Laika ziņas
Šodien
Viegls lietus
Mūsdienās stratēģiskā kopaina nav īpaši mainījusies, lai gan PSRS sen ir beigusi pastāvēt

Gāzes dilemma starp ekonomiku un ģeopolitiku

Pievienot komentāru

0/1000 zīmes
Sedlenieks pret Latviju
S
Interesanti, kādu politiku izvēlētos Vācija, ja tā arī robežotos ar Maskaviju?
Sedlenieks rustrollis
S
izvēlas rāpošanu uz ceļiem putleriešu priekšā un nekaunas šļupstēt, ka pārmaksāt par rusbandītu piedāvāto ''preci'' esot ekonomiski izdevīgi. Iegaumē, Kremļa pakalpiņ Sedleniek - kas maizes dēļ atteiksies no brīvības, tam nebūs ne brīvības, ne maizes.
eksis
e
Vācijā gan Gazprom, gan LNG, gan arī citu piegādātāju gāzes cenu nosaka Gaspool indekss (visam tirgum viens) vairumtirdzniecībā + katram savs tirdzniecības piecenojums mazumtirdzniecībā. Ģeopolitika šeit ir tāda, ka, saskanā ar Anša veikto izmaksu analīzi, Gazproms tirgojos Vācijas tirgū gūst par 80% lielāku peļņu nekā LNG tirgotājs un no šīs abnormālās peļņas finansē Krievijas vadības ģeopolitiskās ambīcijas. Cita starpā Gazproms savu gāzi Latvijā tirgo par vēl augstāku cenu nekā Vācijā.
Sedlenieks pret Latviju
S
Būsim konkrētāki - no šīs peļņas Kremlis arī finansē savējo teroristu režīmus Donbasā.
 • 1
 • 1
oskars
o
Valsti parvalda uzpirkta banda, kurai ir uzsplaut uz cilveku labklajibu . Geopolitiki nak un aiziet ,sodien ir mode riet uz Krieviju , taisit sudus sev, ka tik krieviem ieriebt , nesaprotot to ka ASV ir uzsplaut uz tadu Latviju un mums . Bet musu vadoni vienmer ir gatavi pacelt sev algas ... Nav problemas ..Vaciesi to saprot , vini grib normali dzivot bagata valsti , vini nav mazohisti ...
cenzorelim krimināllietu
c
Savā laikā uz hitleriešiem arī daudz ''rēja''. Tai skaitā Nirnbergas tribunāls. Tas pats liktenis arī rusnacistus gaida un jo vairāk tu, rusgebelseli, kvekšķēsi pretī, jo vairāk kritikas saņemsi!
 • 1
 • 4
Nekāda pakaļas laizīšana pundurelim
N
nekāda sastāvēšana postsovoka asociācijās, padomju svētku svinēšana, krievu valodas statuss utt negarantē to, ka pie tevis "neapspiedīs krievvalodīgos" un tevi nevajadzēs "atbrīvot". Ukraina un Gruzija to pārbaudīja uz savas ādas. Garantē tikai dalība NATO.
 • 3
 • 4
Geografičeskijs
G
Vācijā cilvēku kopā ar viesiem - bez maz vai tikpat cik plašajā Krievijā. Gāzes (arī elektrības, naftas, metālu utt.) vajag daudz un nedārgas.
Ass
A
Spriežot pec raksta ASV nav izdevīgi ja Vācija vai Eiropa ir ekonomiski stabila un spēcīga (konkurents),bet (Baltija)nabagi ir un paliek nabagi .Pat par savu nākotni nespējam parūpēties.
rusgebelselim
r
Pēdējais debilrustroļļa arguments, kad nav ko teikt - kvekšķēt uz ASV pat tēmās, kur ASV vispār nav pieminēta?
 • 1
 • 5
Maaris
M
Vācieši šobrīd savu ekonomisko uzrāvienu plāno padarīt atkarīgu no turpmākas Krievijas labvēlības. Nevajadzēs vairs nekustamā īpašuma burbuli, lai grūtu ekonomikas, pietiks ar to, ka Kremlis pat tikai piedraudēs ar piegāžu samazināšanu, kad akciju tirgi jau kritīs panikā.
 • 2
 • 5
Maaris
M
Vācieši šobrīd savu ekonomisko uzrāvienu plāno padarīt atkarīgu no turpmākas Krievijas labvēlības. Nevajadzēs vairs nekustamā īpašuma burbuli, lai grūtu ekonomikas, pietiks ar to, ka Kremlis pat tikai piedraudēs ar piegāžu samazināšanu, kad akciju tirgi jau kritīs panikā.
 • 1
 • 4
Čemberlens
Č
arī savulaik taču izvēlējās "reālpolitiku" "ģeopolitikas" vietā. Tikai nez kāpēc viņu par to lamā.
 • 4
 • 2
Pastāsti
P
piemēram kāds ir veselības aizsardzības budžets uz galviņu mums "nabagiem" pret tavu "bagāto" mātušku.
 • 1
 • 5

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Attālinātās mācības un bērnu uztvere(3)

Par Covid-19 laika ietekmi uz izglītības procesu ar Latvijas Universitātes Pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas fakultātes lektoru Edmundu Vanagu sarunājas Romāns Meļņiks.

Aiz maskām neredz svarīgo(2)

Masu histērija, kas sacelta ap pseidoproblēmu, novēršot uzmanību no būtiskām tēmām. Tādu iespaidu atstāj virtuālais karš, ko masku lietošanas atbalstītāji un pretinieki īsteno sociālajos tīklos...

Dienas komentārs

Vairāk Dienas komentārs


Latvijā

Vairāk Latvijā


Pasaulē

Vairāk Pasaulē