vēl Latvijā ir mājmācības sistēma. Arī atsevišķa tiem, kuri mācās mājās principā. Tāpēc nejauciet mušas un kotletes vienā bļodā. Visiem, kuri vēlas mācīties tālmācībā vai mājās tādas iespējas jau sen ir. Problēma ir tā, ka ar likumu grib debilizēt pašreizējo skolas sistēmu, nosakot, ka attālinātā apmācība ir klātienes izglītības procesa daļa. Tas ir tas pats, kas pateikt, ka kvadrāts ir apļa sastāvdaļa. Kvadrātu taču aplī var ievilkt? Var. Un rezultātā, apļa vietā dabūsiet tieši tādu pašu kvadrātu. Kvadrātainu, kastrētu, debilizējošu attālināto apmācību ikdienā.
 • 14
 • 5
lielais mācāmais
l
Mācoties tikai attālināti, mūsu sabiedrība kļūs bagātāka ar muļķiem. Tāds varbūt ir Ilgas Šuplinskas mērķis. Zinu, ka daļa skolēnu attālinātajam mācību procesam vēl tagad, tāpat kā pavasarī, nemaz nav pieslēgušies, jo uzskata to kā papildu brīvlaiku. Daļa skolēnu uzskata, ka šajā laikā var izgulēties un pēc tam tusēt. Varbūt, ja nevajag skolas, tad nevajag arī IZM un šādu ministri.
Vecāks
V
Tas , ka skolotāji savā lielakajā vairumā ir senilas piepes , kas paši nevar apgūt neko jaunu un tāpēc tālmācību padara neefektīvu , nav vecāku vai bērnu vaina. Ļoti arī nepatīk, ka viņu "mācību" process tiek novērots, no šejienes arī šausmu stāstiņi par ārprātīgi slikto tālmācību. Un visi tie , kas bļauj par debilizāciju ir kā reizi debīli. Kurš tagad ir gadsimts? Kāds vēl - Dar man Tēvis pastaliņas , skolā ieti man gribās...... Visu var mūsdienās izdarīt online , tieši tāda pati informacijas apmaiņa, kā klātienē, tikai nevar kādam nepaklausīgam bērnelim iesiest ar lineālu.......
Krējums Saldais
K
Piekrītu - arī esam domājuši par tālmācību, bet finansiāli tas mums par snagu.
 • 1
 • 2
Piekrītu
P
Man paziņas pārvācās uz laukiem, bērni motivēti mācīties, bet vietējā skola nevelk, bērns aizgāja tālmācībā, jo apzinās ko grib darīt pēc 9.klases un to mērķtiecīgi dara! Nevar visu mest vienā katlā! Mūsu mazpilsētā tādi ir vairāki, jo vietējā videne pēc butības audzina lūzerus plus "ģimene" kas pārņēmusi visu skolu - direktors un učuki ir sievas, nērni, radinieki. Atnāca jauna, talantiga skolotāja, izēda pēc nepilna pusgada!
 • 6
 • 7
Krējums Saldais
K
Cik bērnu jums bija "tālmācībā" pavasarī un tagad? Tiem kuriem bija tomēr var ļoti labi redzēt, ka tālmācība skolās ir pilnīgs un absolūts erzacs. NAV mums Nevienas Speciālas Tālmācības platformas, vides vai sistēmas. Principā NAV kā sugas.
 • 19
 • 6
Edvins Eglitis
Kapec musu berni un jaunatne ir Covid upuri kaut gan tas virus vinus praktiski neaizskar. Valsts vakcinacijas specialisti drosvien uzliks obligatu covid vakcinesanu "drosibas pec' lai piedalitos jebkuras nodarbibas. Varbut Rotav virus vakcine bus obligata jo caureja loti loti mazs skatitam Latvijas berniem var izraisit dehifraciju. Ieviesis "vakcinacijas pasi" tikai lai apgrutinat un kontrolet musu jaunatni kaut gan ta informacija ir/bus brivi pieejama E-Veselibas datubaze. Divi loti skaidri merki "Covid apkarosna" ir realizet digitalu ekonomiju un valutu bez skadras naudas- tas ir centralizeta banka kas visu kontrole un regule ka rakstits Karl Marx "Komunist Manifesto" Sadas ES ierosintas launas bledibas ir jaievies pakapeniski citadi bus krietna sabiedribas opzicija. Sadas krizes, istas vai maksligas ir nepieciesamas lai veikt lielu kvantum "quantum" solus lai realizet Eiropas Savienibas vizij par MUSU nakotni
 • 6
 • 7
VVZ
V
Teorētiski ir tā- ja visus cilvēku kontaktus apturētu, inficētos nošķirtu no neinficētajiem, tad ar Covid19 varētu tikt galā trīs nedēļās. Bet tam ir vajadzīga drakoniska karantīna. Un attālinātas mācības, lai skolasbērni vīrusu neizplata. Pa internetu vīruss neizplatās. Un vēl- pieņemsim, ka trīs nedēļas nenotiek nekādi izglītības procesi- kas, bērni tāpēc būs ievērojami dumjāki? Nu nē taču! Bet sērga tiks apturēta, un tas ir tā vērts!
ta nu gan
t
Trīs nedēļas jau nu būtu par maz pat teorētiski. Bet citādi jā- tas ir vienīgais ceļš. Ķīnieši Uhaņā laikam divus mēnešus turēja karantīnu un tika ar sērgu galā. Ļoti žēl, ka Eiropa izvēlējās atraut visu vaļā (pavasarī) pirms laika. Tagad problēma ir ielaista, visur ir pilns ar latentajiem nēsētājiem. Un tā mēs mocīsimies gadiem- ne skolā iesim, ne teātrī, ne kāzas rīkosim. Un tas tikai dēļ pavasara sasteigtības un laikam arī pielabināšanās kovidiotiem, jo viņi ir skaļāki.
 • 6
 • 5
Krējums Saldais
K
Jūsu priekšlikums ir tīša pasaules veselības sistēmas sabotāža - nebūs vajadzīgi nedz testi, nedz vakcīnas, pat ne maskas un roku dezinfekciju.
 • 12
 • 7
Krējums Saldais
K
""Attālinātās mācības ir klātienes izglītības procesa daļa..." . . ... Pilnīgs, absolūts un plānprātīgs apgalvojums. Tieša Latvijas izglītības un ekonomiskās sistēmas graušana. Nerunājot par to, ka valstij katram skolniekam šādā gadījumā būs katrus 3 gadus jāpērk dzelži un softs ap 600 eirām, kā arī jāatmaksā visi tekošie elektrības, ineta, siltuma, ēdināšanas un citi maksājumi katru mēnesi 70 eiru apmērā (izglītība ir bezmaksas), attālināta, Šuplinskas redakcijā faktiski mājmācība ir pilnīgi debīla - skolotāji pārsvarā tikai uzdod mājasdarbus, bet pārbaudes un kontroldarbus uzdevumos.lv skolnieki risina kopā paralēli sēžot savās grupās Zoomos un Watsapos kopā ar māti googli. Un Šuplinska šo dibilizējošo sistēmu cenšas padarīt par jaunu Latvijas izglītības standartu.
no laukiem
n
Šuplinska un idiotisms ir saistītas problēmas!
Tālis
T
Absurds un to izlemt nav tiesības deputātiem, kuriem izglītība process ir tikai "savā" izpratnes līmenī.
Anna2
A
`Attālinātās mācības ir klātienes [izglītības procesa] daļa. Izglītības ministre?
Ivo
I
Visā pasaulē ir pandēmija. IZM uestādes to izplata. Tagad ir jānidarbojas ar pandēmijas apturēšanu, nevus ar gribu/negribu, IMHO.
Krējums Saldais
K
"Propoganda ir laba lieta, bet kur ir izstrādātie digitālie materiāli gandrīz 40 miljonu vērtībā?" . . .. . Semināros, sapulcēs, prezentācijās, kvalifikācijas paaugstināšanas nodarbībās un citos izrādīšanās pasākumos.
 • 21
 • 3
Krējums Saldais
K
Pandēmija ir tikai dažu īpatņu smadzenēs. Normāls (jaunas) gripas saasinājums. Šuplinskai ar Viņķeli jānodrošina tradicionāla klātienes apmācība - viņām par maksājam mēs visi. Lai maksā skolotājiem kaut vai trīs algas un redzēs, kas atteiksies. Ja nav spējīgas, lai atkāpjas.
 • 14
 • 11
učuks
u
Labi, bet kur ir izstrādātie digitālie mācību materiāli? IZM ir izstrādājusi, pēc dokumentiem, 7.-12. klašu VISUS dabaszinātņu mācību materiālus digitālā formātā kopumā par 20 miljoniem (2011-2014gados), Skola 2030 ietvaros ir iztērēti vēl 20 miljoni, bet no tā visa ir tikai satura rādītājs PDF formātā kā darīt. Propoganda ir laba lieta, bet kur ir izstrādātie digitālie materiāli gandrīz 40 miljonu vērtībā? Skolēni šobrīd izmanto e-klasi, mycoob, uzdevumi.lv, soma.lv uc. kas ir komersantu radīti līdzekļi bez IZM atbalsta!
 • 32
 • 3

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas