Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies
Sākot plašu gāzes eksportu, ASV riskēs ar dažu plaukstošu nozaru izaugsmi

Slānekļa revolūcijas blakne

Pievienot komentāru

0/1000 zīmes
Randy, BR-Deutschland & Latvija, €U
R
Attieciibaa uz slaaneklja naftas/gaazes ieguves tiesho ietekmi uz USA ekonomiku - logjisks vispaarzinaamu un daudzreiz analizeetu faktu apkopojums, ja lasaam bikinj vairaak kaa 'Diena', 'Izvestjia' un 'Pravda' - tad daudzkaart dzirdeets. (1) Pozitiivie efekti uz USA un €iropas ekonomiku ir labi zinaami, blaknes - neredzu. Attieciibaa uz Krieviju - aa nav muusu dariishana, jo vairaak vinjiem blaaknju, jo mums labaak. (2) Attieciibaa uz gaazes cenu €iropaa - USA gaazes iekljuushana €iropaa var tikai samazinaat krievijas naftas cenu, jo krievi visticamaak negribees zaudeet tirgus dalju. Taatad izdeviigi €iropas, Baltijas un Latvijas ekonomikaam, jo spiediis zemee krievijas naftas cenu. Krievu naftas cena Lietuvai pirms un peec LPG terminaala izbuuves Lietuvaa ir uzskataamss piemeers tiem, kas grib redzeet. Nedomaaju, ka galvenais USA gaazes tirgus vispaar ir €iropaa, jo Aazijaa - Japaanaa, Korejaa un Indoneezijaa sashkjidrinaataa gaaze ir ljoti pieprasiita un krietni daargaaka kaa €iropaa
ttp
t
Gāzi ŠOBRĪD var nopirkt- no Norvēģijas, Krievijas, Kataras, ASV. Citu eksportētāju Baltijas reģionā nav. Lai tirgotos ar sašķidrinātu gāzi vajag - pārdevējam sašķidrināšanas rūpnīcu, ostas terminālus gāzei pārdevējam un pircējam, gāzes vedēju kuģus. Tirgojamā gāze pārdevējam jāsašķidrina un pircējam jā-atšķidrina. Viss tas maksā dārgi un sašķidrinātas gāzes cena salīdzinot ar sākotnējo tāpēc pieaug 2-3x.
Nevajag dirst šķidru
N
Sašķidrinātās gāzes eksporta cena ASV ir tikai par 50% dārgāka kā nešķidrinātā. https://www.eia.gov/dnav/ng/ng_pri_sum_dcu_nus_m.htm Nezinu gan kāda jēga no šiem skaitļiem, jo ir skaidrs, ka lētāk ir transportēt sašķidrinātu gāzi, kā uzbūvēt caurules līdz Eiropai...
  • 2
  • 0
propagandas mashiinists andis
p
http://www.newsweek.com/putin-funding-green-groups-discredit-natural-gas-fracking-635052
lētā Krievijas gāze :D
l
Kas tās par muļķībām? Krievijas gāze nav lēta - Latvijā Krievijas gāze ir dārgāka kā britu vai holandiešu gāze, kuru iegūst Ziemeļjūrā. Vispār, Krievijas gāzi Latvijā tirgo dārgāk kā Vācijā. Bez tam, autors ir kaut ko pamatīgi saostījies, jo plastmasu un ķīmiju iegūst no naftas, nevis gāzes. Gāzes galvenais pielietojums ir sadedzināšana, lai iegūtu siltumu un elektrību - slānekļa revolūcija ir naftas lētākā iegūšana - gāze ir blakusprodukts, ar kuru ļoti ilgu laiku nemaz nezināja ko darīt un to vienkārši sadedzināja. Un bez Krievijas gāzes vēl arī ir iespēja eksportēt Katāras gāzi. Tieši tāpēc, ka gāze ir blakusprodukts, par tās cenu nevajadzētu satraukties, jo galvenā problēma ir tās transportēšana, ja neizmanto caurules. Paši galvenie ieguvēji no ASV slānekļa revolūcijas ir Eiropas valstis. ASV naftas un gāzes eksports uz Eiropu nāktu tikai par labu - par to nekādu satraukumu Eiropā nav - izņemot Krievijā... kas uzņēmusi kursu no Eiropas.
My Dear Donkey->Ass
M
Stulbie vācieši maksā par Krievijas gāzi 50% mazāk kā par to maksā Latvija. Vispār, ja jau mēs pieskaramies šai cenu politikai - Krievijā gāze patērētājam maksā dārgāk kā Vācijā... Kas attiecas uz ķīmiju - ja to nemācījies skolā, tad kās sietu kaklā.
  • 0
  • 1
Ass
A
Nez kapec stulbie vācieši ir gluži pretējas domas un grib "dārgo" Krievijas gāzi (šiem laikam patīk pārmaksāt ).Lv Krievijas gāzes iepirkšanas cena ar ir dārgāka neka ASV Eksportētā? Ka to poli telēnu un ķīmiju dabon no naftas ,laikam izlaiž caur sietu. Pastalam vienalga kaut vai zobus vadzi slakars ,bet saimniekam izdabās un savu zemi pa vējam palaidis.
  • 2
  • 3
rekur
r
Neviens ASV ne ar ko neriskēs. Jo vienkārši neko neeksportēs pa jūras ceļiem.Lai to darītu, valdībai būtu jāpiemaksā 80-100% eksporta piemaksa (prēmija) ražotājiem. Pārdošanas cena nevar būt 2x zemāka nekā pašizmaksa.
Kamdēļ
K
Knapi rakstīt iemācījies, jau lobē kalvīša biznesu.
Reksis
R
Interesanti, cik un kam Krievija par šo rakstu samaksāja...
Guntis
G
Protams, būtu loģiski, ja pie mums tādu būvētu, jo ir kur to gāzi uzglabāt ( Inčukalns), taču, kā parasti, tika "sadīlots" un leiši būvēs vēl vienu. LV atkal pabērnu lomā. Protams, kādam par tādu iznākumu " atleca".
  • 4
  • 0
flywerly
f
Man Jums jāpiekrīt; raksts ir dīvains, pretrunu pilns un tiešām atgādina kaut kādu vāji slēptu Krievijas interešu lobēšanas mēģinājumu. 1) nav saprotams, kā atlernatīvu gāzes avotu parādīšanās samazinās Eiropas rūpniecības konkurētspēju? Ir diezgan skairds, ka izejvielu avotu diversificēšana, ilgtermiņā vienmēr nodrošina lielāku iepirkuma cenu paredzamību. 2) pavisam grūti izprotams ir apgalvojums, ka ASV gāze no Eiropas izspiedīs Krievijas piegādāto, ja turpat lasāms, ka pēdējā joprojām būs 30-80% lētāka...? Kuri būs tie rūpnieki-idioti Eiropā, kas pāries uz tik redzami dārgāku pamatizejvielu? 3) starp dažādām ES valstīm gāzes cenas atšķiras līdz par 3-4 reizēm un jauna gāzes piegādātāja parādīšanās liberalizētā tirgū visdrīzāk radīs pozitīvi vērtējamu cenu izlīdzināšanos starp dažādām Eiropas valstīm un faktiski veicinās daudzu produktu konkurenci iekšējā tirgū, kas arī ir apsveicami! Starp citu, Latvijā ātri vajadzētu uzbūvēt kādu jūras LNG termināli, lai mēs ar dabūtu ASV gā
  • 11
  • 2

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Ar cerībām, ka kļūs labāk

Nozares, kas vēl nesen izaugsmes ziņā bija visai dinamiskas, ir kļuvušas par tādām, kuru darbības mērogi strauji samazinās, un tas notiek par spīti nesenajam straujajam darba samaksas kāpumam, ka...

Ziņas

Vairāk Ziņas


Intervijas

Vairāk Intervijas


Ražošana

Vairāk Ražošana


Karjera

Vairāk Karjera


Pasaulē

Vairāk Pasaulē


Īpašums

Vairāk Īpašums


Finanses

Vairāk Finanses