Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Zaigu Pūci apstiprina par SIF vadītāju

Sabiedrības integrācijas fonda (SIF) padome šodien par fonda sekretariāta direktori apstiprināja biedrības Ascendum valdes priekšsēdētāju , vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra Jura Pūces (AP) sievu Zaigu Pūci.

Pūci amatā apstiprināja ar septiņām balsīm par, balsojumā nepiedalījās vides aizsardzības un reģionālas attīstības ministra pilnvarotais pārstāvis, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) valsts sekretārs Edvīns Balševics un Ministru prezidenta pārstāvis SIF padomē Imants Parādnieks (NA). Parādnieks skaidroja, ka viņš kā premjera pārstāvis nepiedalījās balsojumā, jo Ministru prezidents nepiekrīt Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) redzējumam par interešu konflikta atrisināšanu, premjeram pilnvarojot VARAM pārstāvi.

Pirms balsojuma par Pūces apstiprināšanu amatā Labklājības ministrijas parlamentārais sekretārs Krišs Lipšāns aicināja padomi pārcelt balsojumu, kamēr netiek saņemts atzinums no Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) par interešu konflikta neesamību.

Savukārt Balševics pastāstīja, ka VARAM ir saņēmis KNAB atzinumu, tomēr jautājums par iespējamo interešu konfliktu KNAB neesot skaidri definējis. Arī Saeimas deputāts Juris Jurašs (JKP) norādīja, ka KNAB atzinums ir "neskaidrs un nesaprotams, kaut gan tā ir iestāde, no kuras sagaida skaidru atbildi". Tāpat Jurašs sacīja, ka balsojuma atlikšanai nav pamata, pieļaujot, ka papildu skaidrojumi no KNAB nav gaidāmi.

Biedrības Kurzemes NVO atbalsta centrs valdes priekšsēdētāja Inese Siliņa ierosināja, ka balsojumā par Pūces iecelšanu SIF vadītājas amatā nepiedalās VARAM pārstāvis. Tāpat VARAM pārstāvis nepiedalīsies arī lēmumu pieņemšanā, kamēr nebūs atrisināts "juridiskais kalambūrs" par iespējamo interešu konfliktu.

Tikmēr KNAB piektdienas pēcpusdienā aģentūrai LETA apliecināja, ka birojs ir izvērtējis publiski izskanējušo informāciju un informējis ministru Juri Pūci par to, ja Pūces kungs piedalīsies lēmuma pieņemšanā par savas sievas apstiprināšanu SIF vadītājas amatā, viņš pārkāps likumā Par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā noteiktos ierobežojumus un aizliegumus.

Vienlaikus birojs norādīja, ka saskaņā ar minēto likumu ministrs Pūce kā valsts amatpersona, pildot amatpersonas amata pienākumus, nevar pieņemt lēmumus vai piedalīties lēmumu pieņemšanā, vai veikt citas darbības, kas ietekmē vai var ietekmēt šīs amatpersonas radinieku personiskās vai mantiskās intereses.

Plānots, ka Pūce sāks pildīt SIF vadītājas amata pienākumus, sākot ar 10.decembri. Savukārt nākamā SIF padomes sēde notiks 6.decembrī.

LETA jau vēstīja, ka Pūce uzvarēja konkursā uz SIF sekretariāta direktora amatu.

Kā informēja Valsts kancelejā, Pūce ieguvusi visaugstāko vērtējumu visās trīs konkursa kārtās, kā arī guvusi vienbalsīgu pretendentu atlases komisijas atbalstu. Viņas kandidatūra vēl tiks virzīta apstiprināšanai SIF padomē.

Konkursa uzvarētājai ir ilggadēja pieredze nevalstisko organizāciju (NVO) sektorā - trīs gadus Pūce bijusi ievēlēta NVO un Ministru kabineta sadarbības memoranda padomē, un no tiem divus gadus bijusi Memoranda padomes vadītāja vietniece. Kopš 2016.gada viņa ir Latvijas Pilsoniskās alianses padomes locekle, savukārt no 2017.gada - valdes locekle Laikmetīgās kultūras NVO asociācijā. Pašlaik Pūce ir biedrības Ascendum valdes priekšsēdētāja, un šajā amatā strādā jau kopš 2011.gada 

Pārstāvot Latvijas Pilsoniskās alianses biedru intereses, Pūce ir arī iesaistījusies likumdošanas procesā, piemēram, veicinājusi izmaiņas ziedojumu regulējumā.

Pūcei ir arī pieredze organizāciju stratēģijas izstrādē, kā arī privātā un publiskā finansējuma piesaistē, tostarp Eiropas Ekonomikas zonas finanšu piesaiste, Valsts kultūrkapitāla fonda piesaiste, pašvaldības finansējuma piesaiste. Tāpat konkursa uzvarētājai ir pieredze projektu izstrādē un to vadīšanā, tostarp budžeta un finanšu jautājumu risināšanā.

Pūces dzīvesbiedrs, vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs iepriekš ieņēma SIF padomes locekļa amatu. Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) jau paziņoja, ka tas vērtēs minēto situāciju.

Gan SIF vadītāja amata kandidāte, gan Valsts kancelejas direktors Jānis Citskovskis žurnālistiem atzina, ka SIF padomes balsojumā par fonda vadītāju nebūs interešu konflikta, jo vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs kopš augusta vairs nedarbojas SIF padomē, bet viņa vietā ticis iecelts VARAM valsts sekretārs Balševics.

Pūce aģentūrai LETA iepriekš stāstīja, ka fonda struktūra būtu jāveido ar jomu ekspertiem, līdzīgi kā tas ir Valsts Kultūrkapitāla fondā (VKKF).

"Patlaban SIF ir sadalīts pēc administratīvajām funkcijām, proti, ir vairākas uzraugošās nodaļas. Tomēr SIF strādā ar dažādām jomām, kas nav līdzvērtīgas, piemēram, mediju fonds, NVO fonds, patvēruma meklētāju jautājumi. Ja SIF manā vadībā kļūs par ekspertu integrācijas jomā, tad SIF ir jābūt struktūrai, kas veidota pēc nozarēm, kā VKKF, kas ar savu struktūru un sarežģīto klientu ir veiksmīgs piemērs," klāstīja Pūce.

Sabiedrības integrācijas fonda sekretariāts ir izpildinstitūcija, kuru vada fonda direktors. Šo amatu līdz šim ieņēma Aija Bauere.

LETA jau vēstīja, ka 30.augustā par SIF padomes priekšsēdētāju tika iecelts kultūras ministrs Nauris Puntulis (NA). Kopā ar viņu fonda padomē darbojas četri ministri - vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs, kurš savas pilnvaras deleģējis valsts sekretāram, tieslietu ministrs Jānis Bordāns (JKP), labklājības ministre Ramona Petraviča (KPV LV) un izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska (JKP). Ministru prezidenta pārstāvis fonda padomē ir Parādnieks.

SIF padomē darbojas arī biedrības Veselības un sociālais serviss Artemīda  valdes priekšsēdētāja Jolanta Eihentāle, biedrības Eiropas Latviešu apvienība pārstāvis Latvijā Rinalds Gulbis, biedrības Kim? izpilddirektore Laima Ruduša, biedrības Kurzemes NVO atbalsta centrs valdes priekšsēdētāja Inese Siliņa un biedrības Izglītības iniciatīvu centrs direktore Daiga Zaķe.

papildināta visa ziņa

Top komentāri

Apsveicam!
A
Visi ciema suņi par velti RĒJA!
:(
:
Skumji, ka personas bez jebkādas izpratnes par ētiku un morāli, tiek apstiprinātas amatos. Nepietiek ar vīru ministru, tā būtu pusbēda, bet caur Ascendum tak pumpēti būvniecības karteļa ziedojumi. Vai tas jau vien nav pietiekams iemesls šai personai neuzticēties?
>:-)
&
Nu šodien jau labāk, jau labāk. Nu, ar tādu pārākuma smaidiņu, iepūt man … ! A , ko, "savējie" !
Skatīt visus komentārus

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Pārāk bīstami ir nevakcinēties pret Covid-19(2)

Koronavīrusa Covid-19 izraisītā infekcijas slimība ir pārāk bīstama, lai baidītos no potēm, kas pasargā no smagas saslimšanas un pat nāves, žurnālistiem vakar uzsvēra Rīgas Stradiņa universitātes Bio...

Iznomā par sviestmaizi

Pamatīgas galvassāpes Aizsardzības ministrijai (AM) radījis īpašums Rīgā, Krustabaznīcas ielā 11, ko pirms vairāk nekā 20 gadiem Nacionālo bruņoto spēku (NBS) štāba bataljons iznomāja bijušā P...

Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas