Laika ziņas
Šodien
Viegls lietus

NEPLP loceklis Grūbe par amatu savienošanas pārkāpumiem saņēmis 250 eiro sodu

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) pērn, izskatot administratīvā pārkāpuma lietas materiālus par Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) locekli Gintu Grūbi, konstatēja, ka viņš aizliegti savienojis valsts amatpersonas amatu, par ko saņēmis 250 eiro sodu, liecina informācija KNAB mājaslapā.

Grūbe 2013.gada 14.martā un 2014.gada 16.maijā noslēdzis autoratlīdzības līgumu ar nodibinājumu Rīga 2014, taču KNAB konstatēja, ka Grūbe, izpildot noslēgtos autoratlīdzības līgumus, ir piedalījies diskusijās, sanāksmēs, konsultatīvās palīdzības sniegšanā darbu autoriem, projektu izpildes kontrolē, kas likuma Par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā izpratnē nav uzskatāms par radošu darbu.

Minētā likumā noteiktie amatu savienošanas ierobežojumi nepieļauj NEPLP loceklim savienot savu amatu ar darbu vai amatu nodibinājumā. Par to KNAB nolēmis piemērot Grūbem 250 eiro naudas sodu.

Turklāt Grūbe esot arī pārkāpis arī likumā noteiktos ienākumu gūšanas ierobežojumus, saņemot arī atlīdzību par aizliegta amata izpildi. Saskaņā ar pērn maijā noslēgto līgumu par darba veikšanu Grūbem bija paredzēts izmaksāt autorhonorāru 11,5  tūkstošu eiro, Grūbes valsts amatpersonu deklarācijā par 2013.gadu norādīts, ka nodibinājums Rīga 2014 viņam izmaksājis honorāru 8400 latus (11,9 tūkstošus eiro). 

Valsts amatpersonai saskaņā ar minēto likumu ir pienākums atlīdzināt nodarītos zaudējumus, un to atlīdzība tiks pieprasīta, izdodot atsevišķu administratīvo aktu par nodarīto zaudējumu atlīdzināšanu, norādījis KNAB.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas