Laika ziņas
Šodien
Skaidrs
Rīgā -1 °C
Skaidrs
Otrdiena, 5. marts
Aurora, Austra

Biedrībām un nodibinājumiem atvieglos grāmatvedību

Saeimas Valsts pārvaldes un pašvaldības komisija trešdien, 7. decembrī, izskatīšanai galīgajā lasījumā atbalstīja grozījumus likumā, paredzot mazajām biedrībām un nodibinājumiem Valsts ieņēmumu dienestā (VID) iesniegt tikai atsevišķas gada pārskata daļas, tādējādi mazajām biedrībām un nodibinājumiem atvieglojot grāmatvedības kārtošanu un samazinot administratīvās procedūras.

Izmaiņas likumā paredz, ka tās biedrības un nodibinājumi, kuru saimnieciskie darījumi gadā nepārsniedz 25 tūkstošus latu, savu grāmatvedību varēs kārtot vienkāršā ieraksta sistēmā. Gada pārskatam būs jāsagatavo tikai ieņēmumu un izdevumu pārskata daļa un ziedojumu un dāvinājumu pārskats.

Patlaban visām biedrībām un nodibinājumiem atšķirībā no atsevišķām reliģiskajām organizācijām sava grāmatvedība jākārto divkāršā ieraksta sistēmā un VID jāiesniedz gada pārskats, kas sastāv no pārskata par personas mantas stāvokli bilances datumā un pārskata par attiecīgā gada ieņēmumiem, izdevumiem un darbības finansiālajiem rezultātiem.

Paredzēts, ka grozījumi Biedrību un nodibinājumu likumā stāsies spēkā 2012. gada 1. janvārī, un vienkāršā ieraksta sistēma attieksies uz pārskatiem par 2012.gadu un turpmākajiem gadiem.

Biedrību un nodibinājumu likums grozīts, ņemot vērā Cēsu Invalīdu biedrības un Latvijas Invalīdu biedrības iebildumus par nevienlīdzīgo attieksmi salīdzinājumā ar reliģiskajām organizācijām grāmatvedības kārtošanas jautājumos. Uz nepamatotu atšķirīgu attieksmi attiecībā uz atļauju atsevišķām reliģiskajām organizācijām kārtot grāmatvedību vienkāršā ieraksta sistēmā, biedrībām un nodibinājumiem šādu iespēju neparedzot, savā atzinumā norādījis arī tiesībsargs.

Par grozījumiem Biedrību un nodibinājumu likumā trešajā lasījumā vēl jālemj Saeimai. 

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Intervijas

Vairāk Intervijas


Ražošana

Vairāk Ražošana


Karjera

Vairāk Karjera


Pasaulē

Vairāk Pasaulē


Īpašums

Vairāk Īpašums


Finanses

Vairāk Finanses