Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains
Rīgā +2 °C
Daļēji saulains
Piektdiena, 21. februāris
Eleonora, Ariadne

Fogelis: Pedagogu algu problēmu nevajadzētu risināt tikai uz sporta būvju rēķina

Pievienot komentāru

0/1000 zīmes
Ja smīns
J
Vogel-putns, vācu valodā. Un kā reiz tēlaini teica, Ivans vasiļjevičs Č. saviem padotajiem:" vai putniem vajadzīga nauda? Nē- protams ka nē...- šie vienā korī atbildēja.Nu, re skaidrs, par skaidru ērgļi es jūsu algu notrallināju..."
wtf
w
Atvainojos, bet vai ministre ķersies klāt pie skolotāju algu problēmas un sakārtos tās tādā veidā, lai direktori un mācību pārziņi nevarētu sev iedalīt 300% skolotāja slodzes, bet pildītu savus tiešos pienākumus? Pilnīgi tāda pati problēma ir medicīnas nozarē, kur priekšnieki saņem algas un pielikumus, bet reālie darbarūķi šaņem tā, ka jāemigrē. Sporta būvju problēmu izskatās, ka vajadzēs risināt, izveidojot Sporta ministriju, jo tuvojas Stokholmas Olimpiskās spēles, kur vajadzēs investēt šajās būvēs. Tāda sajūta ka pie vaŗas cilvēki, kuriem ir vistas smadzenes un nesaprot ko darīt.
wtf->Margarēta
w
Ja būvju uzturēšana un to renovāciju aizliegšana atrisina korupcijas problēmu, tad ar tādiem argumentiem vajag vispār aizliegt būvēt jebko, tikai mēs tāpat varam nonākt citā galējībā - aizliedzot skolotāja profesiju arī atrisināsies visas problēmas ar skolotāju. Dīvaini, dzīvojam demokrātiskā valstī, bet ministre no Staļina laikiem. Bez tam - ministre pieķērās pie aizliegumiem nevis sakarā ar gigantiskām būvēm, bet ļoti vajadzīgām - Ventspils peldbaseins, Valmieras vieglatlētikas centrs un kas tur vēl bija tajā sarakstā - neviena no tām nevar pretendēt uz Krievijas vai Ķīnas(vai citu Olimpisko) būvju statusu, kuras neviens neizmanto un kuras ir aizaugušas. Un Margarēta, ja taisam demagoģiju, vismaz tādā līmenī, lai tā nav domāta galīgiem stulbeņiem. IZM ministre mums ir tāda pati kā prezidents! Arī ar putna smadzenēm.
  • 1
  • 4
Margarēta
M
Ja Stokholma vispār dabūs iespēju organizēt tās olimpiskās spēles, tad tas būs nevis drīz, bet 2026. gadā. Un vienīgās sporta būves, kam tas būs vajadzīgs, būs Siguldā. Tagad par sporta būvēm priekš 2026. gadā olimpiādes ir velti satraukties. Arī Stokholmā ir liela opozīcija olimpiādes rīkošanai, jo valstis iegulda milzīgus līdzekļus un pēc tam paliek ar nevienam nevajadzīgām gigantiskām sporta būvēm. Nekur nav teikts, ka līdz tam laikam olimpiskās spēles neizbeigsies pašas no sevis, ja reiz neviens vairs negrib tās organizēt, izņemot Ķīnu un Krieviju.
  • 7
  • 1
Margarēta
M
Nav jau īsti vieglatlētu pārstāvniecības, kam prasīt. Atgādiniet man, kā tur beidzās mums ar Vieglatlētikas federācijas vadītāju... Valdībai ir jāveido valsts kurss, jānosaka prioritātes un jāsadala nodokļu maksātāju nauda prioritārā secībā. Problēma ir tā, ka valdības ministri ar lielu interesi uzklausa visus, kam kaut ko vajag: vieglatlētus, kuriem vajag stadionus, dancotājus, kam vajagot jaunu stadionu Deju svētkiem, mūziķus, kam vajag akustisko koncertzāli, pindzelmaņus, kam neesot kur savus mālderējumus izstādīt, vajagot jaunu muzeju un lai valsts pērk viņu šedevrus (nacionālā kolekcija). Visiem kaut ko vajag, bet valsts budžets maziņš kā kiviča krāniņš, nodokļu maksātāju maz un paliek vēl mazāk, jo viņiem apriebjas, ka no katra nopelnītā eiro valsts savāc ceturto daļu, veikalā no katra iztērētā eiro vēl ceturto daļu, bet viņu ikdienas vajadzībām (ceļi, ārsti, skolas, pabalsti, pensijas) nekādi nepietiek. Vienā brīdī pieceļas un aizbrauc tur, kur tomēr arī priekš cilvēkiem pietiek
viedoklis
v
Būt par treneri sporta skolā ir ļoti izdevīgi, jo treneri saņem daudz lielākas algas, nekā parasto skolu skolotāji. Kur tad nu vēl dažādu līmeņu n-tās godalgas sportistiem (arī tiem, kuri uzvarējuši sacensībās ar 3-5 dalībniekiem atbilstošajā kategorijā). Kā tas iespējams, armija nevar nodrošināt sastāvu dēļ vārgajiem un slimīgajiem rekrūšiem, bet balvas par sporta sasniegumiem mērāmas miljonos?
Nu nu
N
Vai nu tā ir, ka sporta skolu treneri saņem vairāk nekā vispārizglītojošo skolu skolotāji! Vai esat salīdzinājis cik garas darba dienas un darba nedēļas ir treneriem, bet cik skoltājiem!? Kāpēc treneriem jāstrādā divos vai pat trijos darbos? Viela pārdomām!
  • 2
  • 4
sgfsgf
s
Realitātē sports Latvijā ir par 50% fiktīvs. Es nevaru ar draugiem aiziet uzspēlēt futbolu ciema stadionā pie skolas, jo " viss aizņemts". Stadiona aizpildījuma grafiks nosedz visu dienu.Dabā tur var novērot skolēnus fizkultūras stundās skraidot, bet ne pieaugušo treniņus.Vienīgais izskaidrojums, ka uz papīra esoši sporta klubi saņem ziedojumus, mazgā naudu caur sporta būvju izmantošanu un tādējādi tiek uzturēts administratīvais aparāts gan sporta būvēm, gan "sporta klubiem". Reālu sportotāju tur vienkārši nav.
piebilde
p
Pašvaldībām sporta būves ir labs "otkatu" avots. Dažā mazpilsētā ir vairākas sporta halles ar atbilstošiem sargu un apkopēju štatiem, peldbaseini un sporta laukumi, kas patiešām lielākoties stāv tukši.
  • 13
  • 1
VVZ
V
Nabadzīgām valstīm prioritāte ir grandiozas būves, vareni pieminekļi, monumentāli karogi un "lielais sports", kurš it kā nes "valsts vārdu pasaulē". Tajā pašā laikā valstī nabadzība plešas plašumā. Tāda ir Ziemeļkoreja un arī Latvija.
  • 13
  • 1
VVZ
V
Lielais sports ir cilvēku ar īpašām vajadzībām kalve. Man viens radiņš ir no lielā bobsleja- muguras traumas un kāju vēnas viņa 35 gados sarežģī dzīvi. Un kur tad vēl dopings, kurš tiek saukts par "farmakoloģisko nodrošinājumu". Un vēl- valstij, kurā bērnu paliatīvajai aprūpei tiek vākti ziedojumi, nevajadzētu ar sportu zīmēties vispār! Kad visi bērni tiks ārstēti, aprūpēti un paēduši, tad varēs sākt domāt.
Kaspars
K
Sportā valsts iegulda ļoti daudz naudas, bet liela tās daļa paliek funkcionāru kabatās, un īsti līdz sportam nenonāk. Šo sistēmu raksturo nesenais gadījums olimpiskajās spēlēs, kad uz tām aizbrauca olimpisko spēļu dalībniece un funkcionārs, bet treneri atstāja mājās. Nevienā citā jomā nav tik daudz lieko cilvēku kā sportā. daudz par daudz asociāciju, federāciju, padomju, valžu utt.
melnais humors
m
Fogeli, arī vieglatlēti nav vajadzīgi. Un arī jūsu federācija ir tikai bezjēdzīga birokrātu un funkcionāru barotava.
Tālis
T
Ministre pāršāvusi par pieļaujamo svītru!

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Vecumā draud nabadzība(4)

Iedzīvotāju ienākumi un uzkrājumu veidošana pensijai Latvijā aizvien ir tēmas, kas var novest visai karstās viedokļu krustugunīs, neraugoties uz to, ka kopš mūsu valsts neatkarības atjaunošanas ...

Spriedze iekšpolitiskai lietošanai?

Pēc tam kad Maskavā bez panākumiem noslēdzās Turcijas un Krievijas sarunas par risinājumu meklēšanu konfliktam Sīrijas Idlibas provincē, Turcijas prezidents Redžeps Tajips Erdogans pavēstīja p...

Dienas komentārs

Vairāk Dienas komentārs


Latvijā

Vairāk Latvijā


Pasaulē

Vairāk Pasaulē