Laika ziņas
Šodien
Apmācies
Rīgā +3 °C
Apmācies
Ceturtdiena, 20. februāris
Smuidra, Vitauts, Smuidris
Atgriešanās pie atomenerģētikas atbalstīšanas, it īpaši rietumvalstīs, ir galvenokārt politiskās – nevis ekonomiskās – izvēles jautājums

Kodolenerģija atgūst popularitāti

Šobrīd pasaulē arī ir trīs valstis, kuras oficiālā līmenī atbalsta mazo AES veidošanu – ASV, Kanāda un Lielbritānija, gan pozicionējot savas darbības nevis kā atbalstu atomenerģētikai, bet jauna veida bezizmešu elektrības ražošanas tehnoloģijai. Atbalsta programmu robežas visos gadījumos gan ir samērā neskaidras, tomēr ASV un Lielbritānija plāno atbalstīt un arī daļēji finansēt mazās AES laikā līdz 2030. gadam, kad paredzēts, ka ierindā varētu stāties pirmās no tām.

Top komentāri

Pareizaisvirsraksts
P
"Atgriešanās pie atomenerģētikas atbalstīšanas, it īpaši rietumvalstīs, ir galvenokārt" VESELĀ SAPRĀTA JAUTĀJUMS. Nevar noraidīt atomenerģiju tāpēc, ka vieni idioti uzbūvēja AES okeāna krastā cunami zonā, bet citi idioti uzspridzināja Černobiļu.
>:-)
&
Aptaurētajiem zaļplānprātiņiem, pamazītēm, prātiņš apskaidrojas :D
Elementāri:
E
tehnoloģijas attīstās,tāpēc atomenerģētikai ir nākotne.Visa tā ākstīšanās ar mazajiem hesiem,vēja turbīnām un saules baterijām,tieši tāda arī ir-ākstīšanās,zaļie atstrādā savus sabiedrībai noblēdītos grantus.Zaļo kustība ir tik pat stulba,kā varavīkšņaino praidi.Pāris jaunas mūsdienu līmeņa AES saražotu vairāk enerģijas,nekā visi Eiropas zaļie āksti kopā.
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Intervijas

Vairāk Intervijas


Ražošana

Vairāk Ražošana


Karjera

Vairāk Karjera


Pasaulē

Vairāk Pasaulē


Īpašums

Vairāk Īpašums


Finanses

Vairāk Finanses