Laika ziņas
Šodien
Skaidrs
Rīgā +4 °C
Skaidrs
Pirmdiena, 6. aprīlis
Filips, Vīlips, Zinta, Dzinta

Ministrs: Francija un Lielbritānija ''viena otru saplosīs gabalos'' tirdzniecības sarunās

Pievienot komentāru

0/1000 zīmes
:)
:
Atkal 100 gadus karos? :)
prokurors Vioriks
p
Nez vai rīgā va nopirkt varžu kājiņas kaukur? Gribētos kraukšķīgas mango mērcē. Uzdzert vinčiku šardonē ne jau lēto protams no lielveikala
prokuroram V....
p
Vienreiz redzēju saldētās Štokmanī,labu apetīti un jauku vakaru!
  • 0
  • 2
Universālisma noriets 1
U
Progresisma pasaules uzskats, ko Rietumi nemitīgi gribēja izplatīt ar savu humānisma modeli, atduras pret pieaugošo pretestību. Pēc Franču revolūcijas Rietumu civilizācija gribēja nest Gaismu pārējai pasaulei. Uzņemšana bija labvēlīga, jo tā nāca ar progresu. Bet šodien no musulmaņu valstīm līdz neliberālajām valstīm un arī Ķīnā aug pretestība. “Civilizāciju sadursmes vietā te ir jākonstatē pretrietumu kustības milzums, kas izpaužas visur un atklāj jaunu laikmetu”. Savā grāmatā “Universālisma noriets” filozofe Šantāla Delsola pēta šī līdz šīm neredzētā noraidījuma dziļākos iemeslus. Viņa apraksta notiekošā ideoloģiskā kara aspektus, lai ļautu mums labāk saprast mūsu pasauli.
Universālisma noriets 3
U
“Iespējams, ka Rietumi ir izraisījuši šo riebumu, gribēdami uzspiest modeli, kas tik stipri atšķiras no citiem. Iespējams arī, ka tas bija sasniedzis tādu galējību, ka kļuvis citiem nepanesams, jo tas ir izraisījis plašus protestus pat mūsu valstīs. Vai kultūra spēj pielabināt laiku, kad visur uz sava ceļa tā pamodina nelaikmetīgas strāvas? Katrā ziņā, esam konflikta priekšā, tas nav civilizāciju konflikts, tas ir antropoloģisko paradigmu konflikts. Te ir individuālisms un veseluma apziņa, kas saceļas viens pret otru.”
  • 6
  • 3
Universālisma noriets 2
U
“Pēdējos 20 gados rietumu pasaules ideju uztvere ir mainījusies. Un tas noticis visos kontinentos: Ķīnā un daudzos tās kaimiņos, lielākajā daļā musulmaņu valstu, Krievijā. Jaunums ir šāds: pirmo reizi mums priekšā ir citas kultūras, kas atklāti iebilst pret mūsu modeli, to noraida ar argumentiem un leģitimē citu sabiedrības modeli, kas atšķiras no mūsējā. Citiem vārdiem runājot, viņi noliedz universālo raksturu vērtībām, kuras mēs gribējām nest pasaulei, un uzskata tās par ideoloģisko līdzekli. Šis noraidījums ir jauns nevis savā būtībā, bet gan savā plašumā. Tā apgāž universālisma izpratni, ko mēs bijām piesavinājušies. Tā maina ģeopolitiskos apstākļus. Lūzuma ideoloģiskā daba neatstāj šaubu: kā redzēsim vēlāk, tas ir mūsu individuālisms, kas tiek apšaubīts, ar visiem tā atribūtiem.”
  • 5
  • 3
bet
b
Lai iebrauktu Anglijā (lai strādātu), būs jābūt nepieciešamai kvalifikācijai un jāprot angļu valoda. Labs precedents. Arī Latvijā ir jānosaka, ka pirms iebraukt Latvijā ir jāiemācās latviešu valoda.
Vate
V
Čo?
  • 4
  • 1

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Baltijas valstis

Vairāk Baltijas valstis


Eiropa

Vairāk Eiropa


ASV

Vairāk ASV


Krievija

Vairāk Krievija


Tuvie austrumi

Vairāk Tuvie austrumi


Cits

Vairāk Cits