Visā Eiropā digitālās platformas ir kļuvušas par galvenajām viltotu zāļu tirdzniecības vietām. To atklāj Eiropas Savienības (ES) Eiropas Policijas biroja jeb Eiropola ziņojums.
Jānorāda, ka arī zāļu deficīts ir tas, kas "atver plašāk durvis" krāpniekiem – lai tiktu pie nepieciešamajiem medikamentiem, cilvēki arvien biežāk tos meklē šaubīgās internetvietnēs, sociālajos tīklos un pērk pat "no rokas". Šo tendenci izmanto noziedznieki.
Riski sociālajos tīklos
"Meitenes, man palicis pāri bērnu klepus sīrups, atdodu par saldējumu," vēstī ieraksts vienā no sociālā tīkla Facebook grupām. Kāds cits sociālajos tīklos mudina pirkt it kā lielisku smēri savilktas sprandas sāpju mazināšanai. Vēl citi sociālo tīklu lietotāji pārdod dažnedažādus līdzekļus auglības sarežģījumu novēršanai, potences problēmu mazināšanai, menopauzes simptomu novēršanai, kortizola atkarības vājināšanai, trauksmes kontrolēšanai un citām ligām, kas mūsdienu nemierīgajā laikmetā cilvēkiem uzbrūk bieži. Šādi ieraksti virtuālajā vidē lasāmi ik dienas.
Iespējams, pirmajā minētajā gadījumā zāles, proti, klepus sīrups, tiešām palikušas pāri un cilvēks tās grib atdot bez negodīga nodoma, bet daudzos gadījumos vajadzīgo tablešu un mikstūru iegādei "no rokas" var būt drūmas sekas. Labākajā gadījumā – iepakojumā būs lēta substance bez attiecīgās iedarbības.
Pēdējos gados pieaudzis pieprasījums pēc dažādiem recepšu medikamentiem, piemēram, otrā tipa diabēta ārstēšanai paredzētā Ozempic, kas, lai arī ar iespējamiem blakusefektiem, ieguvis svara samazināšanas "brīnumlīdzekļa" reputāciju.
Visu rakstu lasiet avīzes Diena otrdienas, 13. maija, numurā! Ja vēlaties laikraksta saturu turpmāk lasīt drukātā formātā, to iespējams abonēt klikšķinot šeit!
Raksta cena: €0.60