Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies
Rīgā +6 °C
Daļēji apmācies
Otrdiena, 18. februāris
Kintija, Kora

Stratēģiskā suverenitāte

Pievienot komentāru

0/1000 zīmes
Viedais
V
Rietumu civilizācija beidzas tur, kur beidzas rietumu kristietība. Lasiet Hantingtonu!
Hantingtons ir īblis
H
Kristietības ekstrēmistiskā versija, kad katoļi grieza rīkles protestantiem, tie savukārt katoļiem un gan katoļi, gan protestanti savējiem, bija nevis civilizācijas, bet anticivilizācijas laikmets. Ja šis laikmets turpinātos, Eiropā būtu ISIS-2.
 • 0
 • 0
Pipars
P
Kā tur darbonis Bžezinskis savulaik izteicās - jaunā pasaules kārtība tiks veidota uz Krievijas rēķina, pateicoties Krievijas resursiem un uz Krievijas valsts drupām... Realitātē vismaz uz doto momentu redzam ka viņš ir kļūdījies...!!! Tirdzniecības karš starp Ķīnu un ASV ļauj Krievijai lēnām no tiešās aukstā kara frontes ar rietumiem pārgrupēties uz to lai pārāk neiesaistoties šai jampadracī stāvētu maliņā. Redzam ka Krievijas jauno stratēģisko ieroču iespējas viņai to mierīgi ļauj darīt...! Nebrīnīšos- kad agri vai vēlu pienāks šī kara beigas Krievija izies kaujas laukā lai nesteidzoties savāktu trofejas... Tā pat kā to 90 mitajos izdarīja Ķīna ar visām bijušajām padomijas kazah kirgiz uzbek turkmen- utt. stānām... Interesanti kas pie manis aprakstītā scenārija realizācijas būs ar Latviju...!?
''komentāru derīguma termiņs''
&
gatelis madžiņelis un viņa cenzoru banda uzskata, ka es kā cilvēks varu jebkurā brīdī pārversties par robotu un, pat ja vēl esmu cilvēks, tad pēc minūtes varu tāds vairs nebūt?
 • 2
 • 4
Pipals, krievu nacists
P
Fakti sakauj krievu nacistu melus. 1. Bžežinskis neko tādu nav teicis. 2. Un nevarēja teikt, jo Kirevijas Federācija PSRS laikos bija PSRS daļa, nevis atsevišķa valsts. 3. Tas, ka krievu nacisti zaudēja savus iekarojumus, ir viņu problēma, nevis mana. 4. Resursi ir prece, ko pērk un pārdod - ja Krievija nepārdos, pirks no citiem un maksās viņiem, bet Krievija varēs savu gāzi par ''pasaules cenām'' pārdot vectētiņam Afanasijam un vecmāmiņai Praskovjai. CENZORS NOZIEDZNIEKS VILCINA KOMENTĀRA PIEVIENOŠANU LĪDZ ''DERĪGUMA TERMIŅA'' BEIGĀM, KOMENTĀRU ATKĀRTOJU!
 • 5
 • 5
bet
b
"draudot ar nopietnām sekām visai globālajai ekonomikai" Pieaugot protekcionisma līmenim, cietīs multinacionālās korporācijas, savukārt priekšrocības radīsies vietējām kompānijām, mazināsies negodīgā konkurence.
citāts
c
Ja kāds jūs mēģina pārliecināt, ka tarifi labvēlīgi ietekmē to tautsaimniecības nozari, kurā jums ir intereses, tad turieties tākāk no viņa, jo jūsu prāts jūs pārliecinās, ka ar tādām metodēm nekāda dzīvība mūsu tautsaimniecībā nav ieviešama un maksa par šo mēģinājumu būs pārāk dārga.
 • 2
 • 2
īblim
ī
Negodīga konukrence, tieši otrādi, pieaugs un tu, acis pārgriezis, maksāsi trīsreiz dārgāku cenu par neefektīvu ''vietējo uzņēmjumu'' preci, bet multinacionālo kompāniju preces (piemēram, datorus un operāciju sistēmas) pirksi tāpat un sajūsmā spiegsi, ka šīm precēm uzlikts bandītisks tarifs, jo neviens vietējais tādas neražo.
 • 3
 • 4
experts
e
Un pareizi ka nodala: Visu vienā katlā jauc kopā tikai latviijci un liberasti....
 • 1
 • 2
Gudrinieks
G
Piekrītu. Esmu arī ievērojis, ka Sedlenieks savos komentāros izteikti nodala globālo no nacionālā. Nekur nesaka, ka tas, kas skādē globālajam, ir slikts arī nacionālajam.
 • 1
 • 3
>bet
&
multinacionālās kompānijas tak ir tie zavodi, pēc kuriem tā ilgojas latviijci. Tu esi pret tām?
 • 1
 • 3
Tavs vārds
T
Labs raksts.
trusis nejaukais
t
davai pipar raksti kautko
trusis nejaukais
t
oho, paskat tik kaa kjiinas pieluudzeejs sedlenieks iekaucaas - kjiinai ruup lielvalsts prestizsh, lielvasts, kas bez rietumu miljardiem un miljardiem veertajaam investiicijaam stagneeja taa pat kaa PSRS. kjiinai par savas lielvalsts statusu ir liidz zemei jaapaklanaas rietumiem, nevis te jaateelo lielaas ambiicijas. redzi sedleniek - kjina tagad varbuut var justies staavus bagaata un kaa zirgaa jo ir negodiigi spekuleejot ar valuutas kursu un citaadi iziicinaajusi lielu daju rietumu razhoshanas, bet ja kad buus spiesti GODIIGI konkureet ar paarejo pasauli, tad saaksies cita dziesma. Un kjiinai saliidzinot ar rietumiem ilgaakaa perspektiibaa reegojaas liels miinuss - nebuus vairs no kaa zagt intelekutaalo iipashumu un tehnologjiskos risinaajumus, naaksies domaat pashiem, bet kas notiek kad kjiinieshi domaa pashi to redzam vinju ieksheejaa tirgus produkcijaa - nevienam sevi cienosham un paartikusham kjiinietim neinteresee kjiinas pashu razhotaas preces (ja vien taas nav 100% kopijas).
Pipals, krievu nacists
P
Neizdodas sameklēt arī nekādas ''kolektīvisma'' (kurš parasti ir aizsegs TOTALITĀRISMAM) priekšrocības un arī paši ''kolektīvisma'' ideologi tādas nevar nosaukt.
 • 0
 • 0
Pipals, krievu naciosts
P
Iespītējāties? Varbūt nevajag izteikt apgalvojumus, no kuriem pašam būs izmisīgi jāatkratās? Un, kā jau krievu nacistu trollis, arī lasīt neprotat? NAV NEKĀDAS VIENOTAS BALTĀS RASES, RIETUMU CIZILIZĀCIJA JAU GADUS 70 IR VAIRĀKU RASU VEIDOJUMS. KĀ RASISTS, TĀ OBLIGĀTI ANALFABĒTS?
 • 0
 • 0
Pipars to Pipals, krievu nacists
P
Jūs mani pārpratāt es neko nebiju teicis par 'ģenētiski modificētu pārcilvēku'' radīšanu - es runāju par tautas ģenētiskā potenciāla izmantošanu. Lai jebkurš apdāvinātais sabiedrības loceklis būtu lietderīgi un maksimāli efektīvi spējīgs realizēties savā dzīvē un darbā! ... Arī par rasismu jūs mani pārpratāt, es runāju par to ka baltā rase nav tik saliedēta no kolektīva tradīciju un kolektīva kultūras viedokļa, mēs esam krietni individuāliskāki par ķīniešiem. Kautkāda situācijā tas ir mūsu pluss katkādā savukārt tas ir mūsu mīnuss... Es runāju par to ja Ķīnieši spēs nākotnē savas tautas īpatnības un stiprās puses lietderīgi likt lietā tad viņi kļūs par nākotnes globalizācijas procesa stūmējiem un realizētājiem, aizvietojot šā brīža super lielvalsti ASV...
 • 3
 • 0
izglītojošs kurss rasistiem
i
Pie Rietumu civilizācijas pieder arī japāņi un izraēlieši, savukār Amerikā un nu jau arī Eiropā dzīvo dažādu rasu pārstāvji. Tā ka runas par ''balto rasi'' ir bez pamata, jo pēdējos 200 gadus ''baltā rase'' ir izmantojusi citu pasauiles daļu darbaspēku. Piemēram, ASV dienvidu štatos ekonomika turējās uz melno amerikāņu vergu darba, bet Eiropa uz kolonijām. Cariem koloniju nebija, tāpēc caru turēja dzimtbūšanā paši savus tautiešus.
 • 1
 • 1
Pipals, krievu nacists
P
Savukārt ''ģenētiski modificētu pārcilvēku'' radīšana ir nolemta neveiksmei un sliktākajā gadījumā var dot pretēju efektu (piemēram, totalitārais režīms var izaudzēt ģenētiski modificētus bezsmadzeņu kuiļus, kas prot tikai piekaut demonstrantus.) Komentārs dalīts divos ierobežotā zīmju skaita dēļ.
 • 1
 • 2
Pipals, krievu nacists
P
Labs rītiņš - tehnoloģijām un idejām nav ne rases, ne tautības. Aviācija, kurai lika pamatus Raiti, ir gan krieviem, gan ķīniešiem, savukārt mēs esam pārņēmuši no Ķīnas tādus pirmās nepieciešamības preci kā papīrs, bet pirmie artilērijas lietotāji Eiropā bija arābi. No arābiem esam pārņēmuši arī ciparus, no ropm,iešiem likumus utt. Centralizēti plānot aekonomika ir principā neveiksmīga un citāda nevar būt. Valdības birokrāts sliktāk zina jūsu dzīvi un vajadzības nekā jūs pats, tātad arī sliktāk lemj un vispār kāpēc lai viņš pieņemtu labus lēmumus par jūsu vajadzībām, viņš savu birokrāta algu tāpat saņem, bet, ja jūs mēģināsiet uzstāties, viņš uzrīdīs jums iekšējo karaspēku. Savukārt no jūsu lēmumiem ir tieši atkarīgs, kā jūs pats dzīvojat, tātad jūs, ja neesat galīgi ar komunistu izkropļotām smadzenēm, centīsieties. Un nevajag censties ar totalitārismu aplaimot visu cilvēci, celiet koncentrācijas nometni savā valstī, bet neuzspiediet citiem.
 • 2
 • 2
Pipars to Pipals, krievu nacists
P
Redzi jā tavi piemēri par Bilu Geitsu un citiem ir aktuāli, bet viņi ir aktuāli priekš rietumu pasaules, es pat teiktu - priekš baltās rases... Ķīniešu stiprā puse ir kolektīvs viņi tūkstošiem gadu ir kopuši attiecību kultūru kolektīvā... Ne par velti Ķīniešiem pie sirds iet centralizētā plānošana, viņi ir ieguldījuši entos miljardus $ mehānisma izstrādē kas ļautu viņu valsts centralizētajiem plāniem būt pietiekami lokaniem un mainīgiem reaģējot uz momentānām tirgu un vajadzību izmaiņām pasaulē. Pēdējo gadu datortehnikas jaudu izaugsme Ķīniešiem ir ļāvusi ievērojami celt valsts centralizēto plānu efektivitāti konkurencē ar rietumu kapitālistiskās sistēmas plānojuma sistēmu.... (tā savulaik bija padomijas vājā vieta). Līdzīgu pēc apjoma un pat vēl ambiciozāku sistēmu Ķīnai ir jārada attiecībā uz iedzīvotāju ģenētiskā potenciāla realizāciju! Tas arī varētu būt tas Ķīnas zirdziņš nākotnē!
 • 3
 • 1
Pipals, krievu nacists
P
Mazāk lasi krievu nacistu propagandonus - inovāciju autori ir nevis ''saliedēti kolektīvi'', kuri praksē bieži ir beztiesisku, censties demotivētu un ar sodiem iebiedētu indivīdu masa, bet uzņēmīgi individuālisti. Piemēram, operāciju sistēmu, pateicoties kurai darboijas tavs dators, uzrakstīja nevis ķīniešu kolektīvs, bet amerikāņu indivicuālists Bils Geitss. Aviāciju kā šķiru radīja individuālisti Raiti, saņemot valsts atbalstu 0 dolāru 0 centu un ieguldot no savas naudas 2000 dolārus ar 1902. gada pirktspēju.
 • 2
 • 2
Pipars to trusis nejaukais
P
Zemu tu novērtē Ķīniešus, spiežot uz viņu nespēju radīt intelektuālo īpašumu. Interesanti ir tas ka intelektuālā īpašuma radīšana tajā vai citā kultūrā pa tiešo ir saistīta ar šīs konkrētās valsts iedzīvotāju ģenētiskā potenciāla realizācijas iespējām. Ķīna ir rīsu audzētāju valsts, tātad - ļoti ļoti saliedēta kolektīva - nevis atsevišķa indivīda valsts kāda ir teiksim ASV un rietumi. Ja Ķīnieši pareizi formulēs uzdevumus nevis indivīdam, kā tas ir rietumos bet kolektīvam, radīs efektīvus izaugsmes liftus gudrākajiem un apdāvinātākajiem... mēs piedzīvosim laikus kad Ķīna būs pirmā gan kosmosā, gan inovācijās, gan arī sociālajā un ekonomiskajās sfērās... Protams uzdevums Ķīniešiem ir ļoti netriviāls - kā realizēt tautas ģenētiskā potenciāla realizācijas iespējas pēc maksimuma. Vai Ķīna spēs realizēt šo sistēmas vadības uzdevumu? Lai viņiem veicās jo ja jā tad ieguvēji būs visa cilvēce.!
 • 3
 • 2
Meždunarodnijs
M
Pasaules valdība - glābiņš no kariem, dažādiem konfliktiem un satricinājumiem.
Sredņevekovijs
S
Tieši otrādi, šī ''pasaules valdība'' nekontrolētu situāciju un vai nu tiktu gāzta (to varētu izdarīt pat bez bruņota uzbrukuma, vienkārši neizdarot maksājumus pasaules valdībai, pēc kā pasaules valdība būtu spiesta izformēties) vai formāli paliktu kā visas pasaules izsmiekls, bet konflikti nemazinātos.
 • 1
 • 0
Pasaule jaunā kārtība
P
GULAG un gals visam un visiem........
 • 1
 • 1

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

"Zīmēšanās" vispirms(5)

Mulsina politiķu (līdz pat Valsts prezidenta līmenim) pēkšņā sarosīšanās, it kā aizstāvot Latvijas pilsoni pret "sliktajiem", kas viņu grasās izdot tiesāšanai Dienvidāfrikas R...

ES naudas piesaistē jāmaina domāšana(10)

Jāsāk orientēties uz to, ka esam attīstīta valsts, spējam paņemt finansējumu ar savu intelektu, inovācijām un tehnoloģijām, intervijā Jolantai Plaukai norāda Ārlietu ministrijas valsts sekretāra vietn...

Dienas komentārs

Vairāk Dienas komentārs


Latvijā

Vairāk Latvijā


Pasaulē

Vairāk Pasaulē