Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Vāc parakstus par aizliegumu smēķēt pie atvērta loga daudzdzīvokļu mājās

Sabiedrības iniciatīvu portālā Manabalss.lv sākta parakstu vākšana, lai noteiktu atbildību dzīvokļu īpašniekiem par smēķēšanas aizliegumu pārkāpumiem viņu dzīvokļos.

Kā iniciatīvas pārstāvis norādīts Dmitrijs Stepanovs. Viņš skaidro, ka daudzdzīvokļu dzīvojamajās mājās ir problēma ar kaimiņu-smēķētāju radītiem tabakas dūmiem - kaimiņiem smēķējot, dūmi iekļūst blakus esošajos dzīvokļos un apdraud to iemītnieku veselību.

"Diemžēl atrast kopīgu valodu ar kaimiņu-smēķētāju ne vienmēr izdodas, tāpēc atliek vien vērsties tiesībsargājošās iestādēs. Prakse liecina, ka likumos ir nepilnības, kas ļauj smēķētājiem apiet smēķēšanas ierobežojumus un palikt nesodītiem," pauda Stepanovs.

Ar iniciatīvu tiek piedāvāts grozīt likumus, lai daudzdzīvokļu mājās mainītu situāciju par labu nesmēķējošām ģimenēm.

Tiek piedāvāts aizliegt smēķēt daudzdzīvokļu dzīvojamo māju dzīvokļos pie atvērtiem ārējiem logiem un paredzēt dzīvokļu īpašniekiem atbildību par smēķēšanas ierobežojumu un aizliegumu pārkāpumiem viņu dzīvokļu robežās, kā arī ieviest progresīvu sodu sistēmu par atkārtotiem pārkāpumiem.

Top komentāri

Turpmāk mana balss (mb)
T
vāks parakstus par to, lai Saeimā tiktu pieņemts likumdošanas akts, kas aizliegtu dzīvokļos pisties, jo pišanās troksnis degradē impotento dzīvokļu kaimiņu labsajūtu un garastāvokli, jo pašiem šo procesu realizēt vairs nav iespējams. Pieteikumu iesnieguši neatkarīgie deputāti Jūle, Aldis un Didžis.
KP
K
Abrīnojama cikvēku tumsonība un cūcība...nezinu kurš un kā to kontrolēs..pilnīga bezjēdzība. Kamēr kaimiņi neiemācīsies viens otru cienīt, nekādas likuma normas nepalīdzēs.
Itamars Toledano
Apbrīnojama tumsonība. Tabaka tāda pati Dieva dāvana kā visas citas, un vajag cienīt tās neskaitāmo ļaužu dzīves, kam mūžs aiziet sūrā darbā tabakas audzētavās. Tabaku kā jebkuru citu augu ir Dievs radījis, un, ja kāds to lād, tad tikaiu pats sev par sodu. Atceros stāstus par to, ka karavīriem karalaukos tika dāvāta maize un tabaka, un tie par to Dievam pateicās ar asarām acīs.
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Vēsture Dienā: Reketieru laiks

"Šajā notikumā varbūt ne viens vien mazo veikaliņu īpašnieks atpazīs arī savas finansiālās "klaušas"," stāstu par provinces reketieru rokrakstu 1995. gada 15. septembra Die...

Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas