Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Septembra beigās Rīgā notiks nebijuša mēroga starptautiska enerģētikas konference

Šī gada 23. un 24. septembrī Rīgā, piedaloties 39 ekspertiem no 22 valstīm, notiks Latvijā vēl nebijuša mēroga Enerģētikas regulatoru reģionālās asociācijas (ERRA) rīkotā 18. starptautiskā konference. Tajā tiks runāts par lielajām pārmaiņām elektroenerģijas un dabasgāzes nozarē pasaulē un Baltijas reģionā. Starptautiskos ekspertus Latvijā uzņems ERRA biedrs Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (SPRK).

"Esam pagodināti, ka vērienīgā ERRA konference atgriežas Baltijā un šoreiz – tieši Latvijā! Katru gadu tā veltīta kādam reģionam, kurā tā notiek. Attiecīgi šogad – Baltijai un Ziemeļvalstīm, diskutējot par ciešāku integrāciju elektroenerģijas un dabasgāzes tirgū šajā reģionā. Kādus tuvākās nākotnes izaicinājumus redzam industrijām un regulatoriem? Kāda būs dabasgāzes loma tuvākajās dekādēs? Kur šobrīd atrodas Baltijas enerģētikas tirgi un kāda attīstība ir sagaidāma nākotnē? Šie un daudzi citi jautājumi tiks pārrunāti konferencē," stāsta SPRK priekšsēdētājs un ERRA prezidija loceklis Rolands Irklis.

Pirmdienas, 23.septembra, rīta pusē tiks runāts par Baltijas un Ziemeļvalstu elektroenerģijas un dabasgāzes tirgu. Pēc abām prezentāciju sadaļām notiks paneļdiskusijas, kurās galvenie runātāji būs no Baltijas un Ziemeļvalstīm. Sadaļā par dabasgāzes tirgu prezentāciju sniegs arī Irklis. Savukārt dienas otrajā pusē galvenā tēma – pārmaiņas enerģētikā un decentralizācija. Eksperti no Gruzijas, Lielbritānijas, Polijas, Itālijas un ASV runās par izaicinājumiem enerģētikas patērētāju kopienu regulēšanā, enerģētikas regulatoru lomu elektromobilitātes veicināšanā un kiberdrošību enerģētikas nozarē. Bet dienas noslēguma paneļdiskusijā par enerģētikas sektora decentralizāciju runātāji pārstāvēs Austriju, Krieviju, Franciju, Itāliju un Kamerūnu.

Otrdienas, 24.septembra, rīta pusē turpināsies tēma par pārmaiņām enerģētikā un decentralizāciju. Eksperti no Ziemeļmaķedonijas, Ungārijas, Nigērijas un Omānas stāstīs par izaicinājumiem papildu atjaunojamo dabas resursu integrēšanā energosistēmā, mini tīklu tarifu regulēšanas sistēmu Nigērijā un patērētāju iespēju palielināšanu, izmantojot inovatīvus biznesa modeļus Omānā. Savukārt paneļdiskusijā par enerģijas pārejas un elektrifikācijas ietekmi uz nākotnes energosistēmām iesaistīsies eksperti no ASV, Somijas, Latvijas un Turcijas.

Noslēdzošā sesija būs veltīta dabasgāzes nozīmei enerģētikas pārmaiņu procesā. Eksperti no Vācijas, Briseles un Polijas sniegs ieskatu energosistēmas dekarbonizācijas izmaksu samazināšanā, sasaistot nozares, esošo un nākotnes attīstības dinamiku sašķidrinātās dabasgāzes nozarē un nākotnes dabasgāzes infrastruktūru. Pēc tās noslēguma paneļdiskusijā pieredzē dalīsies pārstāvji no Vācijas, Gruzijas, Ungārijas, ASV un Turcijas.

Plašāka informācija par konferenci, tās runātājiem un programmu, kā arī reģistrēšanos pieejama ERRA mājaslapā.

Enerģētikas regulatoru reģionālā asociācija (ERRA) ir starpinstitucionāla bezpeļņas organizācija, kas oficiāli reģistrēta 2001.gadā. Tās biedri un asociētie biedri ir 39 valstu regulatori no dažādiem pasaules reģioniem. To kopīgais mērķis ir pilnveidot stabilu un efektīvu enerģētikas regulējumu, kā arī stiprināt regulatoru neatkarību un pilnvaras pozitīvo izmaiņu veicināšanai. ERRA tiek uzskatīta par veiksmīgas reģionālās asociācijas piemēru un atzīta par nozīmīgu starptautisku institūciju, jo aptver Eiropu, Āziju, Āfriku, Tuvos Austrumus, Ziemeļameriku un Dienvidameriku.

SPRK ir viens no šīs organizācijas dibinātājiem, aktīvi darbojas tās pastāvīgajās darba grupās. SPRK priekšsēdētājs kopš 2016.gada ir ERRA prezidija loceklis.

Top komentāri

Aizsajūsmasaizrāvāselpa
A
Tiks dziedātas slavas dziesmas dārgajai ASV gāzei un bīdītas spalvainas idejas vēja ģeneratoru obligātajā ieviešanā.
Skatīt visus komentārus

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Kuģu mehāniķa trīs veiksmes vaļi

Latvijas jūrnieki un viņu izglītība tiek augsti vērtēta visā pasaulē. Mūsu Jūrnieku reģistrā ir vairāk nekā 12 000 jūrnieku, no kopējā skaita 4% – sievietes. Abi rādītāji ir augstāki nekā citviet ...

Ziņas

Vairāk Ziņas


Intervijas

Vairāk Intervijas


Ražošana

Vairāk Ražošana


Karjera

Vairāk Karjera


Pasaulē

Vairāk Pasaulē


Īpašums

Vairāk Īpašums


Finanses

Vairāk Finanses