Rīgā +5 °C
Pirmdiena, 13. maijs
Ira, Iraīda, Irēna, Irina

Bļugers divreiz rezultatīvi asistē, bet neglābj komandu no sezonas beigām

Latvijas uzbrucējs Teodors Bļugers ceturtdien atzīmējās ar divām rezultatīvām piespēlēm Amerikas Hokeja līgas (AHL) izslēgšanas turnīra jeb Kaldera kausa izcīņas spēlē, taču neglāba Vilksbāres/Skrentonas Penguins komandu no zaudējuma un sezonas beigām.

Penguins Austrumu konferences ceturtdaļfināla trešajā spēlē savā laukumā ar rezultātu 3:7 (2:2, 0:1, 1:4) kapitulēja Šarlotas Checkers, sērijā līdz trim uzvarām piekāpjoties ar 0-3.

Bļugers spēles piektajā minūtē palīdzēja atklāt spēles rezultātu, bet trīs minūtes vēlāk pēc viņa piespēles mājinieki panāca jau 2:0. Tiesa, turpmākā cīņa Penguins hokejistiem izvērtās pagalam neveiksmīga un tika ciests pamatīgs zaudējums.

Bļugers šajā duelī divas reizes meta pa vārtiem, tika pie divām soda minūtēm un nopelnīja pozitīvu lietderības koeficientu +1.

Latviešu uzbrucējs Kaldera kausa izcīņas trīs spēlēs tika pie divām rezultatīvām piespēlēm un iekrāja negatīvu lietderības koeficientu -1. Savukārt regulārajā turnīrā viņam 70 mačos bija 21 gūti vārti, 24 rezultatīvas piespēles un pozitīvs lietderības koeficients +16.

Tā kā Vilksbāres/Skrentonas vienībai sezona ir beigusies Bļugers tiek gaidīts Latvijas izlasē, kas gatavojas pasaules čempionātam. Tiesa, sezonu NHL turpina Pitsburgas Penguins komanda, kurai ir tiesības paturēt Bļugeru Ziemeļamerikā.

Tikmēr uzbrucēja Rūdolfa Balcera pārstāvētā Sanhosē Barracuda Rietumu konferences ceturtdaļfinālā atrodas iedzinējos ar 1-2 pret Tūsonas Roadrunners.

AHL izslēgšanas turnīrā netika vārtsarga Kristera Gudļevska pārstāvētā Bridžportas Sound Tigers, vēl viena ripu ķērāja Matīsa Edmunda Kivlenieka pārstāvētā Klīvlendas Monsters un aizsarga Kristofera Binduļa pārstāvētā Hēršijas Bears.