Laika ziņas
Šodien
Migla

Kādēļ Varakļāni kļuvuši svarīgi?

Pievienot komentāru

0/1000 zīmes
...
.
Visi Varakļānieši, kas atbalsta Madonu, sevi ceļ ļoti augstu! Viņiem par daudz zvaigžņu lido apkārt!
XTC
X
Nu žēl, ka Tev sūdīgi ar pašvērtējumu un jāatbalsta Rēzekne.
 • 1
 • 1
Nja
N
Nožēlojama oligarhu lapele.
Cilvēks
C
Kā gan visiem patīk dalīt to, kas viņus pašus neskar, tipisks piemērs novadu reforma, un nav jau runa par eiro uz kvadrātmetru, bet gan cilvēkiem, ģimenēm un tradīcijām, ja pašvaldības ir tikai pakalpojumu sniedzējas, varam iztikt ar izpildkomitejam kā padomju laikos, būsim kosmopoliti
ltg
l
Raksta autore ir godam pelnījusi grādu konspiroloģijā. Protams, rakstam ir nelieli trūkumi - ne ar zilbi nav piesaukts latgaliešu separātisms, bet kopumā - 9 ar +:) Varakļāni var justies pagodināti - ne katrai mertopolei ir tāda vērtība, kuras dēļ tā tiek iesaistīta starptautisko naftas gigantu intrigās! Uzmanīgāku lasītāju starp rindām varētu sākt pamatoti urdīt jautājums - vai tiešām runas par Varakļānu (precīzāk - Meža Madžuļu) naftas laukiem varētu būt patiesas? Vai mēs tiešām ticam tam, ka valdības ministre, ASV biznesmenis, talantīgs režisors un super-duper advokāts raujas vaiga sviedros, lai no Varakāniem izspiestu kādu personīgu labumu? Tiešām? Vienīgais, kas saista visus iepriekšminētos, ir tas, ka viņi ir latgalieši un viņiem nav pieņemama Latgales izvazāšana un Latgales teritoriju atdāvināšana citiem reģioniem situācijā, kad valsts un Latgales reģions šādu iespēju pieļauj.
a ko ta nu?
a
Čangaļi vienmēr visos laikos ir bijuši nekaunīgi. Šuplinska, Bitāns, Bordāns, Kairišs, ja varētu Satversmē ierakstītu, ka latgaliešu dialekts ir otra valsts valoda.
janisgurvics
j
Varakļāni gadsimtiem ilgi ir bijis Latgales etniskais novads. Kā to var nezināt? Katram Latgales latvietim ir pienākums aizstāvēt un saglabāt sava novada kultūrvēsturiskās robežas, lai kur viņš dzīvotu.
Nja
N
Klasiska naida kurināšana.
 • 3
 • 1
jautājums
j
No kā brīvā Latvijā jāsargā tās robežas? :D
 • 6
 • 4
Aiviekstes upe
A
Kaut kā krustpiliešus, lubāniešus, Atašieni nedzird.... tie laikam jau padevušies, ne?
 • 11
 • 0
skats no malas
s
Var strīdēties, vai Varakļāniem ir jābūt atsevišķai pašvaldībai vai daļai no citas pašvaldības. Bet ja Varakļāni kļūst par daļu no citas pašvaldības, tad lai paši Varakļānu iedzīvotāji izlemj, kurā pašvaldībā viņi grib būt.
Irlielāmērāticams
I
ka Zvigzdgrauda kungam taisnība - ņemot pēc īsteno latgaliešu skaita - visīstākā Latgale ir Rīgā!
jānis
j
Kādi tur sūda Varakļāni, tas visiem pie kājas, galvenais saglabāt amatu un to mazo silīti. Ēst jau grib arī Varakļānos...
einars
e
Kāds ir viens no pazīstamākajiem izteicieniem latgaliski? Varakļoni - pīci,pīci!
Un viss
U
Pie Madonas apļa ir ceļa zīme Varaklani 55
 • 9
 • 2
einars "Kursītei"
e
Nevajag uzreiz visu uztvert tik saasināti un politiski. Bet zināms paradokss tajā visā ir.
 • 6
 • 2
Kursīte
K
Tad nu gan arguments.... Pasaki savējiem JKP, lai neaizmirst šo izmantot kā faktu!
 • 4
 • 7
Ilga
I
Izrādās, par Varakļānu novada likteni tiesības un teikšana ir ASV miljardierim, citos novados dibinātām biedrībām, varbūt vienu reizi Varakļānos pabijušiem māksliniekiem, rokās sadevušamies Nacionālās apvienības un "Saskaņas" domubiedriem - Saeimas deputātiem, atsevišķu ministriju ierēdņiem, tikai ne vietējai pašvaldībai un iedzīvotājiem. Tāda, lūk, mums arī valstī kārtība!
yada
y
Paga, neesmu dzirdējis, ka Džefs Bezoss vai Bils Geitss meģinātu čūļiem "atsist"Varakļānus. Džordžs Soross? Kurš miljardieris? Visa jūsu nopirktā kampaņa Latgales zemju nozagšanai ir tikpat līka un kliba kā neorientēšanās faktos un terminoloģijā, kas redzama šajā komentārā.
 • 2
 • 1
jāatjauno pilsētas
j
Lai atjaunotu kultūrvēsturisko taisnību, ir jāatjauno Grīvas pilsēta, kas ir Sēlijā. Ir jāatjauno Krustpils pilsēta, kas ir Latgalē. Ir jāatjauno Gostiņu pilsēta, kas ir Latgalē. Jāatjauno arī Slokas un Ķemeru pilsēta.
Gostiņpilsētnieks
G
Paldies, ka Sloku nepieskaitīji Latgalei! Ja nopietni - varbūt atjaunot Cēsīm senās latgaļu galvaspilsētas statusu?
 • 20
 • 7
hmm
h
Loģiskāk bija novadus veidot ap pilsētām. Bet teritoriju starp pilsētām sadalīt atbilstoši iedzīvotāju gribai. Kamēr vairākums grib būt kopā ar A pilsētu, viņus iedala A novadā, bet kad vairākums grib būt ar B pilsētu, tad viņus iedala B novadā.
man jau ir vienalga
m
Latvijā ir ~100 pilsētas. Kā var noprast, tad tagadējā novadu reforma paredz atstāt tikai ~30 lielus novadus. Reformai kā reiz vajadzēja sākties no augšas - sadalīt kaut cik saprātīgi visu Latviju pa vienmērīgi lieliem apvidiem atbilstoši tā lai ir kaut kāda jēga šo apvidu eksistēšanai no ekonomikas viedokļa, kur Rīga ir atsevišķs veidojums, jo tajā jau tā notiek pietiekoši liela ekonomiskā aktivitāte. Tad jau tālāk varēja sadalīt pa mazākām vienībām - pa pagastiem utt, kur šiem cilvēkiem būtu teikšana par to kur paliek viņu nodokļi un ka šie nodokļi tiek ieguldīti viņu zemēs. Bet tā viss bez jebkādas jēgas.
 • 2
 • 0
Irlielāmērāticams
I
ka tas būtu pārāk vienkārši... mudžinātājiem nebūtu kur izpausties... .
 • 6
 • 1
Dostojevskis
D
Nekad neesmu Varakļānos dzirdējis latgaliski runājam. Esmu jautājis par to un vietējie atbild, ka Varakļānos latgaliski nerunā. KĀDA LATGALE? Beidziet švīkāt Latvijas karti!
jaks
j
Jāatjauno bijušie rajoni vēsturiskajās robežās jau kā novadi, jo bijušajos rajona centros atrodas visas valsts iestādes, veselības aprūpe un citi centralizēti pakalpojumi. Jautājums par bijušo Rīgas rajonu, kur centrālās iestādes pārsvarā atrodas Rīgā, daudz kur nav arī sludināto ,,centru,,. Cik novērots, pārsvarā tur neko sakarīgu Pūce pagaidām nav varējis piedāvāt.
>jaks
&
To nedrīkst, jo rajonus izveidoja krievi. To tik ne!
 • 8
 • 9

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Trešā ceļa variants(17)

Baltkrievijas galvaspilsētā Minskā un vēl virknē valsts lielāko pilsētu turpinās protesti, kas sākās pat vēl pirms tam, pirms prezidents Aleksandrs Lukašenko bija oficiāli pasludināts par 9. augustā...

Latvijas ekonomiskās atgūšanās signāli(1)

Neraugoties uz to, ka Starptautiskā Valūtas fonda prognozes par pasaules ekonomisko sniegumu jūnijā bija krietni sliktākas nekā aprīlī, atsevišķas pašmāju norises vedina domāt, ka vismaz mūsu tautsaim...

Dienas komentārs

Vairāk Dienas komentārs


Latvijā

Vairāk Latvijā


Pasaulē

Vairāk Pasaulē